Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 126
Înregistrat: ‎10-04-2014
0

Abonamente mincinoase!!!!!!!!!!!

[ Editat ]

Buna.Am avut un contract la Vodafone,facut din 18.12.2009 pana in 18.12.2011 in care aveam 100 de minute nationale si 1250 minute in retea pe an.Daca vorbeam in reteaua Vodafone,mi se consumau tot minute nationale!!!!!!!Ce rost au avut acele 1250 de minute pe an?????Ca sa fie umplutura in abonament?????Nu le am putut folosi!!!!!!!!!!!!!!!!Nu mai mintiti clientii!!!!!!!!!!!!Sunt uimit,ce raspuns o sa primesc!!!!!!!

Sfătuitor
0

Re: Abonamente mincinoase!!!!!!!!!!!

In 2012 am facut un abonament familia,cu 3 numere si mi s-a zis ca toate cele 3 numere au un numar favorit,dar in contract scria altceva,ca doar un numar are numar favorit!!!!!!!!!Nu mai zic de internet,ca aveam pe 2 numere,1 MB de internet!!!!!!!!De ce mintiti????????????

Sfătuitor
0

Anul acesta am facut un nou abonament,la care am primit la portare de numar,un telefon LG T385B,gata stricat,la care am asteptat,de m-am saturat sa fie reparat!!!!Rusine,sa va fie!!!!!!Va bateti joc,de clientii ce ii aveti.Demult renuntam,la Vodafone,in favoare la Orange,dar nu am semnal Orange,asa ca Vodafone,in toata localitatea mea si in alta localitate vecina unde umblu!!!!!!!!!

Sfătuitor
0

[ Editat ]

Vad,ca tot ma furati la contracte,sa va fie rusine!!!!!!!!!!!Cel mai rau,imi pare ca nu am facut,eu sesizari la ANPC,sa va sanctioneze!!!!!!!!!Daca stiam,atunci mai bine de ANPC,sigur va faceam eu sesizari acolo!!!!!!!!!!!!!!

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

[ Editat ]

Salut Alin_Ioan!

Ce ai descris tu pare de domeniul fantasticului!

Spui de o situatie din 2009 - 2011, insa si pe atunci exista nr. *222 unde puteai sa iti eprimi nemultumirea!

Ai tinut in tine atatia ani aceasta nemultumire pentru a prezenta-o, acum,  pe forum?? Ce-i drept pe atunci nu exista forumul.

Si conducerea Vodafone s-a schimbat in tot acest timp.

Cat despre LG-ul stricat.... daca asa ti-a venit, aveai posibilitatea sa il duci in termen de 48 de ore la orice reprezentanta si ti-l schimbau cu altul.

Atatea nemultumiri si totusi ai continuat sa iti prelungesti abonamentul.

Greu de verificat, chiar de echipa tehnica, problemele tale din 2009, 2012...

Te asigur insa ca Vodafone este o firma serioasa ce-si respecta cu sfintenie clientii!

Chiar de ai avut necazuri in trecut, ai ajuns acum, aici, unde orice sesizare nu ramane neinvestigata si nerezolvata.

Ai incredere in Vodafone!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna Alin,

Iti inteleg nemultumirea si ne pare rau pentru orice disconfort creat. 

Am marea rugaminte sa imi raspunzi la mesajul privat pentru a putea investiga cele relatate.

De asemenea, te rog, sa tii cont de faptul ca nu este necesara duplicarea mesajelor. Eu si colegii mei avem in vedere toate sectiunile forumului.

Iti multumesc pentru intelegere si colaborare!
Roberta

Sfătuitor
0

Mi s-au schimbat toate piesele din telefon,cand a fost ultima data in service.Daca cum,au sustinut cei din service,cand a fost prima data telefonul in service,ca telefonul nu e de vina,ci semnalul de la internetul de pe care ma conectam pe telefon,de ce s-au schimbat toate piesele din telefon???????Acum,merge putin mai bine,dar pe net,unde am avut probleme,inca mai apar.Trebuia,sa fiu informat,cand a fost telefonul in service,ca mi se va schimba telefonul,asa era normal.In magazinul partener Vodafone,de unde am primit telefonul,nu mi s-a testat telefonul pe internet,pt dealerul Vodafone,a vrut cred,ca sa intre de pe WIFI si nu a stiut,de unde sa intre pe WIFI.Eu am stiut,sa intru pe WIFI pe telefon,fara sa-mi arate dealerul si fara sa ma uit in instructiuni.

Sfătuitor
0

O sa pierdeti abonati,din zona in care locuiesc,pt ca o sa inceapa cei de la Orange,sa faca investitii,pt acoperirea cu semnal,a zonei in care locuiesc.Ca sa nu pierdeti clienti,sa veniti cu mai multa seriozitate si oferte,mai bune decat retelele concurente!!!!!!!!!!!

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna Alin,

Ai mesaj de la mine. Astept raspunsul tau.

Roberta

Sfătuitor
0

[ Editat ]

Am facut un Easy 5 intr-un magazin partener Vodafone si mi s-a zis ca o sa am 500 minute/sms in retea si 50 minute/sms nationale.Sunt in prima luna de abonament.Cost controlul numi arata situatia minutelor!!!!!!!Cand am sunat la Vodafone,am ramas surprins pentru ca minute in retea mi s-a zis ca am nelimitat si minute nationale mi s-a zis ca nu am.De ce nu am in abonament,ce mi s-a zis cand am facut contractul??????????Nici contract nu mi s-a eliberat,sa semnez!!!!!!!!Cand am spus,ca vreau contractul,mi s-a zis ca treaba ce mi s-a zis,o sa fie activata.In data de 2 Mai 2014,eu trebuia sa am 500 minute/sms in retea si 50 minute/sms nationale.De ce mintiti?????????La asa ceva,nu e voie sa se greseasca si sa se minta!!!!!!!!!!!!!Daca nu se rezolva,reziliez contractul!!!!!!!!!!!