Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 188
Înregistrat: ‎24-01-2012

Nelimitat + 1 GB trafic Internet = 12 euro. Dar nu pentru populatie.

IPA Romania, adica Asociatia Internationala a Politistilor Sectia Romana, beneficiaza inca in perioada asta de o oferta. Contra sumei de 12 euro + TVA, se ofera nelimitat in toate retelele nationale si 1 GB trafic de net la viteza maxima, dupa care viteza e limitata. Deci se poate si la abonamentele pentru telefoane cu limitare dupa terminarea traficului. Cand am cerut eu oferta de retentie am primit raspunsul: "Nu se poate asta decat la abonamentele de date(prin stick)."

Cu ocazia asta, Vodafone ne-a aratat cam cat ii costa pe ei de fapt(+ un profit minim) si pana unde se poate negocia.

Am postat asta ca sa stiti ce sa cereti la retentie si, al doilea motiv, pentru ca utilizatorii sa nu se mai intrebe de ce nu actioneaza autoritatile in apararea consumatorilor in disputele cu Vodafone. Cum politistii romani platesc 1/3 fata de noi restul, sa fiti convinsi ca si celelalte institutii ale statului roman beneficiaza de astfel de oferte.

In incheiere, o sa postez dovada ofertei: http://d-c.ro/Oferta_VODAFONE_IPA.pdf Am preferat link extern pentru ca fisierul sa nu fie sub controlul adminilor si moderatorilor.

Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Nelimitat + 1 GB trafic Internet = 12 euro. Dar nu pentru populatie.

Nu stiu cat de ascunsa este oferta asta,avand in vedere ca am vazut-o de mai multe ori pe net. Ma gandesc ca preturile asa de mici,pentru un astfel de abonament sunt justificate de o cantitate impresionanta de abonamente.

In familie avem un abonament Cosmote nelimitat in retea si Romtelecom la 1.8 euro TVA inclus,comparativ cu ofertele standard care le practica si ei.

Usor,usor vor fi disp[onibile si pentru populatie.  Emoticon fericit

Vodafone
Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎26-03-2013
0

Ai vazut ce oferta ai pierdut daca nu ai facut academia de politie!

bogdan.p
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Da!  Emoticon fericit))

La asta nu m-am gandit. 

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Nu inteleg de de se fac atatea diferente intre clienti, iar cleintii vechi nu sunt motivati nici macar cu oferte pe jumatatea celei prezentate mai sus.

Parerea mea ca VDF ar trebui sa i-a in calcul si clientii cu vechime, sa-i atraga cu oferte cat mai bune la abonament, nu doar oferte la cartela. Iar ofertele de la cartela la verzi sunt mai bogate in munute si net decat cele de la VDF.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Înţelept
Postări: 103
Înregistrat: ‎17-11-2012
0

Daca se va duce unul din angajatii IPA sa isi faca abonament pe numele lui, pe persoana fizica, va beneficia de abonamentele de pe piata, nicidecum nu i se va da vreodata oferta asta.Ofertele sunt  diferite pentru firme si companii mari fata de ofertele pentru persoane fizice.

Membru de bază
Postări: 188
Înregistrat: ‎24-01-2012

[ Editat ]

Abonamentele incheiate prin intermediul IPA sunt pe persoana fizica, nelimitate in timp, pe numele membrului IPA(si membrii familiei de gradul 1 beneficiaza de oferta asta), nu pe numele organizatiei. E considerata oferta de grup nu oferta business. 

Normal ca daca vrea nu va folosi avantajul(pur si simplu sa fie un cetatean normal) si isi poate face abonament din cele de pe piata, dar n-ar face decat sa dea apa la moara bancurilor cu politisti.

Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎10-07-2013
0

@ getodacul... Nu este asa cum crezi tu.

Abonamentul e facut pe persoana juridica si tu esti doar un utilizator, spun asta din experienta. Nu poti activa roaming, apeluri internationale, adresa de facturare, etc , decat cu acordul IPA. Cea mai mare prostie.

La Orange totul era mai simplu, insa IPA a mermelit contractul cu Orange, adica la tinut la saltea, fix cat sa le ia fata Vodafone cu acest nelimitat de 12 euro, care are numai probleme.