Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

Re: Oferta pentru vechii abonati

[ Editat ]

Claudiu,

Le poti transmite si numarul meu de telefon, ca sa nu afirme ca vorbeste un anonim.

Insa eu sunt sceptic asupra vreunei reactii in urmatorii ani. Mai trebuie mult timp pana ce chiar si companiile occidentale se vor apropia de propriile lor standarde pe care le practica in occident. Sau o concurenta serioasa!

Sunt sigur ca nu se va intampla absolut nimic. 12 ani la Vodafone sunt ca si inexistenti, doar am simtit-o pe pielea mea. Stiu, stiu, ramane sa primesc multumiri seci, verbale/scrise pentru lunga colaborare. Atat. Multumirile se vad in alta parte: in factura si oferta. Dupa cum puteti oferi la cartela mult, puteti oferi mult si la abonament. La aceleasi preturi. Si mai ales la vechime considerabila: 10-14 ani. 

Cererea mea de portare poate surveni in orice moment. Poate chiar si maine. Nu stiu. Insa consider ca nu trebuie sa ajungem pana acolo, pentru ca daca am ajuns acolo, in opinia mea, orice oferta mi s-ar face, nu mai e cale de intoarcere.

Si nu, nu fac o negociere, cum rau au inteles unii. Prezint o stare de fapt care, dupa 12 ani de abonat multumit, m-a transformat intr-un abonat care se gandeste serios la alte solutii (portare/reziliere).

Vodafone daca vrea, va sti sa-mi raspunda intr-un fel sau altul la problemele ridicate mai sus. Sunt sceptic insa cum ca mi se va raspunde vreodata altfel decat prin ... posibila lectura a acestor texte de catre cineva de la Vodafone. Daca vrea sa-mi raspunda, Vodafone stie unde sa ma gaseasca.

Toate cele bune!

(inca) Un abonat Vodafone cu 12 ani vechime

Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎19-03-2012

Azi am fost si eu contactat de un domn de la Voda ,foarte de treaba  care mi-a prezentat ,,MAREA OFERTA,, de la Voda pentru a intra in posesia unui SG S II : adica sa trec la un abonament de 25 Euro + 12 Euro internet (cu mici ajustari la aceste tarife,nesemnificative oricum ) si doar asa voi lua terminalul la 99 Euro. Super tare,nu ?

Nici nu mai comentez, m-a facut sa rad,dar nu era rasul meu. Inca un motiv sa cred ca in iarna cand imi expira perioada contractuala voi rezilia contractul si ma voi porta.Asa ceva nu se poate dupa 13 ani de Connex/Vodafone.

Numai bine va doresc.Abia astept decembrie !

Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
Membru de bază

Noi sa fim sanatosi!
mda
Sfătuitor
Postări: 48
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

[ Editat ]

Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

Sper sa-ti rezolvi problema.

mda
Sfătuitor
Postări: 48
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

[ Editat ]

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Numarul abonamentelor reziliate, active, portate in retea si din retea, etc, reprezinta informatii strict confidentiale care vor privi doar compania.

Cat despre mesajele din cadrul forumului, se vor modera toate postarile care se abat de la regulamentul acceptat in momentul inregistrarii unui cont in comunitate. Expunere unei nemultumiri in mod vehement dar pertinent si expunerea unei nemultumiri cu un limbaj neadecvat pentru acest forum, reprezinta lucruri total diferite.

Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012

Revin cu informatii. Astazi mi-am mutat abonamentul pe persoana juridica si l-am prelungit pentru inca 2 ani. Nu pot spune ca sunt 100% multumit, dar asta e. Tatal meu e mai parolist..Emoticon fericit Oricum, ma bucur ca am reusit sa primesc o reducere considerabila( -25 euro pe luna) la abonament, chit ca la telefoane n-am primit nicio reducere fata de clientii noi..dar am rezolvat-o incat sa-mi fac eu oferta la telefon
Membru de bază

[ Editat ]

dsorin, succes!

Eu nu mai astept nimic de la Vodafone... Vor trece multi ani pana sa arate ca intr-adevar au un program de fidelizare coerent si corect, in functie de vechime.

Cat despre o oferta exact cum vreau eu... pot sa astept cat poftesc, nu va veni. Sau cel putin nu va veni in urmatorii ani. Or, n-am de gand sa stau pana voi primi acea mult asteptata oferta care poate veni la adanci batranete.

Exista si concurenta.

Highlighted
Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012
0

Si eu alegeam aceiasi cale ca si tine daca nu ma mutam pe juridic, dar pe juridic ofertele de la concurenta erau cam la fel cu asta, ultima de la vodafone si atunci am zis sa raman. Mai ales ca am luat 5 telefoane (pe cele 5 numere) si dupa vanzarea unora ies la 0 cu pretul telefoanelor Emoticon fericit Din cauza asta ziceam ca mi-am creat singur oferta la telefoane..