Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎22-12-2012
0

Ce oferte aveti pentru prelungirea de abonament ?

momentan am abonament de 16 euro cu optiunea mega8 si abonamentul expira in 25 octombrie 2014.

Am primit o oferte telefonica dar nu mi s-a parut plauzibila din punct de vedere financiar!

as dori sa stiu ce alte oferte aveti! multumesc anticipat!

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Ce oferte aveti pentru prelungirea de abonament ?

[ Editat ]

@aurelia1969 a scris:

momentan am abonament de 16 euro cu optiunea mega8 si abonamentul expira in 25 octombrie 2014.

Am primit o oferte telefonica dar nu mi s-a parut plauzibila din punct de vedere financiar!

as dori sa stiu ce alte oferte aveti! multumesc anticipat!

Buna Aurelia!

In vederea rezolvarii acestei solicitari ai nevoie de asistenta din partea unui consultant Vodafone. Pentru a o primi, te rog sa accesezi chat-ul. Fereastra de chat apare pe orice pagina a site-ului Vodafone si arata ca in imaginile de mai jos. Te va prelua un consultant in cel mai scurt timp posibil.

Chat.jpg

Chat1.jpg

Highlighted
Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012
0

[ Editat ]

Aurelia, vezi ca exista nelimitat la 10 euro. Vodafone Red 10. Vezi aici:

http://www.zf.ro/zf-24/razboiul-preturilor-din-telefonia-mobila-a-escaladat-greii-vand-apeluri-si-sm...

Nu uita sa optezi pentru prelungire pe 12 luni, desi ei tot o sa incerce sa-ti zica ca e valabil doar pentru prelungiri de 24 luni

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

...si,desigur,sa ne comunici si noua rezultatul. Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
cnm
Membru
Postări: 49
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

Are dreptate, fa contract doar pe 12 luni, nu te lasa ademenita/comvinsa pe 24 Luni. Legea iti da dreptul la 12 luni. Sunt obligati sa o faca!!! In felul acesta te legi cu ei la cap doar pe 1 an.
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎22-12-2012
0

va multumesc tuturor pentru sugestii!

fiul meu are abonament de 16  euro si dorea sa isi schimbe telefonul o data cu prelungirea de abonament!

oferta primita era destul de ok dpdv al telefonului dar partea financiara era relativ dublata!

am sa incerc sa obtin o oferta decenta!

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎28-08-2014
0

Am solicitat unui consultant Vodafone o soluti de abonament cu 4 (patru) numere de telefon si astept oferta din martie... :-) cam asta fac consultantii...

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

@crisbol a scris:

Am solicitat unui consultant Vodafone o soluti de abonament cu 4 (patru) numere de telefon si astept oferta din martie... :-) cam asta fac consultantii...

Buna,

Colegii de la echipa de chat te vor ajuta cu verificarile necesare. Am rugamintea sa te adresezi lor.

chat2.jpg

Multumesc,
Alexandra

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎28-08-2012

[ Editat ]

Nu stiu exact de cand am abonament la Vodafone... cam la doua luni dupa ce a venit CONEX in Romania eram abonatul lor. Sa tot fie peste 10 ani.

Sunt client GOLD, fost Platinum. Am "decazut" la actualul statut cand am renuntat la abonamentu de internet pe care il consideram backup, dar cand aveam nevoie de el... pauza.

In urma cu 3-4 luni am primit o oferta interesanta. Urma sa fiu sunat pentru detalii. N-a mai sunat nimeni. Am sunat eu pentru lamuriri. Mi s-a comunicat ca a fost o eroare: mai am cateva luni de contract... Cu alte cuvinte: mai ai de tras boule.

Astazi am fost contactat pentru o noua oferta de prelungire: " Ca sa nu mai aveti depasiri, va facem o oferta speciala (era, de fapt, RED 25 cu un mic bonus de net) si un telefon la pret redus." Aveam depasiri, ce sa zic. Platesc pentru 4 abonamente:

1. un fix care nu este folosit .

2. doua telefoane de pe care se apeleaza 30-90  minute lunar (in total)

3. unul de pe care se apeleaza 200- 360 minute lunar.

M-am aratat profund nemultumit de faptul ca platesc 200-300 lei lunar pentru 4-7 ore.

Am rugat-o pe domnisoara sa-mi trimita o oferta scrisa, pe email ca sa compar oferta cu cele ale concurentei.

"Nu se poate, doar telefonic."

Am avut curiozitatea sa verific oferta, online tot la Vodafone. Nu numai ca nu era nimic "special", dar oferta online era (pentru un Galaxy S5) cu 400 lei mai ieftina.

Aceasta a fost oferta mea pentru prelungirea contractului.

Din politete, n-o sa spun aici ce oferta am primit in alta parte si nici cine este "alta parte".

Multumesc Vodafone! Asa imi trebuie daca sunt bou... pardon, adica am fost.

De luna viitoare ne despartim. Cu regret, dar fara remuscari.

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

@Tigerus a scris:

Nu stiu exact de cand am abonament la Vodafone... cam la doua luni dupa ce a venit CONEX in Romania eram abonatul lor. Sa tot fie peste 10 ani.

Sunt client GOLD, fost Platinum. Am "decazut" la actualul statut cand am renuntat la abonamentu de internet pe care il consideram backup, dar cand aveam nevoie de el... pauza.

In urma cu 3-4 luni am primit o oferta interesanta. Urma sa fiu sunat pentru detalii. N-a mai sunat nimeni. Am sunat eu pentru lamuriri. Mi s-a comunicat ca a fost o eroare: mai am cateva luni de contract... Cu alte cuvinte: mai ai de tras boule.

Astazi am fost contactat pentru o noua oferta de prelungire: " Ca sa nu mai aveti depasiri, va facem o oferta speciala (era, de fapt, RED 25 cu un mic bonus de net) si un telefon la pret redus." Aveam depasiri, ce sa zic. Platesc pentru 4 abonamente:

1. un fix care nu este folosit .

2. doua telefoane de pe care se apeleaza 30-90  minute lunar (in total)

3. unul de pe care se apeleaza 200- 360 minute lunar.

M-am aratat profund nemultumit de faptul ca platesc 200-300 lei lunar pentru 4-7 ore.

Am rugat-o pe domnisoara sa-mi trimita o oferta scrisa, pe email ca sa compar oferta cu cele ale concurentei.

"Nu se poate, doar telefonic."

Am avut curiozitatea sa verific oferta, online tot la Vodafone. Nu numai ca nu era nimic "special", dar oferta online era (pentru un Galaxy S5) cu 400 lei mai ieftina.

Aceasta a fost oferta mea pentru prelungirea contractului.

Din politete, n-o sa spun aici ce oferta am primit in alta parte si nici cine este "alta parte".

Multumesc Vodafone! Asa imi trebuie daca sunt bou... pardon, adica am fost.

De luna viitoare ne despartim. Cu regret, dar fara remuscari.

Buna,

Apreciem feedback-ul acordat. Pentru a primi asistenta, te rog frumos sa te adresezi echipei de chat.

CHAT.jpg

Multumesc pentru intelegere,
Alexandra