Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Abonament vs Cartela Vodafone

Ce avantaje  ati luat in considerare cand ati ales sa treceti la un Abonament. Ce servicii folositi la abonament?

De exemplu eu am un mega 8 pentru ca in principal vorbesc in Vodafone si ocazional verific e-mailul.

Sfătuitor
Postări: 56
Înregistrat: ‎24-01-2012

Re: Abonament vs Cartela Vodafone

[ Editat ]

parerea mea este ca vodafone a pus mare accent pe sectorul pre paid si nu mai incurajeaza deloc serviciile post paid

eu unul dupa 10 ani s ar putea sa ma mut pe pre paid ,chiar niciun avantaj ca si client pe abonament

daca nu scade pretul la nokia 500 pe care mi l doresc pana in aprilie mai atunci cartela Emoticon care face cu ochiul

Forgiven,but not forgotten
Vizitator
Înregistrat: ‎24-01-2012

Si abonamentul se plateste pe luna ce vine asa ca tot un fel de prepaid este. Avantajele la post paid tind spre zero, doar pentru noii veniti sunt ceva avantaje.

Vizitator
Înregistrat: ‎07-01-2013
0

Cel mai mic abonament:

6€ pe lună50 minute sau SMS
naţionale
500 minute sau SMS
în reţea
15 MB

Cea mai mica optiune cartela:

5€ TOTAL 5100 minute naţionale şi
internaţionale sau
SMS naţionale
4500 minute sau SMS
în reţea
75 MB

Am innebunit eu? Imi poate explica cineva de ce sunt client vodafone abonament de atatia ani? Macar un singur avantaj? (in afara de evidentul raspuns: de prost  )....

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna nonsense si bine ai venit pe forum!

Printre beneficiile abonamentului se numara  posibilitatea achizitionarii unui telefon la pret redus, programul de loialitate Vodafone, posibilitatea amanarii platii si altele.

Daca doresti sa verific situatia contului tau si sa cautam impreuna variante care sa te avantajeze, te rog sa imi lasi un mesaj privat care sa contina numarul tau de telefon.

Pentru a imi lasa mesaj privat, da click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde vei avea posibilitatea aceasta.

Irina - mesaj.JPG

Multumesc,

Irina

Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎16-09-2012
0

Buna ziua

Are dreptate @nonsense,suntem prosti cei care mai raminem  pe abonament,ca dovada a interesului aratat de Vodafone-> am depus o cerere prin MyVodafone de mai bine de o saptamana,ghiciti->nici un semn de viata.Nu existam fratilor decat atunci cind se emit facturile.In mod sigur voi trece pe cartela .exact cum s-a spus :si abonamentul platit in avans e tot un fel de prepay,dar ioc avantaje.

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna dorelu71 si bine ai venit pe forum!

Te rog sa imi lasi un mesaj privat care sa contina numarul tau de telefon pentru a putea verifica stadiul solicitarii tale si a te ajuta cu aceasta. Mi-ar fi utile si cateva detalii legate de solicitare.

Pentru a imi lasa mesaj privat, da click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde vei avea posibilitatea aceasta.

Irina - mesaj.JPG

Multumesc,

Irina

Colaborator debutant
Postări: 48
Înregistrat: ‎03-03-2012
0

o mare vreajeala cu abonamentul la vodafone.fac niste oferte la clientii vechi de iti vine sa pleci de la ei...cartela e mai buna,mereu a fost si o sa ramana,dar nu la vodafone.si cu achizitionarea unui tel redus la ab (din parti,doar cateva zeci de lei daca nu iti bagi internet).

eu de exemplu nu doresc sa plec inca de la ei ca am nr usor si nu vreau portare,daca ar fi as schimba nr si nu doresc asta.

un singur dezavantaj la cartela e ca trb sa o incarc mereu si daca termini min trb sa o reincarci.

Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012
0

Buna toadervalentin,

Te putem ajuta? Suntem aici pentru ati oferi tot suportul necesar. Astept un mesaj privat cu mai multe detalii.

O zi frumoasa!
Alina

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎24-01-2013
0

Salutare, navigand pe site-ul vodafone am gasit o contradictie care evidentiaza inca o data faptul ca abonamentul nu mai are nici un avantaj valid fata de cartela.

De ce pe Cartela Vodafone sunt oferte cu mai multe minute incluse decât la abonamente?
Trimite acest articol     

Minutele incluse în abonament sunt împărţite astfel încât să îţi acopere nevoile de comunicare. Deşi minutele incluse în abonamentul tău sunt pentru convorbiri în reţea, ai oricând posibilitatea să activezi extraopţiuni cu minutenaţionale sau internaţionale, beneficii pe care nu le ai la Cartela Vodafone, unde după ce ai consumat minutele, nu vei mai putea activa altele până în luna următoare. În plus, la abonament te bucuri şi de beneficiile programului de loialitate, în care punctele pe care le acumulezi pot fi cheltuite pentru a achiziţiona minute naționale şi în Vodafone, minute internaționale, internet pe mobil, SMS-uri naționale, telefoane, accesorii sau cartele reîncărcabile.

Si tot de pe site contradictia scrisa Emoticon fericit .... 

Reînnoire

NOU! Acum, dacă ți-ai consumat o extraopțiune, ai posibilitatea de a o reînnoi, în aceeași lună, de câte ori ai nevoie. Mai mult, poți utiliza beneficiile din extraopțiune chiar și atunci când ești în perioada de grație.

Chiar daca scrie "NOU!" chestia este de cel putin o luna pe site. 

Semnat       Un viitor cartelist!