Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Avantaje reincarcari PrePay

Ce avantaje au abonatii cand efectueaza reincarcari prepay ?

Pe cartela stiu ca in momentul in care faci o reincarcare primesti un anumit bonus ca si credit.

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Avantaje reincarcari PrePay

[ Editat ]

Salut!

In cazul in care detinatorul cartelei esti tu,acesta este avantajul:

beneficii.png

Poti cumpara credit fara a te mai deplasa la un magazin sau dealer Vodafone.

In rest niciun avantaj

Adio ,puncte de loialitate si discount la factura in functie de creditul reincarcat.

Ionut

Vodafone
Membru VIP

[ Editat ]

Iata si beneficiul bonusului pentru contul prepay reincarcat.

Vodafone
Vizitator
0

[ Editat ]

Si abonatul nu beneficiaza de niciun avantaj ?! Puncte de loialitate de pe urma reincarcarii cartelei... sau un discount din suma reincarcata ?!

Membru VIP

[ Editat ]

Da!

Am raspuns mai sus la intrebarea aceasta.Dar poti sugera ce avantaje doresti ,pentru abonati ce fac reincarcari de pe cont.

Are avantajul unei fapte bune  Emoticon care face cu ochiul

Ionut

Vodafone
Vizitator
0

Ionut ce ai raspuns tu mi-ai vorbit de beneficiile celor care sunt pe cartela. Eu sunt abonat si am intrebat daca noi nu avem niciun avantaj de pe urma reincarcarilor.... dar dupa cum ai zis " Are avantajul unei fapte bune Emoticon care face cu ochiul " ...
Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut hd11fas,

Un avantaj poate fi considerat faptul ca se va plati pretul real al valorii reincarcate (cu TVA inclus), fara alte adaosuri comerciale.

Este bine sa nu uitam ca se ofera posibilitatea sa platesti reincarcarea efectuata in 14 zile de la data emiterii facturii, deci nu este necesar sa o achiti pe loc, cum se intampla la magazin.

Mai exista avantajul ca, si daca nu iti poti plati factura in cele 14 zile oferite, ai posibilitatea sa inregistrezi o amanare a platii.

Asadar, beneficiezi de mai mult timp in care sa iti poti plati reincarcarea.

O seara frumoasa!

Multumesc,

Cristina

Membru VIP

[ Editat ]

Da !  Am si avantajul unei fapte bune!

Duminica trecuta,cineva nu stia cum sa obtina un credit pentru cartela de Internet.

De unde sa incarce duminica dupa-amiaza?

Pac!  M-am oferit eu si imediat am incarcat cartela,facut setarile pentru internet si....navigare placuta.

Nu mai zic de multumirile primite.

Pana la urma conteaza si perspectiva din care privesti lucrurile.

Ionut

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Acum ceva vreme aveai un avantaj daca reincarcai cartele de pe contul de abonament. Primeai o reducere, iar valoarea facturii o primeai si in puncte de loialitate. Acum nu mai este nici unul din aceste avantaje, de fapt avantaje pentru abonati nu cred ca mai exista.. Pacat ca nu se cauta solutii sa motiveze clientii cu abonamente. Cum spunea un client aici si lista mea cu numere de vodafone se scurteaza din ce in ce mai mult, datorita ofertelor mai bune la concurenta si a protabilitatii.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012

[ Editat ]

Ai dreptate cand expui avantajele care au existat in trecut pentru abonat. Nu cred insa ca acest lucru determina pe cineva sa renunte la vodafone. Cel mult diminueaza motivele ramanerii la abonament.

Ce avantaje sunt pentru abonatii din celelalte retele in cazul reincarcarii si a platii pe factura? Poate va fi urmat exemplul (sugestia) si de catre Vodafone.