Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Oferta pentru vechii abonati

Buna GoguGigel,

Te rog sa imi lasi numarul tau de telefon intr-un mesaj privat pentru a face verificarile necesare si a gasi solutia potrivita pentru tine.

Multumesc frumos,

Irina.

Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎24-01-2012

Am vorbit acum putin timp cu un baiat de la vodafone.

Mi-a oferit o reducere de 20 de euro la un telefon nou pentru un alt contract.

Am reziliat, sau ma rog, mi-am facut cerere.. Dupa 3 ani si ceva in vodafone, mi-am dat seama ca mai bine nu. Inca ma gandesc daca sa mai raman chiar si la cartela la ei sau nu.. Ramane de vazut..

In orice caz, groaznic.

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

Viitorul suna bine!
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎04-04-2012
0

am 9 ani vechime!am vrut sa reziliez contractul, dar am aflat cu stupoare ca ,mi-a fost prelungit contractul cu 2 ani ,si cu un tarif marit!!

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut Arcoleon,

Trimite-mi un mesaj privat cu numarul de telefon in cauza, pentru a putea verifica modalitatea de prelungire a contractului pe care il ai.

Exista doua modalitati de prelungire contractuala: in magazin prin semnarea unui act aditional in care iti sunt prezentate toate detaliile legate de oferte; telefonic prin inregistrare verbala unde de asemenea, iti sunt spuse toate informatiile legate de noua varianta de abonament. In cazul variantei secunde, iti putem pune la dispozitie inregistrarea respectiva.

Astept mesajul tau.

Highlighted
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎04-04-2012

[Art.54. – Utilizatorului final trebuie să i se transmită în scris, în formă tipărită sau pe un alt suport durabil la dispoziţia sa şi la care acesta are acces, sau, dacă se solicită astfel, în formă electronică, cel mai târziu în termen de 5 zile lucrătoare de la data încheierii contractului,] .aceste date Nu au fost trimise . articol din LEGEA PRIVIND COMUNICATIILE ELECTRONICE.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Ti-am trimis mesaj privat cu privire la situatie.

Iti amintesc faptul ca cei din departamentul Relatii Clienti deja s-au ocupat de situatia ta si asteapta un reply la e-mail-ul trimis cu formularul necesar completat de catre titularul abonamentului.

Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎19-03-2012

Buna dimineata !

M-am inregistrat si eu pe forumul Vodafone mai mult de curiozitate si prima pagina in care am intrat a fost aceasta cu Oferta pentru vechii abonati.Vreau sa spun ca s-a potrivit exact ca o manusa. Emoticon care face cu ochiul

Poate ca e cam dimineata si ma trage somnul catre pat,dar am zis sa va impartasesc si voua din experienta mea cu Vodafone legata de Oferta pentru vechii abonati.Ar fi mai mult de povestit dar sincer nu am dispozitia necesara acum.Ideea este ca acum 2 ani de Sarbatorile de iarna am sunat la Relatii cu Clientii sa intreb de o oferta pentru prelungirea contractului,pentru ca mie in decembrie imi expira contractul.Ideea era sa obtin un telefon la un pret mai accesibil ca sa zic asa.Stupoare,stiti ce mi-a raspuns un operator? Telefoane la pretul de pe site sau daca nu imi convine sa reziliez contractul.Tare faza ,nu ? Am zis ca si reziliez contractul,dar mi-a trecut.Eu sunt mai conservator din fire si nu prea imi place sa ma mut dintr-o retea in alta.Mai ales ca sunt in Vodafone/Connex din 19.12.1999.Ceva vreme nu gluma.Acum in iarna,tot de Sarbatori am pus iar o intrebare la Relatii cu Clientii tot de o oferta pentru 2 telefoane,mie si sotiei,la preturi mai altfel,cu prelungire de contract si pe 5 ani,cu posibilitatea maririi un pic a abonamentului,dar,se pare ca tot timpul este un dar...tot un deosebit de la Vodafone mi-a raspuns ca daca vreau telefoane ,preturile sunt pe site sau sa iau de la magazin.Asta chiar a pus capac.Nesimtire totala.Fiecare padure cu uscaturile ei(vorba unei doamne/domnisoare Tatiana de la departamentul Internet Vodafone,care a fost super amabila),dar nici chiar asa sa fim tratati.Putea spune mai altfel,mai voalat...mai ca la oras nu ca la tara.Dar in fine...Ideea este ca si eu si sotia avem abonamente vechi,avem si cartela preplatita Voda pentru soacramea , cartela preplatita pentru juniorul nostru si in plus aveam eu si abonament cu modem mobil pentru internet cu 13 Euro/luna.Asa de lehamite mi s-a facut ca am reziliat contractul de internet cu 2 luni inainte de a expira platind binenteles taxa de reziliere de 83 RON, in ideea ca vom renunta incet incet si la voce,mai ales ca la companiile rivale pentru portare primeam un smartphone la pret de 230 RON.Ca sa nu mai zic ca am platit taxa de reziliere cu 4 zile inainte de emiterea facturii si eram convins ca imi va fi trecuta pe factura viitoare si netul.Asa a fost,m-am trezit pe factura viitoare cu taxa net.Am avut noroc cu o domnisoara Vodafone care a corectat ,,greseala,, Dar oare de ce trebuia sa apara ,,greseala,,asta ? Pentru ca eu spusesem sa imi fie reziliat imediat contractul si mai ales ca mai erau 4 zile pana la emiterea facturii.Eram asa de nervos vazand cu cata nepasare suntem tratati astfel incat am si intrebat-o pe domnisoara cat trebuie sa platesc ca sa reziliez si abonamentul de voce.Mi-a raspuns ca 500 RON. OK,daca mai apar chestii din astea prin care ni se arata cat de importanti suntem noi clientii pentru ei si mai ales modul in care suntem FIDELIZATI VECHII ABONATI,atunci sigur o sa o fac,nu ma intereseaza ca trebuie sa dau o caruta de bani sa reziliez,dar poate ca asa isi dau si ei seama ca nu au o politica de fidelizare corecta.Astept sa imi expire perioada contractuala si voi mai vedea apoi...

Toate cele bune va doresc.

Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

Cu totii am trecut prin etapa asta. Faptul ca unui abonat vechi i se face acelasi discount la telefon ca si unui abonat nou este, fara doar si poate, o desconsiderare.
Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎19-03-2012

Asa este ClausInRo,din pacate.

Si totusi am uitat sa specific ceva: pentru cei ce se porteaza din alte retele in Voda acolo sa vezi oferte nu gluma,noi astia vechi nici nu contam,pe bune. Emoticon furios  Cineva din familie care era in Orange ,anul trecut s-a portat si si-a luat un HTC Wildfire cu 100 RON. Acest telefon era la liber 1300 RON, va dati seama super tare, vii din alta retea si il iei cu 100 RON. Asa mai zic si eu. Dar oare de ce se gasesc asemenea oferte doar pentru cei care se porteaza ? Emoticon frustrat

Eu daca de exemplu as vrea sa imi iau un Samsung Galaxy S 2 ar trebui sa dau 25 Euro timp de 2 ani si trafic de 12 Euro/2 ani + telefonul 99 Euro.

La un mic calcul ar iesi ceva orientativ 2616+1252+430=4298 RON super tare oferta Emoticon LOL Emoticon furios

Bravo ! Parerea mea este ca ei nu se cramponeaza de clienti mici ca noi care avem abonamente mici si trafic redus, ei daca fac,fac oferte la cei cu abonamente mari, costuri mari, la firme , etc. Noi suntem acolo ca numar in statistici: ,,avem atatea milioane de abonati...,, Pacat...

O zi buna va doresc.

Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !