Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎10-10-2012
0

Are vreo logica compania VDF?

Astazi am aflat de la reprezentatii vdf (fiind la mijlocul perioadei contractuale de doi ani )ca nu poti trece ca si upgrade de la un pachet cu 3 telefoane a cate 5 euro abonamentul (care mai aveau 1 an de contract)la unul cu 2 telefoane a cate 30 euro abonamentul.(pe inca 2 ani)....

Multumesc VDF dupa 15 ani impreuna....bine v-am gasit Cosmote!

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Re: Are vreo logica compania VDF?

[ Editat ]

Bun venit pe forum!

Sunt convins ca aveti sanse mari sa primiti un raspuns profesionist pe Forum, din partea unuia dintre moderatori, si de ce nu, si o solutie pentru problema dvs.!

Eu am renuntat de mult sa mai apelez la *222, iar de aplez, stiu ca nu voi gasi vreo solutie acolo.

Ma gandesc ca dupa ce sun, voi fi sunat de robotel ce-mi cere feedback-ul, iar eu il dau binevoitor, maxim, intotdeauna!

Singurii profesionisti ii veti gasi doar aici pe forum, iar acestia sunt moderatorii!

Legat de Cosmote.... Hmmm..

Luni, pe la ora 13 eram in clasa la ora de dirigentie cu elevii mei. O eleva ma intreaba de-am primit sms-ul trimis de ea cu numai 10 min inainte de ora. Am verificat telefonul in care aveam o cartela Cosmote si nici gand de sms. Am asigurat-o ca  sigur altul a primit mesajul respectv, zambindu-i Emoticon fericit

In fine, pe la ora 18, ajunge si sms-ul bucuclas.

Va rog sa luati in cosiderare si acest aspect, deloc de neglijat! Nu e prima oara si nu cred ca sunt singurul ce a patit asa ceva!

Fie sa faceti cea mai buna alegere!

O alegere dupa care sa nu regretati apoi.

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Începător
0

da...se poate sa fie adevarata povestea cu sms-ul...dupa cum si pot da exemplu cel putin 6-7 zone turistice in tara unde nu ai decat semnal orange si cosmote....etc.....Problema de baza e cea a respectului ptr clienti...mai ales cei vechi...nici nu vreau sa ma gandesc cate telefoane prietenoase voi primi in preajma rezilierii contractului....

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

Buna drmihaim,

Am rugamintea sa-mi trimiti un mesaj privat cu numarul in cauza.

Multumesc,
Alexandra

Începător
0

Nu stiu exact care e solutia ptr  mesajul privat dar banuiesc ca nr se poate afla din contul my vodafone atasat userului drmihaim....

Începător
0

Pana la urma am trimis mesaj privat...desi pana si aici e o lipsa de logica pentru ca este un forum...deci un loc in care si alti vizitatori/utilizatori pot afla anumite chestii din experienta altora....daca fiecare raspuns/solutie e privata ce rost mai are forumul....mai bine se chema condica de reclamatii....

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

[ Editat ]

Salut,

Este foarte important - si ma bucur de acest lucru - faptul ca ai inteles notiunea de forum. Sunt total de acord cu tine. 

Cu toate astea insa, in acel mesaj privat si in urmatoarele schimburi de mesaje private, vor fi mentionate detalii confidentiale precum date personale ale tale ca abonat. Chiar daca discutam pe un forum, nu trebuie sa ignoram posibilitatea neprotejarii datelor cu caracter personal. Esti liber sa continui cum doresti discutia, sa instiintezi public orice doresti, insa cu nicio exceptie, nu se vor publica datele cu caracter personal in spatiul public. 

Observ ca userul tau este nou pe forum. Am sa te rog sa rasfoiesti un pic paginile forumului pentru a vedea cate raspunsuri si dezbateri publice exista. 

Multumesc,

Claudiu

Începător
0

Corect...sunt multe raspunsuri ale clientilor vdf dar cele mai avizate, adica cele ale moderatorilor nu apar fiind in privat....se poate da raspunsul/solutia si fara a preciza concret datele personale in speta....

Membru de bază
Postări: 191
Înregistrat: ‎15-03-2012
0

...pai asteptam solutia la problema ta.
Highlighted
Începător
0

Solutia?....

"Buna,

Am redirectionat solicitarea catre departamentul vizat.

Multumesc,
Alexandra"

Si cu asta basta....care departament?...cand?....ramane de vazut....