Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Oferta pentru vechii abonati

Salut Uriashu,

Vom clarifica procedurile in randurile urmatoare:

O oferta negociata nu se poate primi din magazin, intrucat acestia se ocupa de vanzarile standard directe. O negociere pentru un abonament existent poate veni doar prin intermediul departamentelor noastre telefonice. 

Daca pe langa negocierea abonamentului intervine si o negociere la pretul aparatului, atunci telefonul se poate primi doar prin intermediul aceluiasi operator cu care se discuta telefonic (practic, face parte din aceeasi negociere - acolo unde este cazul). Daca se negociaza doar abonamentul, iar pretul telefonului ramane calculat conform clasei abonamentului primit, atunci acesta se poate lua si din magazin, daca exista pe stoc in locatia respectiva. 

Precum vezi, nu le putem numi contradictii ci niste simple proceduri. 

Daca te putem ajuta cu ceva anume, te rog sa ne anunti. 

O zi frumoasa sa ai,

Claudiu

Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012

Buna nosbrabus,

Am luat legatura cu colega mea de catre care ai fost contactat si am inteles ca solicitarea ta a fost finalizata. Iti multumim ca ai ramas in reteaua noastra si ne bucuram ca impreuna am gasit solutia potrivita nevoilor tale de comunicare. 

O zi frumoasa!

Alina

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

@nosbrabus a scris:

Buna ziua, tuturor.

Tocmai ce-am primit o "super oferta" din partea Vodafone. 120 min nationale si 1200 in retea, superb nu? Totul pentru 8 euro. For real? Ca sa nu mai spun ca negocierea preturilor telefoanelor nu aduce nimic bun. Cred ca pe telefonul meu o sa scrie numele altui operator.

PS Sunt dispus sa optez pentru 19-20 euro/luna si nu pot sa achizitionez un terminal vechi de cativa ani pentru o suma decenta. Super...

Daca asta e oferta pe care ai acceptat-o, si eventual pt 2 ani, imi pare rau... e exact ce e si pe site.

Începător
Postări: 25
Înregistrat: ‎12-10-2012
0

Tocmai aici intervine contradictia. Nu am negociat pretul telefonului si am cerut sa il ridic (si platesc) dintr-un magazin care il are pe stoc. Insa am confirmarea pe mail ca acest lucru nu se poate. Sustine ca ar trebui sa depun banii in contul meu de client, dupa care mi-l trimite prin curier. Ca idee, vreau sa il platesc cu un Card Avantaj si am inteles ca acest lucru e posibil in orice locatie Vodafone. 

Cu lamurim lucrurile?

Multumesc pentru raspuns!

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "uriashu",

In regula, hai sa facem in felul urmator: trimite-mi numarul de telefon in cauza printr-un mesaj privat, eu voi face o serie de verificari printre care voi discuta si cu colega mea din departamentul telefonic si vom lamuri lucrurile in cel mai scurt timp posibil. 

Cu siguranta maine iti voi putea oferi un raspuns detaliat cu privire la intreaga situatie, pentru a rezolva solicitarea ta pe o cale cat mai corecta. 

O seara frumoasa!

Claudiu

Highlighted
Începător
Postări: 16
Înregistrat: ‎18-05-2012

@ClausInRo

Nu, nu am acceptat acea oferta. Am mai discutat putin si am ales altceva. Oricum de la anul, cel tarziu, imi voi schimba optiunea. In concluzie inca nu exista la Vodafone Romania un raport pret abonament/beneficii bun. Ca exemplu, in Korea, pentru 10-15 dolari/luna ai internet nelimitat.

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

@nosbrabus a scris:

@ClausInRo

Nu, nu am acceptat acea oferta. Am mai discutat putin si am ales altceva. Oricum de la anul, cel tarziu, imi voi schimba optiunea. In concluzie inca nu exista la Vodafone Romania un raport pret abonament/beneficii bun. Ca exemplu, in Korea, pentru 10-15 dolari/luna ai internet nelimitat.

F bine ai facut. Pana vom ajunge si noi la nivelul pret/servicii/calitate va trece mult timp sau va trebui sa apara o concurenta serioasa. Eu pana vineri mi-am dat singur dead-line daca reziliez sau nu la Vodafone. De portat nu mai are sens ca am deja 1 numar la concurenta. 

Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎19-05-2012
0

Salut "cavit",

Iti apreciez activitatea de pe forum si interventiile avute, insa sunt de parere ca fiecare dintre utilizatori/ clienti are dreptul de a cantari beneficiile, respectiv nemultumirile fata de serviciile oferite de Vodafone, in paralelul carora, alaturi de asistenta primite de reprezentantii departamentelor noastre sa faca alegerea ce-i va multumi strict din punct de vedere al nevoilor de comunicare si dorintelor lor. 

In cazul in care te putem ajuta cu raspunsul la anumite intrebari, asteptam solicitarile tale. 

O zi frumoasa iti doresc,

Claudiu

Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎19-05-2012
0

Misto forum...dupa cum se poate "vedea" ...nu se vede postarea mea...
Sfătuitor
Postări: 46
Înregistrat: ‎09-06-2012
0

[ Editat ]

Am primit un SMS in care eram anuntat ca pe data de 08-OCT-12 am depus o cerere la care voi primi raspuns in termen de 10 zile lucratoare. Am intrebat despre ce este vorba, mi s-a spus ca acea cerere a fost depusa de moderatorii de aici, apoi mi s-a spus ca se vor face verificarile necesare si vor reveni cu un raspuns.

Pe 23 octombrie am sunat la *222 unde operatorii mi-au spus ca acea cerere a fost deja rezolvata. Cei de la 0372020789 ar fi trebuit sa ma sune sa-mi comunice ce anume s-a rezolvat... Mi s-a promis ca nu voi mai fi sunat de la acest numar.

Am fost sunat de catre 0372020789 pe 22 octombrie (de 3 ori), pe 23 octombrie (chiar dupa ce operatorii *222 mi-au promis ca nu voi mai fi sunat de la acest numar), pe 26 octombrie iar...

De cate ori trebuie sa spun ca refuz sa mai vorbesc cu oamenii astia?

Doresc sa nu mai fiu sunat de "parteneri" Vodafone care sa-mi prezinte oferta curenta cu titlu de "oferta speciala pentru mine, valabila doar 2 minute". Daca vreau sa-mi schimb abonamentul cu ce e in acest moment pe site, o pot face singur.

Doresc sa nu mai fiu sunat de cei de la 0372020789. Daca Vodafone considera ca merit un abonament diferit de ce ofera in mod curent, atunci Vodafone (nu parteneri) imi poate trimite o oferta in scris (si nu la telefon, pe baza de acord verbal).

Cer ca datele personale sa nu mai fie distribuite catre terti, pentru ca Vodafone considera ca "m-ar putea interesa" ofertele lor. Conform legii, este necesar acordul meu expres pentru a primi asa ceva.