Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Oz
Sfătuitor
Postări: 37
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Re: Oferta pentru vechii abonati

[ Editat ]

@mda: Multumesc, multumesc!... Acum astept sa vina telefonul, ca sa imi pun la treaba si "falosenia" Emoticon foarte fericit

Serios vorbind, acuma... mi se pare firesc ceea ce s-a intamplat, dar probabil ca daca nu primeam ajutor de aici de pe forum, ci as fi trimis o simpla solicitare prin formularul de pe site, ramaneam doar cu un gust amar cand citeam un nou reply cu copy+paste. Ma bucur ca macar aici, pe forum, exista oameni carora le pasa de noi.

@Claudiu: perfect de acord, si scuze daca am fost mai incisiv la adresa Aleksandrei88 in unele posturi, dar mi s-a parut urat modul de exprimare (din primele ei posturi) la adresa noastra, a userilor care nu ii impartasim ideile, si poate cu ocazia asta am fost tentat sa raspund cu aceeasi moneda. Asa cum am scris si mai sus, trebuie toti sa intelegem ca e dreptul fiecaruia sa aiba o parere, si daca incepem sa ne "dam porecle", cum a facut ea initial... nu ajungem niciunde.

Membru de bază
Postări: 187
Înregistrat: ‎24-01-2012

@Mirela a scris:

Buna ginelbalut.

Preturile sunt in functie de economia si potentialul fiecarei tari. Legat de sugestiile voastre, acestea sunt in acest moment centralizate si urmeaza sa fie trimise catre Departamentul de Marketing pentru a fi analizate.

Multumesc, Mirela

Pai si eu ce sa inteleg din acest mesaj? Ca in tarile civilizate exista preturi de bun simt,telefoane de ultima generatie la preturi mici sau chiar gratis....iar in tari ca RO...ne batem joc de clienti?

Si aici ma refer la preturi telefoane luate la abonament.

Intreb deoarece am postat o oferta din UK(Vodafone)....si am ramas cu postarea.Stiu ca nu de voi(moderatori) depinde,dar cei de la Marketing ce au de zis?Sau le trebuie un an pt un raspuns pertinent.....

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

Din nefericire asa e. Diferentele dintre oferta in UK sa zicem, si cea de la noi sunt destul de mari. Am sesizat si eu asta. Ma rog... asta e.
mda
Sfătuitor
Postări: 48
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

DA feribalint. Exact asta trebuie sa intelegi.Emoticon foarte fericit

Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Mi-a expirat contractul pe nr. 0726502764. 

Asi dori o prelungire pe 1 an pentru urmatoarea structura a abonamentului:

120 min/SMS nationale, 1200 minute/SMS in retea si 370 MB. Aceasta este oferta celor de la reprezentanta Vodafone din Roman ptr. Mega 8 - oferta regionala din Moldova care insa mi-au recomandat sa iau legatura cu cei din Bucuresti. 

Deasemeni un telefon Samsung E1230 la 9 euro asa cum are pretul pe site pentru Mega 8 contract 1 an de zile.

Totul cu 8 euro Tva inclus pe luna, adica inca 2 euro fata de ce platesc acum.

Oferta de mai sus ar reprezenta intradevar o fidelizare comparativ cu oferta de la cartela: pentru 7 euro primesti 150 minute/SMS nationale si 3000 minute/SMS in retea.

Sunt convins ca la Vodafone sunt si oameni care vor sa pastreze clientii vechi si o dovada in acest sens sunt postarile anterioare prin care alti clienti au fost fidelizati prin intermediul moderatorilor acestui forum si sunt multumiti de ofertele primite. 

Am postat pe forum deoarece am trimis prin formularul de contact o solicitare de inchidere a sim-ului pe numarul de mai sus si in afara de un raspuns automat pe email nu m-a mai sunat nimeni iar pe data de 5 se emite factura ptr. martie.

Multumesc.

P.S. Asi vrea sa stiu cu ce data se aplica modificarile recent acceptate de mine pentru celalalt numar pentru care platesc abonament intrucat in MyVodafone nu sunt operate.

Membru de bază
0

Oz si-ar fi gasit oferta perfecta pt el. Bravo lui! Eu astept, a 3a oferta si gata. La primul telefon am fost intrebat de ce nu-mi convine oferta pe care o am in prezent (stupid, nu?!), la al doilea am primit 2 variante inacceptabile atat ca pret cat si comparativ cu ce am in prezent (nu mai amintesc de tariful la un internet acceptabil care mi s-a parut exagerat). Indiferent de rezultat, va voi comunica si voua.
Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎24-02-2012
0

[ Editat ]

Imi pare rau pentru voi, sincer.

Problema a aparut undeva la voi, cei care nu ati sesizat ironia nici prima data, nici a doua oara in privinta marcii.

Sa explic pentru necunoscatori (sau pentru oamenii prea naivi care inca mai traiesc cu impresia ca m-au "prins"): prin postarea mea in care spuneam "eu Apple, iti dau Samsung Galaxy Fit" acuzam in mod subtil (a se vedea ca intr-atat de subtil a fost, incat lumea a sarit cu un mare "aha! am prins-o") persoanele care habar nu au ce inseamna un Smartphone, oamenii care cumpara firma in loc sa cumpere calitatea si care, de multe ori, nu stiu care ce firma este. In concluzie, v-ati facut de rusine, din nou, si tu si AndreiS, vorbind fara sa disecati informatia. Problema voastra cea mai mare este ca v-ati repezit, in siguranta voastra masculina, si ca aceasta rusine pe care singuri ati adus-o asupra voastra este publica= o vede toata lumea.

Iar "subtilitatea" lui mda nu a fost greu de observat: m-a facut pe fata frustrata si nepriceputa. Imi pare rau sa vad ca, atunci cand unul dintre voi nu are argumente solide de prezentat, recurge la jigniri - ultimul cutitas pe care il mai poate folosi. Greseala a fost a mea, cand, in postarea de raspuns pentru tine, Oz si pentru Claus, am spus "catre mda", in loc sa ma adresez persoanei care sustinea ca Galaxy SII nu este 2300 de ron - Claus.

La tine, la fel, ai ramas fara argumente, m-ai facut, "subtil" dupa parerea ta, proasta, aberanta si ca nu gandesc. Multumesc, Oz, pentru dovada de curtoazie si buna-crestere pe care ai aratat-o fata de mine. Oricum, am vazut ca faci in asa fel incat sa intorci ce spun eu in avantajul tau (cum fac operatorii de la Vodafone cu care si eu am interactionat si de care pot sa spun ca sunt cum sunt oamenii de obicei - unii mai amabili, unii mai evazivi, altii mai reticenti, etc.): ti-am citat ce abonament au cei de la Vodafone UK, unde la 31 de lire fara TVA ai 500 de mb trafic si tu omiti in mod evident sa spui ca la abonamentul de 36 de euro de la noi ai 1,5 GB trafic, omitand de altfel diferenta dintre oferta britanicilor si cea a romanilor, avand in vedere ca sigur ai vazut pretul pentru un abonament de 1 GB dat de britanici - 56 de lire. Dar de ce sa iasa ca mine, saraca?

Nu am spus ca nu trebuie sa va exprimati nemultumirea, doar am criticat modalitatea in care o faceti, asta m-a facut sa uit sa imi exprim si eu parerile despre Vodafone si am devenit in mod automat "fanul" companiei.

Am o veste proasta pentru voi: RDS isi permite sa practice pretul acela pentru interconectare deoarece nu are multi utilizatori pentru care sa plateasca. Automat ca nu au cu ce iesi in pierdere.

Postarea in care l-am laudat pe AndreiS pentru modalitatea civilizata de a-si exprima parerea cu privire la costurile abonamentelor si telefoanelor Vodafone a fost sincera si o sustin in continuare, in ciuda "ironiei" pe care a afisat-o in postarea imediat urmatoare. Imi pare rau ca nu e sistemul de asa natura incat sa apara raspunsul imediat sub afirmatie - ca pe Cinemarx de exemplu.

Pentru mda - de data aceasta chiar ma adresez tie si imi cer scuze din nou pentru adresarea gresita - eu i-am facut calici pe cei care vor mai mult, fara sa aiba nevoie de acel mult. Sunt foarte putini oameni care au nevoie intr-adevar de toate unitatile de pe cartela. Daca ai fi citit toate postarile mele, stiai ca eu despre acea categorie vorbesc, care se intampla sa fie aceeasi categorie cu cei care vor un Smartphone doar pentru ca arata frumos. In acest caz, i-am raspuns ipocriziei de care dadeau dovada ginelbalut "Lumea s-a saturat de Mega+Giga ,bagate pe gat cu forta fiindca romanul e sarac si nu-si poate lua un telefon bun la liber,iar in cazul cand nu te poti adapta cerintelor pietii..." (daca sustii ca nu ai bani, te uiti si la un Smartphone mai ieftin sau chiar la un telefon normal) si ClausInRo (care si acum sustine ca diferentele dintre noi si UK si Italia sunt mari  - sunt pentru ca avem alt nivel de dezvoltare economica si britanicii isi permit sa plateasca un abonament mai scump cu mai putine incluse).

Acolo nu o sa vezi abonament sub 26 de lire sau 30 de euro pe luna. Vad ca la hora asta si feribalint s-a inscris, asa ca va invit sa le vedeti ofertele de abonament ale Vodafone UK si Italia inainte sa deschideti gura. Dupa cum spunea ginelbalut: "Ai frunzarit tu  vodafone.com ca sa-mi poti explica mie si altora ca mine diferentele de preturi  si servicii dintre noi si vest ?" (care la fel a vorbit fara ca macar sa se uite pe www.vodafone.com - pentru ca, daca s-ar fi uitat, vedea ca acolo scrie doar de fundatie, investitori si alte minunatii, nicidecum de abonamente. Se pare ca nici el nu s-a uitat acolo), acum va intreb si eu pe voi (strict cei care lauda abonamentele vesticilor), voi v-ati uitat ce abonamente au? V-ati intrebat daca v-ar conveni sa platiti 26 de lire lunar (cel mai ieftin abonament fara TVA - la ei taxa se numeste altfel) pentru asta:

• £26
    per month

• 100
    minutes

• 500
    texts

• 250
    MB

• 24
    months

Sau la italieni, care au cel mai ieftin abonament la 30 de euro pe luna, care e mai slab decat cel de la UK, unde primesti:

• 300 Minuti verso tutti i numeri fissi e mobili
  • 300 SMS verso tutti i numeri
  • Internet incluso fino a 500 MB

+ Chiamate senza limiti verso 1 numero Vodafone a 30€ al mese?

Oz spune ca lui i-ar conveni sa fie doar minute nationale. Perfect de acord. Dar lui i-ar conveni si probabil ar fi bine pentru inca 15-20% (orientativ) dintre abonatii Vodafone. Dar pentru cei care vorbesc mult in Vodafone?

Se pare ca nu, din moment ce inca sustineti ca ei au abonamente mai bune. Si sa te mai intrebi pana unde poate merge romanul nostru? Ma astept la jigniri din nou, pentru ca argumente nu prea detineti.

Pe Oz l-am inteles ca este developer si are nevoie de telefonul respectiv, deci nu vad de ce trebuia sau trebuie sa se atace daca nu se stie in categoria respectiva.

In concluzie, spuneti ca nu va conving, ca debitez prostii, ca bla si bla. Dar din 120 de vizualizari, in medie, cred ca sunt mai multi de acord cu mine, decat voi, putinii care ati recurs la jigniri "subtile", dupa parerea voastra.

Membru de bază
0

[ Editat ]

cred ca utilizatorul Aleksandra88 banuieste ca ii citesc postarea. in primul rand e prea lunga si in al doilea, nu vreau sa-mi para rau pt timpul pierdut.

succes!

btw, opiniile mele legate de oferta raman in picioare. apropo, oricum eu nu discut cu utilizatorul in cauza, doar imi exprim parerile. daca cineva nu e de acord cu ele, e liber ca pasarea cerului sa nu fie. dupa cum am zis, opinia-mi ramane in picioare,intrucat are la baza o experienta personala. nicio demonstratie pana acum nu a reusit sa imi demonstreze contrariul. si da, am dreptul la opinie (argumentata, chiar si personal) dupa cum au si ceilalti utilizatori.

si, ca si bun si vechi platitor, in cadrul unei politici de fidelizare am dreptul oricand sa solicit o oferta mai buna. daca nu mi se ofera am dreptul oricand sa o refuz, ba chiar sa o denunt.

P.S. pierdere de timp un asemenea mesaj... evident.

Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎29-01-2012

[ Editat ]

Aleksandra88 a scris "Imi pare rau pentru voi, sincer...."

de pe acelasi site Vodafone UK  smileymad:

• £31
    per month

• 600
    minutes (astea in toate retelele..nu numai Vodafone)

• unlimited
    texts

• 500
    MB

• 24
    months

• Galaxy SII White FREEEEEEE
Membru de bază
0

[ Editat ]

Evident, acolo minutele sunt in toate retelele si, daca nu ma insel si sms-urile (atentie! nelimitate ... sunt si ele in toate retelele...) . Dincolo, in general, la abonamentele medii ca valoare de cost, preturile telefoanelor sunt derizorii. La abonamentele scumpe telefonul e gratis. La noi, la un abonament cu pret asemanator nu cred ca iei Galaxy SII fara 250-300 euro, plus oferta de minute care e complet diferita (maxim 125 cred nationate). Era doar un comentariu. Si, da, vai de noi!