Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Reziliere contract

Experienta clientilor vechi,care doresc sa reinnoiasca un abonament,este din start imbunatatita,comparativ cu unul nou.Eshop-ul este o prima varianta. Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎30-11-2013
0

Re: Reziliere contract

Buna seara, 

Ma alatur si eu celor nemultumiti de Vodafone. Si sa vedeti si de ce. Astazi am fost sunat de un reprezentant Vodafone si "m-a lamurit" ca pot beneficia de un abonament de valoare superioara celui actuala dar nu mai mica decat media ultimelor trei facturi Vodafone. Asadar inca o gaselnita marca Vodafone. Eu am inteles politica Vodafone dar mai sper ca printre cei care se ocupa de chestiile astea sa fie cineva care sa inteleaga si adevaratul sens al celor exprimate de mine.

Multumesc!
Numai bine!

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎26-12-2015
0

Re: Oferta pentru vechii abonati

Buna ziua
In data de 02.02.2018 am fost contactat de catre un agent de la optima telesales cu privire la o mare oferta pentru mine formata di tableta si internet nelimitat pentru o perioada de 2 ani in asa zisa oferta speciala telefonica mi sa specificat ca valoarea tabletei era undeva la suma de 850 ron si valoarea abonamentului era redus la la 6 euro de la 10 pe luna.totul a fost frumos pana cand am primit contractul in care era trecuta valoarea terminalului de 1001 ron si la abonament nu exista nici o reducere. Dupa ce am verificat si pe magazinul online am constata ca respectiva oferta era mai scumpa chiar fata de ce era afisat pe site.dupa mai multe telefoane tot nu am reusit sa fac nimic in privinta asa zisei oferte si va trebuii sa renunt la aceasta oferta. Noroc ca inca nu au trecut cele 14 zile . Imi pare foarte rau ca la o asemenea companie se practica mintitul si hotia
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎08-07-2018
0

Sunt si eu abonat din 20 decembrie: (Ce Vrei Tu 6 + telefon Alcatel U5 la pretul de 38 lei/luna).
Din cate am citit, urmatoarea prelungire o sa fie luata in calcul abia din Octombrie.
Toate bune pana aici.
Tot anul viitor cam la aceeasi data ajung si cu serviciul de cablu (UPC) la maturitate(24 de luni). Tinand cont ca UPC va trece de partea celor de la Vodafone as avea sanse sa obtin ceva bun?
Este prea din timp de facut scenarii doar cer cateva pareri.
Multumesc.
Moderator
Postări: 62
Înregistrat: ‎18-06-2018
0

Buna,Nickuv!

Odata cu trecere UPC la Vodafone nu se va reinnoi perioada ta contractuala. Trecerea se va face cu acelasi tip de abonament pe care il detii la momentul acesta. Te sfatuim dupa perioada contractuala sa iei legatura cu furnizorul au de servicii de la momentul respectiv si sa faci o cerere pentru reofertare.

Intr-adevar, este mult prea devreme pentru a putea sa iti oferim un raspuns cert.

Multumesc,

Roxana

Highlighted
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎08-07-2018

Multumesc Roxana, considera acest raspuns ca apreciere.
Zi frumoasa tuturor.
Nou venit
Înregistrat: ‎18-09-2018
0

Pe 13 septembrie 2018 am primit o oferta de la Bogdan Negulei pentru 2 numere de telefon din portofoliul meu.

Oferta era ce discutasem doar ca INVERS sau, ca in "Doua Loturi" VICEVERSA. Adica Abonamentul de 3 euro era pe numarul x iar cel de 10 euro pe numarul Y desi discutasem exact invers. A durat 2 zile si vreo 20 de telefoane la call pentru a putea reface oferta. Noua oferta a venit cu alta surpriza, mi s-a anulat posibilitatea de roaming. Am reusit cu greu, dupa zeci de telefoane la Call si emailuri trimise, abia azi 18 septembrie sa anulez oferta. Consider ca data de 13 a adus ghinion in relatia noastra. Am scris aici in forum pentru a imi exprima necazul privind modalitatea de a lua legatura pentru probleme care dor cu Vodafone. In rest felul cum functioneaza sistemul de colectare a banilor si plata facturilor nu am de ce sa ma plang, banii sunt luati repede si ca prin magie. Imi pare rau ca am fost dus cu zaharelul (eu, care am si diabet!) si mintit cu "Veti fi sunat in 10 minute!" Dna Lascoiu Madalina stie ce vorbesc! Nu este pacat ca cineva care este abonat de aproape 20 de ani sa o pateasca cum am patit-o eu? (este o intrebare retorica!)

Moderator
Postări: 214
Înregistrat: ‎25-06-2018
0

Buna, Radu!

Ne pare rau pentru cele intamplate. Te rog sa ne comunici daca este totul in regula acum si daca te putem ajuta cu informatii suplimentare. Ne poti transmite aceste detalii prin formularul de aici:  https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contact/index.htm.

Multumesc,

Elena

Nou venit
Înregistrat: ‎25-09-2018
0

Buna ziua !

As dori sa primesc o noua oferta pentru abonamentul meu, in limita aceluiasi pret pe care-l platesc actual.

Precizez ca sunt un vechi abonat al vodafone (client Platinum).

Rugamintea mea este sa fiu contactat telefonic curand.

Multumesc,

Mihai

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna, Mihai__C

Te rugam sa ne lasi un email pe adresa socialmedia_ro@vodafone.com cu numarul tau si mai multe detalii despre ce beneficii ti-ai dori odata cu reinnoirea contractului si vom redirectiona catre colegii din echipa de fidelizare.

Tudor

Vodafone