Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
dev
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Re: Mai are rost sa stam pe abonament?

@Loredana
Poti sa ne zici si noua tipul de abonament, telefonul si pretul telefonului ?
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

Exact lucru asta l-am facut eu , am vrut un smarthphone si pana la urma mi-am luat dar nu de la vodafone , ci de pe alte site`uri , am ajuns cam la acelasi pret si nu am semnat nimic cu Vodafone. Acuma ma gandesc serios sa reziliez si sa trec pe cartela. Nu merita sa ai abonament , ofertele sunt mult mai bune la PrePaid.

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

Exact ! Am abonament de 10 ani de zile si sunt 2 numere pe acest abonament ... SI ? nu am nimic in plus , sunt client GOLD si cu ce ma ajuta ?  Noroc cu Cosmote care a intrat pe piata cu multe minute ca altfel si acuma stateam cu minute putine si abonamente la preturi mari ! Pur si simplu isi bat joc de noi !

Membru
Postări: 32
Înregistrat: ‎16-02-2012

ii doare in cot Emoticon cu limbă scoasă

rh
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎24-02-2012

Multi ziceti ca prin achizitionarea unui abonament , platiti telefonul in rate, daca inmultiti cu 24, dar ganditi-va un pic, in alea 24 de luni nu primiti si telefon, si servicii de comunicare?

La cartela cumperi telefonul la pret intreg (sa nu mai zic de faptul ca in principiu daca vrei un smartphone mai scump nu iti permiti), si pe langa aceasta, mai trebuie sa platesti si extraoptiune + net luna de luna. (daca ai smartphone si n-ai net pe el, degeaba il ai)

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

Diferenta dintre continutul abonamentului - minute, sms, mb - si costurile acestuia, inmultite cu 24 de luni refac costul total al telefonului luat la liber, insa la un pret mai ridicat, evident, decat cel de pe piata la momentul semnarii contractului cu Vodafone.

Daca este sa compari, continutul unei extraoptiuni minime cu ce se ofera la un abonament - fara achizitionarea aparatului! - discrepanta este evident si, in mod cert, in defavoarea abonatului. De ce? Politica firmei de telefonie mobila.

Iar in ceea ce priveste fidelizarea la abonamente, aceasta este lamentabila, si, fara doar si poate, net inferioara ceea ce reprezinta ea in occident. Acolo se ofera telefoane de ultima generatie la costuri minime, abonamente imbatabile ca si continut si cost pentru clientii cu vechime considerabila. Pentru asa ceva, probabil este nevoie de o concurenta serioasa si/sau de o responsabilizare a clientului care sa inteleaga ca se poate si altfel decat 'merge si asa'.

Cele bune!

Membru
Postări: 43
Înregistrat: ‎06-08-2012
0

Sambata noaptea (la 1 AM ?????) am primit si eu cateva SMS-uri din partea companiei cum ca au reusit sa imi inchida abonamentul si ca sunt fericit posesor de cartela. N-am inteles niciodata cum de isi pot permite sa dea SMS la asa ore, dar asta e.... 

Singurul regret pe care-l am este ca am uitat sa ma duc sa-mi consum toate punctele bonus pe care le aveam, asa ca s-au pierdut.

Concluzie: cand va inchideti abonamentele, mergeti intai si cumparati din magazinele VF vouchere de reincarcare de toate punctele bonus pe care le aveti. Daca apuca sa va inchida abonamentul si n-ati consumat punctele, aia e, le-ati facut un cadou (ca doar si ei au grija de noi si ne fac cadouri mereu).

Bafta tuturor si spor la crescut numarul de utilizatori de pre paid, atata vreme cat abonamentele sunt varza (chiar si la ofertele de "fidelizare"). Mie acum si daca mi-ar da ce le-am solicitat inainte sa reziliez contractul (adica un abonament identic cu oferta de la cartela), tot n-as reveni. Daca tot mi-au sters contul, vechimea, tot... de ce sa ma leg iarasi la contract?

Keep your smile on!
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎11-02-2013
0

smart-ul are si net gratuit --- wi-fi --- si poti sa il cumperi mai ieftin din alte parti decat de  la  operatori , deci mai ne gandim la cartela

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎11-02-2013
0

Salutari tuturor suferinzilor, asemeni mie...sunt si eu conectat in aceasta retea deosebita de pe vremea connexului, basca am mai si lucrat pt ei la inceput, prin 97', dar asta e alta poveste. Ceea ce vroiam sa spun, e ca ar fi dragut sa facem si noi ceva foarte atent pt vodafone...am putea sa ne adunam cativa "multumiti", mai toti daca s-ar putea, si asa sa vedem daca se poate discuta altfel pe tema abonamentelor ca sincer si eu ma straduiesc sa imi reanoiesc contractul si sa imi schimb telefonul, dar culmea, nici eu nu reusesc (sa ma inteleg cu ei) Mai nou am primit oferta de la orange si nu suna deloc rau. Daca am reusi sa ne adunam un numar semnificativ, cred ca orice retea ne-ar pupa si unde nu bate soarele doar sa fim la ei. In alte tari civilizate si europene, au atata grija de clientii lor incat ai senzatia ca ai castigat la lotto. Stiu caz in franta unde l-au sunat de la companie ca a aparut iphone 4 si ca il asteapta sa il ridice (*asta ca ii expira contractul) si a semnat prelungire si a primit frumosul cadou...la noi e mizerie, e simplu ROMANIA

Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012
0

Buna iceboy,

Spune-mi, te rog, cu ce te pot ajuta. Lasa-mi, te rog, numarul de telefon cu mai multe detalii intr-un mesaj privat si te voi ajuta cu mare drag.

Multumesc,
Alina