Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎28-06-2012
0

Abonament internet

Buna ! Sambata 15 martie 2014 am fost informat de operatorul Vodafone *777 pe care l-am solicitat in legatura cu functionarea defectuoasa a internetului, ca nu mai beneficiez de viteza maxima de internet deoarece s-au implinit cele 12 luni iar conform abonamentului (corect) am depasit cei 4 gb alocati ! Contractul a fost incheiat la data de 24.05.2013 -abonament internet nelimitat flexibil !! Problema mea este de ce s-a restrictionat viteza de internet cu 2 luni si 8 zile inainte de termen ? Abonamentul de date este alipit la abonamentul de telefonie mobila !!

Am trimis si un e-mail companiei dvs pentru a ma lamuri !!!

Cu respect

Cristian Nemes 

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Abonament internet

[ Editat ]

Salutare!
Ai consumat cei 4 GB alocati primului an de facturare,fiind trecut pe limitare de viteza(128 kbps/64 kbps).Vei beneficia de urmatorii 4GB la viteze maxime,,conform contractului,la intrarea in urmatorul an de facturare.

Vodafone
Vizitator
0

[ Editat ]

quote " La depasirea traficului intitial anual de 4 gb, viteza va fi de....." 

Chiar daca am depasit cei 4 gb alocati , anul se incheie pe 24.05.2014 , conform contractului ! Nu ar trebui sa beneficiez de cele 2 luni , conform contractului ,repet , de trafic de pana la 7.2Mbps ?  Va multumesc 

Membru VIP

[ Editat ]

Daca ai consumat traficul de 4 GB alocat pentru anul in curs,mai poti beneficia doar de limitare de viteza.Ca sa navighezi pe intreaga perioada anuala la viteze de 7.2 Mbps ,CONDIȚIA este ca sa nu depasesti traficul inclus.Ceeace la tine tocmai ce s-a intamplat.

Aș putea sa atașez o copie a contractului cu detaliile ofertei promoționale,dar ,cu siguranța,deja il ai.  Emoticon fericit

Vodafone
Vizitator

Va multumesc pentru informatii !! 

Membru VIP
0

Cu placere!   Emoticon fericit