*222

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎09-04-2012
0

Re: Nu pot intra in legatura cu un operator la *222

Cu siguranta noul format in care intri(sau ar trebui sa intri) in legatura cu un operator call center este mai relaxant pt operator tinand cont ca sunt sanse ca OP sa dea peste vre-un "inteligent" care foloseste un nr prepay dar este frustrant pt un abonat.

Ar trebui ca pt abonati,legatura intre abonat si OP sa fie mai accesibila (tinand cont ca acum sunt mai multe servicii decat cel de voce si text)nu doar sa stai de vorba cu "Andrea".

La un moment dat ai sa risti sa ajung unul dintre acei "inteligenti". Emoticon fericit
bine ca esti tu dăstept...dic ala
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

*222 si ramurile acestui serviciu, este o modalitate pentru client de a primi anumite informatii automatizate/robotizate, care se dovedesc a fi utile in rezolvarea anumitor situatii.

Amintesc ca exista si *555, o modalitate de intrare directa in legatura cu un operator, taxata cu 0,41 Euro TVA inclus pe intreg apelul (deci nu este taxat la minut). Avand in vedere insa ca exista si serviciul gratuit *222, am postat si scurtatura din cadrul acestui subiect pentru a intra in legatura cu operatorul fara a accesa nimic taxabil.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎25-05-2012
0

Salutare,

Incerc si eu sa intru in contact cu un consultant Vodafone de la relatii cu clientii, am incercat si form-ul de trimitere dar nu merge butonul "Trimite" Emoticon fericit, cum pot intra in legatura cu dansii, mentionez ca am numaru` restrictionat...numarul de telefon este 0724275367

Va multumesc.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salut lungila!

Chiar daca ai apelul restrictionat la *222,exista posibilitatea  prin Linia  express...

ScreenShot094.gif

La *555,asa cum moderatorul Claudiu,a amintit un mesaj mai sus,poti intra in legatura cu un consultant Vodafone(tarif 0,41 eurocenti/apel)

...am incercat si form-ul de trimitere dar nu merge butonul "Trimite" :smileyhappy:, cum pot intra in legatura cu dansii, mentionez ca am numaru` restrictionat...numarul de telefon este 0724275367

Va multumesc.

Se intampla sa primesti eroarea respectiva din cauza cache-ingului efectuat de browser.(am incercat de proba ,si la fel am patit si eu acum)

Solutia este oferita de marian_imparatu aici.

ScreenShot096.gif

Multumesc!

Ionut

Vodafone
Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna Lungila.

Te putem ajuta si noi, aici.

Multumesc, Mirela
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎26-05-2012
0

nu pot intra in legatura cu operatorii , creditul este expirat , am incercat sa trimit suna-ma catre doua persoane , dar serviciul nu functioneaza .Detin o cartela prepay al carui numar nu-l cunosc , ma poate ajuta cineva sa aflu numarul de tel al sim-ului?

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna pinkspends.

Trimite-mi, te rog, un mesaj privat cu seria sim-ului si te voi ajuta eu.

Multumesc,

Ramona

Vizitator
0

abia mi-am facut cont aici , iti multumesc pentru disponibilitatte , dar n-am nici cea mai mica idee cum sa-ti trimit mesaj , mai ales privatEmoticon fericit
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salut

https://forum.vodafone.ro/t5/notes/privatenotespage/tab/compose/note-to-user-id/37,

este link-ul direct pentru trimitere mesaj catre Ramona.

Scrii acolo ce trebuie si  click pe "Trimitere mesaj" din partea dreapta-jos

Sau optiunea  incercuita cu rosu din pagina ei de profil de aici

ScreenShot058.gif

Ionut

Vodafone
Vizitator

multam , m-am prins