Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎08-05-2013
0

Angajati cu probleme sau politica firmei?

In luna noiembrie merg la o reprezentanta Vodafone pentru a incheia 2 abonamente family RED (15 Euro fiecare). Eu nu am si nu am avut restante la plata pentru telefonie sau credite bancare si am avut un abonament vechi la vodafone inchis normal. Restul abonamentelor sunt pe firma. Intreb in momentul in care incheiem contractele despre roaming (cele doua abonamente sunt pentru familie si vor inlocui in viitorul mai apropiat 2 abonamente Orange care in acest moment nu pot fi portate dar care au roaming activat pe ele). Dupa un schimb de mailuri am aflat suma pentru activarea roaming-ului este de 300 lei si resprezinta plata in avans nu garantie. Ok, platesc suma, si acum cateva zile constat ca nu am roamingul activat, sun la relatii clienti, apoi la activari roaming si aflu ca trebuie sa platesc alta suma pentru roaming!!! Sunt indrumat sa merg la reprezentanta unde am incheiat abonamentul unde reprezentantul Vodafone sustine ca nu am discutat despre roaming iar taxa respectiva reprezinta TAXA PENTRU ACTIVAREA ABONAMENTULUI. Am scris si mai sus nu am si nu am avut restante la servicii de telefonie sau banci!! Abonamentele achizitionate sunt fara telefoane si nu genereaza costuri suplimentare, sunt NELIMITATE in orice retea!! Am solicita o adresa oficiala ca suma respectiva platita de mine reprezinta ce sustine compania si nu au vrut sa imi elibereze asa ceva. Eu sincer nu cred ca o persoana vine sa faca abonamente si sa plateasca 30 Euro pe luna iar in momentul in care se incheie contractul trebuie sa platesti in avans suma pe 2 luni, asa pentru activare.
Highlighted
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Re: Angajati cu probleme sau politica firmei?

[ Editat ]

Buna red_power,

Ne cerem scuze pentru orice disconfort creat!

Te rog sa imi confirmi numarul in cauza, in mod privat, pentru a putea verifica cele relatate.

Multumesc,

Roberta