Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎20-04-2012
0

Doar la noi este posibil...:)))

Nu ma pot abtine sa nu postez si aici. Articol de pe blogul personal...

"Sa va spun ce patesc cu aceasta firma de telefonie care m-a dezamagit groaznic! Am 3 abonamente pe firma la ei si nu imi doresc decat sa termin contractele si sa fuuuuug la Orange cat mai repede! De pe vremea Connexului le sunt client si iata ce patesc:

In decembrie ma hotarasc sa imi schimb abonamentele si duduia ma intreaba daca folosesc punctele. Pai de ce nu? Si iau o sapuniera de telefon... Fara a fi interesat pe care din cele 3 numere iau aparatul...fac pe numarul folosit de mine cel mai des...

Astazi ma hotarasc sa imi adaug o extraoptiune de internet mobil si sa iau HTC Explorer la pretul de 39 E. Fratie...nu se poate Trebuie sa astept pana in decembrie deoarece de pe acest nr am mai luat inca un terminal in ultimile 12 luni!!! Pe celelalte 2 numere...pot. Pe al meu...nu! Le-am spus sa transfere acea "interdictie" pe oricare din cele doua numere (oricum nu mai iau multa vreme un telefon...) dar....nu se poate Deci imi pot face net mobil + telefon la oferta daca fac schimb de numere cu un angajat de-al meu... Eu platesc toate 3 abonamentele...si mi se pare o TAMPENIE ca atata timp cat sunt client si ma oblig SA DAU (nu sa iau) bani in plus timp de inca 2 ani....sa mi se refuze acest lucru!!! As fi luat in calcul si varianta de a face "tranzactia" pt unul din celelalte 2 numere daca mai tarziu s-ar fi putut transfera acel trafic de net pe numarul meu, dar, cred ca ati ghicit...NU SE POATE

Duduia cu care am purtat discutia telefonica mi-a sugerat totusi sa merg la un dealer...ca stie domnia sa ca ei mai pot rezolva "probleme de genul asta" Cei de la magazin imi spun ca ei nu au cum...si sa sun iar la relatii clienti ca au auzit ei ca cei de acolo mai pot rezolva "probleme de genul asta")) M-au purtat azi ca pe un gunoi... vorbindu-mi in doi peri si repetand mereu: "nu stim", "nu cred", "nu am auzit", "nu se poate" etc...

Cel mai dureros este faptul ca un amic de-al meu, care are o verisoara angajata la Vodafone a reusit sa rezolve imediat o problema de genul asta! IDENTICA

Deci daca vrei....se poate! PARDON...daca stii...se poate
Termin contractul si fug invartindu-ma pe Orange cu pastrare de numere... Mare prost am fost ca am avut incredere sa mai continui cu Vodafone..."  Ii voi convinge pe multi sa plece...

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Doar la noi este posibil...:)))

Buna menes662000.

Trimite-mi, te rog, mesaj privat cu numarul tau de telefon si voi verifica in ce situatie se afla contul tau.

Multumesc,

Ramona

Vizitator
0

Ok, sa revin cu noi detalii de weekend...

Am fost cautat de un consilier Vodafone care mi-a spus clar: marirea abonamentului de la 3 la 15 euro si rezolvam problema! I-am spus ca totusi am mai multe abonamente la Vodafone si nu imi permit sa cresc asa hop-hop pretul chiar oricand...hai sa zic un 10 euro/luna as accepta... "NU SE POATE!!!"

Am apelat la o alta solutie... I-am dat un mail doamnei/domnisoareai Loredana Tanasescu, persoana care in decembrie la schimbarea abonamentelor (si evident...prelungirea contractelor) a fost painea lui Dumnezeu... Hai sa va dau cateva citate din raspunsul primit:

"Din pacate nu mai puteti lua un alt aparat [...] nu ptem muta perioada contractuala pe un alt sim [...] De asemenea nu puteti achizitiona un aparat smartphone la abonamentul  pe care il aveti dumneavoastra, va trebuie un abonament mai scump [...] Imi pare rau ca nu va pot ajuta!"

Atata inflexibilitate nu am mai vazut in viata mea... Va rog sa calculati de cate ori te scuipa cand nu mai are nevoie de tine un om care cand a avut nevoie te-a pupat pe urechi!!!

Daca Vodafone face magarii cu mine voi fi si eu magar. Imi voi inchide toate abonamentele la ei si voi face o campanie pe site la mine in care le voi face mega-reclama...   Stiu, probabil un moderator imi va spune acum "Haaa nu poti inchide abonamentele fraiere pt ca inca ai contract!!! Esti al nostru pt inca o perioada". Ok, trece si perioada asta si ma fac ca (o cacofonie cu substrat) nu am auzit in veci de Vodafone...

Si asa Orange le-a luat-o mult inainte...

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012
0

Buna menes662000.

Colega mea, Ramona, verifica situatia ta si urmeaza sa revina cu un raspuns.

Multumesc, Mirela
Highlighted
Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012
0

Verificari peste verificari si rezolvari IOC ! Keep it going Emoticon care face cu ochiul
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

[ Editat ]

Salut "dsorinn",

Atat moderatorii cat si colegii din celelalte departamente, facem toate verificarile necesare, revenind de fiecare data cu un raspuns catre utilizatori.

In cazul in care intampini vreo situatie noua, cu un abonament asupra caruia esti titular, imi poti detalia situatia pentru a te putea ajuta.

Vizitator
0

Multumesc dar am rezolvat simplu: Mi-am cumparat telefonul la liber de la e-mag In alta ordine de idei vreau sa-i transmit domnului George Cadar ca telefonul HTC Explorer nu aste aparut de multa vreme...si INCA SE MAI FABRICA!!! Domnia sa mi-a "soptit" cand m-a sunat ca nu il mai aveti pe stoc deoarece nu se mai fabrica... Il corectez eu

Ok, din toata aceasta tevatura practic eu am iesit mult in avantaj! Si va voi spune de ce...

Vodafone imi propunea pentru a putea achizitiona acest telefon, un abonament de 15 E/luna timp de 2 ani. Asadar 15 eura x 24 luni = 360 euro + 39 euro telefonul = 399 euro = 1747 RON, in timp ce eu mi l-am achizitionat cu 635 Ron (si este si la liber, nefiind codat), plus ca m-am decis si la expirarea perioadei contractuale desfiintez TOT ce am de la Vodafone si inchei dupa aproape 10 ani orice colaborare.

Tin totusi sa intreb un moderator daca nu este cu suparare, la un abonament de 2,60E/luna se poate adauga extraoptiunea de net pe mobil de 4euro (250mb)? Sau in acest caz trebuie un abonament (evident) mai scump? Din ce mi-au zis domnii de la relatii clienti, am dedus ca duar la abonamente mai mari se pot adauga extraoptiuni de internet... Deci ma refer la extraoptiunea de 4 E cea care nu ma obliga DELOC sa imi prelungesc contractul cu 12 luni...

Multumesc frumos si va urez o zi minunata

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "menes662000",

Trimite-mi un mesaj privat cu numarul de telefon in cauza si iti pot adauga eu optiunea de internet pe mobil, evident, fara a modifica abonamentul intr-unul de valoare mai mare.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎22-05-2012
0

cand intalnesti astfel de atitudine intrebarea este daca apartine politicii firmei , de balena versus  pestisor sau bonusurilor angajatilor in crosetarea banutilor de la clienti. mie mi-au inregistrat incidentul 2 operatori telefonici , alti 2 nu au mai raspuns la email , urmatorul (ultimul) vezi loredana tanasescu a zis sa inchid telefonul pentru a-mi da un SMS cu adresa de email in care sa retrimit email-uri ramase fara raspuns , evident nu mi-a mai dat sms , feedback vodafone e o masinaria cand pestisorul vede momeala , cand nu, orice cerere e ca aruncata intr-o fantana fara fund . suna bine ca expresie masinaria cu cerere de reziliere in avans . multa liniste  tuturor  :-)

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna sorinn.

Imi poti trimite, te rog, un mesaj privat cu numarul tau de telefon si cat mai multe detalii despre situatia cu care te-ai confruntat.

Multumesc,

Ramona