Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎31-12-2012
0

30 de zile calendaristice SAU 30 de zile lucratoare !

Salut !

Care este perioada de solutionare a reclamatiilor  ,   30 de zile calendaristice conform TCG sau 30 de zile lucratoare conform celor spuse de reprezentantii Vodafone ?

Aceasta intrebare a fost adresata de mine multor agajati Vodafone ( moderatorilor/ agentilor/ reprezentantilor relatii cu clientii)  , dar nu am primit un raspuns clar, adica, parerile sunt impartite.

Daca in TCG, este precizat  foarte clar ca , clientul "va primi răspuns în termen de maxim 30 de zile calendaristice

de la data primirii acesteia de către Vodafone România"   , de ce atunci cand un client face o reclamatie i se spune ca va primi raspuns in "termen de 30 de zile lucratoare"

Care dintre cele doua termene este valabil ?

Astept un raspuns!

Mersi!

Începător
0

Re: 30 de zile calendaristice SAU 30 de zile lucratoare !

[ Editat ]

De ce refuzati sa-mi oferiti un raspuns ? 

"Este normal sa adresezi intrebari si sa primesti raspunsuri. " 

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Raspunsul la intrebarea ta l-ai primit de la numerosi reprezentanti Vodafone, inclusiv alte departamente. In plus, situatia de baza care se afla in stransa legatura cu intrebarea ta actuala, a fost deja finalizata, iar raspunsul l-ai primit in timpul util aferent departamentului implicat. 

Cum iti mentionam si in cadrul privat, activitatea ta nu aduce nimic benefic acestui forum intrucat se repeta intrebari pentru care ai deja raspunsul. 

Consider aceasta discutie incheiata si clarificata. 

Daca ai si alte solicitari, daca doresti, ne poti anunta. 

Claudiu

Începător
0

[ Editat ]

Salut!

Nu vad ce este rau in a intreba , pentru a clarifica o problema , in plus intrebarea nu a fost repetata. Nu am primit un raspuns clar la aceasta intrebare, din acest motiv a fost postata aici pe forum.

Activitatea mea aduce foarte multe imbunatatiri acestui forum. 

Un exemplu. Am cerut colegei tale, sa stearga factura unui client care a fost publicata de un moderator pe acest forum,  optimizata si  in motorul de cautare. ( Factura a fost publica mai bine de 6 luni , fara ca nici un moderator sa observe)  

Bineinteles, ca daca va spuneam ca voi ( moderatorii acestui forum)   incalcati Legea 677/2001, ati fi sarit ca curcile ,  sa-mi spuneti ca nu este adevarat si ca dezinformez clientii.

In plus daca sustineti ca am primit raspuns la aceste intrebari , postati aici un mesaj cu raspunsurile la intrebarile mele din primul mesaj, cu siguranta ele vor fi folositoare multor clienti.

Da, mai am cateva intrebari, cine ma poate ajuta ?

Mersi!

Membru de onoare
0

Salut,

Postarea ta actuala reprezinta o dezinformare a intregului forum.

Niciun moderator nu a postat public pe paginile/subiectele/topicurile acestui forum, acte cu caracter personal. 

Ar fi de preferat sa incerci sa aduci in discutie toate detaliile situatiei, nu doar cateva evazive care pot fi interpretabile, decat sa creezi discutii in necunostinta de cauza. 

Echipa de moderatori, precum iti mentionam si in mesajele anterioare, cunoaste foarte bine activitatea userilor pe care ii ai, in cadrul acestei comunitati online. 

Poti adresa orice intrebare doresti, oricarui moderator. 

Claudiu

Începător
0

[ Editat ]

Salut!

Toate afirmatiile mele sunt facute in cunostinta de cauza bazate pe foarte multe dovezi irefutabile si nu reprezinta nicio dezinformare. 

Tot aduceti in discutie, ca orice moderator cunoaste activitatea userului meu. Si cei cu asta??? Am gresit cu ceva ???Asta nu inseamna ca am si alti useri activi. Si eu conosc foarte bine activitatea fiecarui moderator in parte. 

Astept de la dvs un mesaj care sa contina raspunsurile la intrebarile primului mesaj al meu.

Unii moderatori refuza sa-mi raspunda la intrebari fara niciun motiv plauzibil.

Mersi!

Highlighted
Membru de onoare
0

Salut,

Se pare ca sunt nevoit sa mentionez acest lucru pe forum: precum ti-am spus si in cadru privat, motivul este cat se poate de plauzibil. Imi amintesc ca a existat si o postare de-a mea in care faceam referire la acest fapt si chiar te-am rugat sa iei in considerare cele spuse atunci. 

O seara frumoasa,

Claudiu

Începător
0

[ Editat ]

Claudiu

Raspusurile dvs nu au nicio legatura cu intrebarile mele.

Cred ca voi moderatorii acestui forum aveti o problema  in a intelege intrebarile implicit de a  le oferi raspunsuri clientilor.

Domnule Claudiu, ati spus ca am primit raspuns la acesta intrebare si ca repet intrebarile. Atasati un print-screen , sa vedem cine minte. IN MOD SIGUR DVS!

Intrebarea este una foarte simpla, si astept un raspuns!

Daca in TCG, este precizat  foarte clar ca , clientul "va primi răspuns în termen de maxim 30 de zile calendaristice de la data primirii acesteia de către Vodafone România"   , de ce atunci cand un client face o reclamatie i se spune ca va primi raspuns in"termen de 30 de zile lucratoare" ? 

Mersi!

Membru de bază
Postări: 188
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Johns, conform OG 27/2002:

Art. 8.
(1) Autoritatile si institutiile publice sesizate au obligatia sa comunice petitionarului, in termen de 30 de zile de la data inregistrarii petitiei, raspunsul, indiferent daca solutia este favorabila sau nefavorabila.

Referinta la 30 de zile lucratoare e o eroare ramasa nerezolvata din textul raspunsurilor automate ale Vodafone. 

Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎22-01-2013
0

Domnule Claudiu,

Sunteti foarte confuz. Imi spuneti ca pot adresa orice intrebare oricarui moderator si apoi imi blocati contul, fara nici un motiv plauzibil. Tin sa precizez de la bun inceput ca nu am incalcat regulamentul acestei comunitati.  Daca am alte opinii fata de moderatorii acestui forum, care pot fi sustinute cu dovezi irefutabile, nu inseamna ca am incalcat regulamentul acestei comunitati. Astept sa-mi demonstrati ca am incalcat regulamentul acestei comunitati.Exact!

In al doilea rand tot ce am declarat pe acest forum este adevarat inclusiv, afirmatia de mai sus, referitoare la incalcarea Legii 677/2001.

Bineinteles, ca ati refuzat sa-mi raspundeti la intrebare , in conditiile in care nimeni nu mi-a oferit un raspuns.

Intrebare este

Daca in TCG, este precizat  foarte clar ca , clientul "va primi răspuns în termen de maxim 30 de zile calendaristice de la data primirii acesteia de către Vodafone România"   , de ce atunci cand un client face o reclamatie i se spune ca va primi raspuns in"termen de 30 de zile lucratoare" ?

In calitate de client, am tot dreptul sa pun orice intrebare legata de serviciile si produsele comercializate de Vodafone Romania SA.

Sper ca ati inteles.