Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Atentie ! Perioada minima contractuala de 1 an!

Daca preferi sa le iei cash doar ca sa fie numai pe 1 an,asta nu inseamna ca este si mai bine.

Eu am facut zeci de simulari,iar achizitia impreuna cu telefon este mult mai avantajoasa pe 2 ani.Un RED cu telefon coboara la 13-14 euro lunar,diferenta fiind rata telefonului.Daca esti la retentie,unde nu ai atitudinea asta,cu siguranta,vei mai obtine o reducere,astfel incat dorinta de a face contract pe 1 an de vine amuzanta.

Eu am vreo 13 abonamente de date,pelanga cele 4 de voce.care sunt avantajoase cu achizitie de modemuri.

Vodafone
Consultant
Postări: 77
Înregistrat: ‎15-04-2012

Salutare!

@cnm Daca agentul care ti-a incheiat contractul selecta de la inceput perioada contractuala 12 luni, nu mai apareau pe contract 24 si nu mai trebuia sa faca modificarea de care zici tu. Lucrul asta mi l-au confirmat 2 agenti Vodafone, intr-un magazin. In Bucuresti Emoticon fericit

cnm
Membru
Postări: 49
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

@Ionut

Pai eu am un mic grupulet family, si il am de vreo 8 ani, nr principal din 2000 de pe vremea Connex. VDF imi face discounturi adecvate, fara sa intreaca limita, ptr ca nu mi-am dorit facilitati peste cele normale ptr a nu le ramane indatorat, grupul fiind privat. In rest la business e altceva, si nu ai vrea sa stii cum a fost in 2012 cand am aprobat prelungirea grupului cu vreo 2600 nr ale corporatiei [voce, MTM, net], dupa ce inainte cu 2 ani fusese portat grupul [dupa vizita personala a Lilianei Solomon] pe costurile exclusive a VDF, de peste 150k Eur, cand le-am trantit ca il mut inapoi in Orange sau mai rau la Cosmote. Asa ca vezi, putin cam stiu cum sta treaba pe acolo, dar e doar ambitia si satisfactia mea de a vrea ii vad ca sunt cinstiti si cu persoanele fizice si firmele mici, care sunt numai bune de muls.

Perioada de 1 an e numai buna [daca nu vrei aparate subventionate, pe care le plesti cu varf si indesat], asa ca nu amuzanta si tu vad ca o tii slugarnic in tonul VDF, de a masca si denigra lucrul acesta..

Am 2 bile negre pe VDF [pe care tot le-o spun mereu, desi de servicii sunt satisfacut]: asta cu perioada minima de 1 an si cea prezentarea de catre 99% din dealeri VDF la telefon "suntem Vodafone si am vrea ..." in loc de " suntem dealeri Vodafone si am vrea...", pe care ii rezolv isa usor spunandu-le sa imi dea adresa lor de mail...care sigur nu e @vodafone.com Emoticon fericit

Apropo, cam cat iti platesc astia de la VDF salariu [oare ce clona esti, ca e 100% sigur din moment ce tu esti zi lumina pe forumul asta, si numai de partea VDF] de le tii partea cu atata patos?

@raszvan

Eu sincer nu am vazut pana acum vreun contract unde la partea 1 la VOCE sa scrie [sub descrierea de servici ptr un nr] 12 luni nu 24 luni. Or fi mai nestiutori astia din vestul tarii.  Dar la DATE da, am vazut si din sistem iese cu 12 luni.

Baieti tineti-o tot asa, ca imi ridicati topicul in frunte zi de zi, sa vada lumea ca se poate si pe 1 an de zile [lucru f.util sa fii legat doar pe 1 an: negocieri din 12 in 12 luni, taxa reziliere care e abuziva doar la per.ramasa din 12 luni nu din 24 luni, etc. libertate de a porta fara stres, libertate de a inchide nr dupa bunul plac dupa cele 12 luni] in rest numai de bine.

cnm
Membru
0

Nu uitati ca puteti solicita abonamentele doar pe 1 an de zile.
cnm
Membru
0

Reminder. La ce horror citesc pe aici,nu merita sa va legati contractual mai mult de 12 luni.
cnm
Membru
0

Reminder ---> contracte cf.legii pe doar 1 an.
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Eshopul este foarte transparent privind achizitia de terminale cu perioada contractuala variata(pe 1 an,pe 2 ani)

Vodafone
cnm
Membru
0

Reminder, nu uitati CONTRACTE pe 1 an, desi VDF o face cu jumatate de gura [asta dupa ce ANCOM a stabilit legislatia acum cativa ani], mai nou. CERETI pe 1 an, daca nu aveti nevoi de clenciurile lor cu telefoanele subventionate. 

@Ionut VDF ti-au marit salariu? Vrei sa o luam de la capat...  Stiu, e greu de VDF, nu mai e Operational Margin-ul ca si acum 10 ani, tarife mici, acum scad si la roaming ... greu, f.greu. Apropo, daca s-ar putea scrie cu font de 4 gri deschis pe alb, asa ar face-o VDF pe site. Emoticon fericit

Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012
0

cnm
Membru
0

@iradu2004

Ar face orice operatorii VDF, Orange sau Cosmote ca sa nu se faca abonamente pe 1 an, sa te lege de ei pe cat mai mult. Clenciurile cu telefoane subvetionate, ca un fel de momeala, e dezastruoasa daca stai sa calculezi cu cat iti iese apatarul dupa 24 de luni.

Asa ca dupa 12 luni, poti negocia free ptr contract mai facil sau poti ramane cu ce ai avut, dar liber sa pleci cand vrei fara taxe si alte dracii. ANCOM a introdus aceasta reglementare si abia dupa 2 ani fortati fiind de clienti care stiau, au inceput cu jumate de gura sa accepte pe 1an.

In veci nu mai imi fac contract pe mai mult de 12 luni. Emoticon fericit