Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎19-11-2012
0

Inselatorie Vodafone

Buna ziua,

Avand in vedere urmatoarele:
- in data de 31 august 2018 am fost contactat de un reprezentant Vodafone cu care am prelungit abonamentul pentru 2 numere de telefon, pentru unul din numere, conform contractului trimis pe mail trebuia sa primesc un telefon pe care mi s-a spus ca il pot ridica din orice magazin Vodafone. Am fost in magazinul Arsis Vodafone din Shopping City Tg-Jiu unde mi s-a spus ca pentru acel abonament nu au ei ce telefon sa imi dea si ca trebuia sa mi-l trimita prin curier cel care mi-a facut oferta.
- in data de 4 aprilie 2019 am primit un SMS din partea Vodafone prin care eram informat asupra cresterii pretului pachetului pentru numarul 0727755683 cu 0.83 euro si a posibilitatii de a renunta unilateral la contract
- in data de 8 aprilie 2019am fost contactat de un reprezentant Vodafone pentru prelungirea contractului pentru numarul sus mentionat si pentru inca un numar de telefon. I-am expus si lui problemele sus mentionate si dorinta de a nu mai prelungi contractul, drept care pentru  ma convinge acesta mi-a spus ca nu va creste pretul abonamentului si mai mult pentru numarul 0721281760 voi primi prin curier un telefon Nokia One la adresa de pe strada General Cristian Tell. Mentionez ca i-am repetat adresa de 2 ori intru-cat desi atat telefonic cat si prin myVodafone mi-am actualizat adresa de domiciliu si de facturare Vodafone nu a binevoit sa actualizeze adresa si figurez cu adresa de facturare tot cu adresa veche ( de 10 ani nu mai este acea adresa). In plus a spus ca ma va suna cineva si pentru reinnoirea contractului pentru numarul 0729966086, bineinteles ca nu m-a sunat nimeni nici pana azi, cum n-am primit nici telefonul
- cum bineinteles ca nu am primit nici acest telefon am facut 2 sesizari prin MyVodafone si am primt prin mail un singur raspuns de la Marian Negoita pe 20 aprilie 2019 prin care mi se spunea ca voi fi contactat  telefonic de un reprezentant Vodafone, lucru care nu s-a intamplat niciodata
- am insistat cu sesizarile prin myVodafone drept urmare pe data de 17 mai 2019 am fost sunat de un reprezentant Vodafone care era parea ca nu stie si nu intelege ce doresc de la Vodafone. In urma discutiei mi-a spus ca nu apare in calculator ca ar fi trebuit sa primesc nici un telefon , ca va asculta convorbirea telefonica din data de 8 aprilie si ma va suna la prima ora luni 27 mai 2019, lucru care nu s-a ai intamplat

Ca urmare constat neindeplinirea prevederilor contractuale de catre Vodafone si nu pot sa consider decat inselaciune modalitatea prin care determina abonatii sa isi prelungeasca contractele.
Solicit trecerea pe cartela a numerelor 0727755683, 0721281760 si 0729966086 in vederea portarii acestor numere in alta retea care nu isi bate joc de abonati cu dispretul si nesimtirea cu care o face Vodafone.

Intru-cat ma astept ca si aceasta solicitare sa fie tratata cu aceeasi atentie ca si precedentele va informez ca reziliez contract de direct debit cu BCR si nu mai achit nici o factura catre Vodafone. Nu mai accept sa fiu contactat de Vodafone decat prin mail sau in scris deoarece in marea voastra nesimtire ca sa va acoperiti voi inregistrati convorbirile dar la abonati nu mai trimiteti nimic scrisca sa avem si noi probe. Oricum consider a atat Agentia pentru Protectia Consumatorului cat si orice instanta daca va fi cazul imi va da dreptate.

Astept cu nerabdare incheierea tuturor relatiilor cu Vodafone.
Moderator
Postări: 214
Înregistrat: ‎25-06-2018
0

Re: Inselatorie Vodafone

Buna, Daniel!

Regretam situatia intampinata. Am transmis situatia catre colegii care s-au ocupat de contul tau pentru a verifica cele relatate si a clarifica.

Multumesc,

Elena