Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎12-03-2017
0

La ce adresa pot trimite un email pentru vodafone?

Am reinnoit contractul mamei in 24 noiembrie 2018 si am platit pentru un telefon nou

Am facut asta pe internet. Am primit mesaj de confirmare care ma anunta ca prelucrarea comenzii va dura 7 zile.

Pe 3 decembrie mama a primit un telefon de la vodafone intreband-o daca nu ar vrea sa schimbe contractul si daca vrea un numar nou sau il pastreaza numarul vechi.

Am incercat sa contactez vodafone la adresa mentionata in confirmarea comenzi dar nu se poate trimite mesajul la acea (nu imi dau seama de ce).

Am cautat o alta adresa de email unde sa trimit mesaj catre vodafone si nu am gasit nici una pe site-ul vodafone.

Se mentioneaza pe site ca este un formular care trebuie completat pentru a trimite mesaje catre vodafone dar nu functioneaza.

Am incercat sa sun la ghidul vodafone *222 si am avut de asteptat foarte mult ascultand-o pe Andreea ghidul vodafone. Nu am mai avut timp disponibil si am inchis.

In final situatia este:

Mama (persoana in varsta )nu intelege ce se intampla si daca va primi telefonul si cu ce abonament si ce numar.

Eu nu sunt in tara si nu pot lua legatura cu vodafone pentru a clarifica situatia.

Are cineva vre-o idee cum pot sa transmit urmatorul mesaj catre vodafon:

Mama mea vrea sa aibe acelasi contract ca si pana acum.

Mama mea vrea sa-si pastreze numarul de telefon

ADICA: NU VREA NICI O SCHIMBARE IN AFARA DE PRELUNGIREA CONTRACTULUI.

Sper ca acest forum este monitorizat de vodafone si can un angajat vodafone va lua la cunostinta aceasta situatie si va rezolva aceasta problema onorand comanda mea care consta in:

1. prelungirea contractului in aceleasi conditii ca pana acum.

2. furnizarea telefonului deja platit.

Este adevarat ca se poate spune ca nu am dreptul legal sa vorbesc in numele mamei...Mda... asta ar insemna sa "cumperi ceva timp" dar situatia va fi ne schimbata daca vodafone nu o clarifica.

Iau in considerare ca poate gresec. In acest caz as dori sa stiu care este greseala mea si imi cer scuze daca am ofensat pe cineva. De asemenea, daca nu este greseala mea si vodafone nu si-a onorat renumele, as dori scuze (nu m-as supara pentru o cat de mica compensatie materializata in optiuni in abonamentul mamei. Compensatia ar fi pentru nelinistea Mamei mele, timpul meu si banii de a o asculta pe Andrea gidul vodafone fara rezultat)

Fiul unei abonate in varsta care nedumerit si evident nemultumit.

PS vreau sa specific ca Mama nu ar fin interesata de un serviciu ca nelimitat acces la un site de muzica....asta in cazul in care vodafone chiar ar considera ca nu ar fi o mare paguba o extra optiune.

Moderator
Postări: 80
Înregistrat: ‎25-06-2018
0

Re: La ce adresa pot trimite un email pentru vodafone?

Buna!

Ne poti trimite aceasta solicitare completand formularul de aici: https://goo.gl/cZe1gP. Colegii mei vor verifica cele relatate si vor reveni cu o clarificare catre tine si mama ta.

Multumesc,

Elena