Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎30-11-2013
0
Soluţie acceptată

Abonament pentru vechii abonati

Buna ziua,

Sunt abonat vodafone de 12 ani si nu mi se pare normal sa nu pot beneficia de un nou abonament din cele aflate la oferta. Mi se pare o discriminare si din acest motiv voi sesiza si oficiul pentru combaterea discriminarii.

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Re: Abonament pentru vechii abonati

Salutare.

Ai incercat sa intri in legatura cu un consultant vodafone pentru a primi asistenta necesara?

Pentru a intra in legatura cu un consultant vodafone iti recomand sa accesezi chat-ul sau sa apelezi *222. Fereastra de chat apare pe orice pagina a site-ului Vodafone si arata ca in imaginea de mai jos.

chat.jpg

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

[ Editat ]

Salut,

Trebuie sa scoatem din discutie cuvantul "discriminare", nu isi are rostul in acest mesaj si in aceasta discutie. 

Sunt sigur ca ai omis anumite informatii pentru care nu ti s-a oferit un abonament. Nu cred ca operatorul a spus "nu vreau sa va ofer, domnule". Exista un motiv, poate o perioada contractuala, poate un telefon achizitionat in lunile precedente, etc. Sau poate pur si simplu a fost o neintelegere, si nu din rea-vointa. 
Daca tot facem o reclamatie, ar fi de preferat sa punem in discutie toate informatiile pe care le avem. 

Multumesc,

Claudiu 

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

@Mircea_1970 a scris:

Buna ziua,

Sunt abonat vodafone de 12 ani si nu mi se pare normal sa nu pot beneficia de un nou abonament din cele aflate la oferta. Mi se pare o discriminare si din acest motiv voi sesiza si oficiul pentru combaterea discriminarii.

Cu siguranta,nu este vorba de discriminare,ci de neeligibilitate in vederea reinnoirii.

Eu sunt client  de mai putin timp,iar cu unul din abonamente,avand in vedere ca era intrat in ultimele 3 luni de contract ,am beneficiat de noua oferta.Partea cu nelimitat net timp de 4 luni este unul din avantaje.Mai am inca 3 numere de voce,pe care nu le pot trece la promotia curenta.Nu ma simt discriminat,caci contractele mai au pana le intra numerele in eligibilitate de reinnoire. Emoticon fericit

Totusi,exista o posibilitate de a beneficia de un abonament din promotia curenta,prin trecerea la unul de valoare mai mare,fara posibilitatea de a achizitiona un telefon,cu o noua perioada contractuala obligatorie de 24 de luni.Dar nu cred ca la genul asta de achizitie te-ai gandit. Emoticon fericit

Vodafone
Începător
0

Buna seara,

Da nu mi sa spus nu vreau sa va ofer, numai ca mi sa spus ca abonamentul nu este pentru vechii abonati. Este adevarat ca perioada contractuala expira peste aproximativ 1 an dar chiar si asa cred ca ar fi normal sa pot schimba abonamentul cu unul existent in oferta vodafone,In rest numai de bine!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Poti schimba abonamentul cu unul din oferta curenta,dar numai cu unul de valoare mai mare si fara achiziție de telefon,pe 2 ani perioada contractuala obligatorie. Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Începător
0

Buna seara,
Astazi am fost sunat de un reprezentant Vodafone si "m-a lamurit" ca pot beneficia de un abonament de valoare superioara celui actuala dar nu mai mica decat media ultimelor trei facturi Vodafone. Asadar inca o gaselnita marca Vodafone. Eu am inteles politica Vodafone dar mai sper ca printre cei care se ocupa de chestiile astea sa fie cineva care sa inteleaga si adevaratul sens al celor exprimate de mine.
Multumesc!
Numai bine!