Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: FACTURI INCARCATE - TEPE MARCA vodafone

Salut,

Tudor te va contacta imediat cum va reveni la birou in vederea situatiei prezentate de tine. 

Multumesc,

Claudiu

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut andreilazar!

Am luat in considerare mesajele private si informatiile de acolo, dar traficul tau si al tuturor celorlalti abonati este inregistrat corect, nu poate nimeni influenta datele inregistrate automat despre conexiunile tale la internet. Iti recomand ca si pana acum dezactivarea datelor din meniu - setari - retele mobile - pachete de date si accesarea cost controlului prin apel la *123#. 

Cristina a scris si ea pe forum informatii despre cum sa te informezi mai bine despre traficul de internet mobil.

Pentru orice alte intrebari iti stam la dispozitie.
Tudor.

Vodafone
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎04-10-2013
0

unde pot depista un nr la care s a sunat si e de linie erotica si la care eu nu am sunat

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna my78_bogdan si bine ai venit pe forum!

Pentru a te putea ajuta cu mai multe informatii cu privire la situatia aceasta, te rog sa imi lasi un mesaj privat care sa contina numarul tau de telefon.

Pentru a imi lasa mesaj privat, da click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde vei avea posibilitatea aceasta.

Irina PM.jpg

Multumesc!

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎15-04-2015
0

cine ma poate ajuta sa ies dintr-o teapa marca vodafone. Am facturi de max 75 lei lunar (deoarece am si orange) In jur de 6 martie m-i se ofera trafic nelimitat national incepind cu luna viitoare de facturare adica de pe 8 pe 7 ale fiecarei luni. Eu nu mai imi incarc orange.ul si vorbesc intr-o veselie. Stupoare 599,35 ron urmatoarea factura !!!!!!!!

Nu,  imi spun cei de la vodafon trebuia sa mai astepti o luna cu vechiul plan tarifar!!!!  Cine stie cum se face , depun intimpinare in instanta , sau astept executarea si o contest in instanta? (unde se asculta inregistrarea ) Sau ce alta varianta as avea?

Consultant
Postări: 254
Înregistrat: ‎30-12-2014

@calistrates a scris:

cine ma poate ajuta sa ies dintr-o teapa marca vodafone. Am facturi de max 75 lei lunar (deoarece am si orange) In jur de 6 martie m-i se ofera trafic nelimitat national incepind cu luna viitoare de facturare adica de pe 8 pe 7 ale fiecarei luni. Eu nu mai imi incarc orange.ul si vorbesc intr-o veselie. Stupoare 599,35 ron urmatoarea factura !!!!!!!!

Nu,  imi spun cei de la vodafon trebuia sa mai astepti o luna cu vechiul plan tarifar!!!!  Cine stie cum se face , depun intimpinare in instanta , sau astept executarea si o contest in instanta? (unde se asculta inregistrarea ) Sau ce alta varianta as avea?

Buna! 

Ai nevoie de asistenta din partea unui consultant Vodafone pentru explicarea facturii. De aceea te rog sa accesezi chat-ul. Fereastra de chat apare pe orice pagina a site-ului Vodafone - www.vodafone.ro (file://www.vodafone.ro/) si arata ca in imaginea  de mai jos. Te va prelua un consultant imediat.

Multumesc!

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎15-04-2015
0

[ Editat ]

Imi zici ca un operator sa-mi explice factura?????  De asta crezi ca am nevoie ? Am citit-o am 79 euro plus TVA  din minute nationale. M-a sunat un coleg de al tau cu 2 zile inainte de expirarea lunii incarcate sa-mi zica ca vezi ca nu ai nelimitat???  De ce nu mi-a zis in timp util , nu dupa ce m-ati incarcat? Am crezut ca am nelimitat de aia am vorbit pe orange si nu mi-am incarcat cartela orange pe care o detin cu nr 075xxx

Explicatiile sint clare.  Teapa ordinara ! Vreau sa ascult inregistrarea! Daca pretindeti ca sinteti corecti trimiteti-mi inregistrarea! Si puneti-mi la dispozitie un nr de tel al juristului vodaf sau unde sa trimit plingerea prealabila,inainte de instanta la care doresc raspuns!

Chiar daca ar fi sa fi inteles gresit de la  comercialul de telemarketing care  m-a pacalit propunindu-mi plan 10 red, a-ti putea sa aveti un minim de bun simt , sa observati ca e o confuzie plauzibila si clar nu e vina mea si imi puneti planul tarifar corespunzator si luna trecuta si sa refacturati. Am stat si eu in Anglia , asta e o teapa ordinara marca englezeasca (capcane legale) v-au instruit bine si pe voi romani. Nu voi plati factura nici dupa executare si voi lua dupa mine inca 15 abonamente vodafone din familia mea si vom merge toti la orange.

Apropo pentru un raspuns negativ nu trebuie sa astept 30 de zile 

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

@calistrates a scris:

Imi zici ca un operator sa-mi explice factura?????  De asta crezi ca am nevoie ? Am citit-o am 79 euro plus TVA  din minute nationale. M-a sunat un coleg de al tau cu 2 zile inainte de expirarea lunii incarcate sa-mi zica ca vezi ca nu ai nelimitat???  De ce nu mi-a zis in timp util , nu dupa ce m-ati incarcat? Am crezut ca am nelimitat de aia am vorbit pe orange si nu mi-am incarcat cartela orange pe care o detin cu nr 075xxx

Explicatiile sint clare.  Teapa ordinara ! Vreau sa ascult inregistrarea! Daca pretindeti ca sinteti corecti trimiteti-mi inregistrarea! Si puneti-mi la dispozitie un nr de tel al juristului vodaf sau unde sa trimit plingerea prealabila,inainte de instanta la care doresc raspuns!

Chiar daca ar fi sa fi inteles gresit de la  comercialul de telemarketing care  m-a pacalit propunindu-mi plan 10 red, a-ti putea sa aveti un minim de bun simt , sa observati ca e o confuzie plauzibila si clar nu e vina mea si imi puneti planul tarifar corespunzator si luna trecuta si sa refacturati. Am stat si eu in Anglia , asta e o teapa ordinara marca englezeasca (capcane legale) v-au instruit bine si pe voi romani. Nu voi plati factura nici dupa executare si voi lua dupa mine inca 15 abonamente vodafone din familia mea si vom merge toti la orange.

Apropo pentru un raspuns negativ nu trebuie sa astept 30 de zile 

Buna,

Din pacate, noi nu oferim suport pentru astfel de solicitari. Te rog sa apelezi la chat pentru asistenta in legatura cu ascultarea inregistrarii verbale.

Multumesc frumos pentru intelegere!

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎12-10-2016
0