Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 59
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Re: Oferta pentru vechii abonati

Gresit Horia, este vorba de target, toti operatorii vor cat mai multe numere, competitia intre operatori se face prin numerele de telefon pe piata, si cum pot face asta decat prin cartele si abonamente noi.

Sfătuitor
Postări: 106
Înregistrat: ‎27-01-2012

pt. kcostica,nu te contrazic ,s-ar putea sa ai acces la mai multe informatii,dar nemultumitii care pleaca sau se teleporteaza nu sint tot nr. pierdute???????banui ca cistigul este mai mare la cartele,plus ca nu te trezesti cu facturi neplatite si trebuie sa iti mai recuperezi si paguba.....

Membru cu acte în regulă
Postări: 250
Înregistrat: ‎24-01-2012

Mda am contract prelungit pe 2 ani o sa fiu eligibil numai anul acesta in octombrie insa pana la momentul de fata chiar daca esti client fidel de peste 10 ani la ei si cu 4 abonamente(am avut si 5!) nu sunt deloc flexibili la oferte si mai ales la tel. subventionate jale de tot..ofera gratuit sau la pret redus telefoane sau pocnitorii pe care le cumperi la 150-200 ron la liber ...daca vrei ceva mai bun un pic mai performant scoti 100 de euro din buzunar...Ai avantaj numai daca faci abonament nou si  mai scump pe 2 ani...in rest cum sunt si eu client Gold si cu vechime e fix egal cu Zero.

PS: la alti operatori cum sunt cei de la portocalii(orange) sunt si mai naspa sotia are abonament si la ei.Singurii care au oferit ceva substantial la prelungire dupa 2 ani au fost cei de la cosmote primeam 30 de euro pentru telefon nou plus minute nationale si in retea daca fidelizam...insa am renuntat la contract din cauza ca majoritatea cunostintelor sunt din alta retea.

TKM
mda
Sfătuitor
Postări: 48
Înregistrat: ‎25-01-2012

nu ma intereseaza cum isi fidelizeza ei clientii vechi sau noi, este alegerea lor . Pe mine m-a deranjat foarte tare faptul ca au marit pretul telefonului peste noapte "romaneste" cu 100% de la 49EUR la 99EUR.

@mtolokan a scris:

Mda am contract prelungit pe 2 ani o sa fiu eligibil numai anul acesta in octombrie insa pana la momentul de fata chiar daca esti client fidel de peste 10 ani la ei si cu 4 abonamente(am avut si 5!) nu sunt deloc flexibili la oferte si mai ales la tel. subventionate jale de tot..ofera gratuit sau la pret redus telefoane sau pocnitorii pe care le cumperi la 150-200 ron la liber ...daca vrei ceva mai bun un pic mai performant scoti 100 de euro din buzunar...Ai avantaj numai daca faci abonament nou si  mai scump pe 2 ani...in rest cum sunt si eu client Gold si cu vechime e fix egal cu Zero.

PS: la alti operatori cum sunt cei de la portocalii(orange) sunt si mai naspa sotia are abonament si la ei.Singurii care au oferit ceva substantial la prelungire dupa 2 ani au fost cei de la cosmote primeam 30 de euro pentru telefon nou plus minute nationale si in retea daca fidelizam...insa am renuntat la contract din cauza ca majoritatea cunostintelor sunt din alta retea.

Membru cu acte în regulă
Postări: 250

Da ai dreptate chiar asa este au marit preturile peste noapte si uite inca ceva daca te uti la alte magazinr nu numai online vezi surprins ca telefonul pe care lai alege la liber de la vodafone este cu 10-20 sau chair 30% mai scump decat in alte mgazine la liber...??deci carei faza daca cumperi de la ei la liber sau pe rate si aici ei castiga ..LOL
TKM
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎30-01-2012

cred ca la vodafone cu cat esti mai vechi aceasta firma in loc sa-ti faca oferte mai bune,ei incearca sa te arda mai mult.am avut un abonament complet 500 iar in ianuarie ma sunat un operator de la ei sa-mi faca o oferta,sa trec la un abonament mega 8 dar costul abonamentului sa ramana la pretul celui complet 500.in febroarie cand a venit factura am constatat ca totul a fost o abureala si abonamentul este mega 8 (8 euro)Aceasta magarie pe care o fac cu ofertele telefonice te pune sa te portezi la alte companii telefonice.

Highlighted
VFN
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎05-02-2012

din curiozitate mi-am facut cont aici,

dar stiu foarte multi prieteni dezamagiti de vodafone si asta nu e bine.

daca la ultima negociere speram sa achzitionez un smartphone cu abonament pe 2 ani la un pret macar la nivelul concurentei, a fost mai scump decat luat la liber!

Avanajul destul de mic era daca imi faceam alt abonament, alt numar.   HHUUUH??!!!    (pai, cand ma sunau iara in timpul anului pentru super ofertele de la supervodafone nu s-au gandit ca nu mai pot baga placa cu : avand in vedere ca sunteti client gold..bla bla bla...)

sunt la fel de dezamagit ca restul, in loc sa tina de clienti, alearga dupa altii....le dorim succes!

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Lasa-mi, te rog, un mesaj privat cu numarul de telefon pentru a-l verifica. Vom vedea in ce stadiu este si cautam o solutie favorabila.

Claudiu

kln
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎07-02-2012

Din pacate oferta de fidelizare a clientilor vechi este aproape inexistenta.Degeaba esti client de 10 ani, degeaba esti "Gold", aceasta titulatura este fiind complet nefolositoare, oferta pe care ti-o pot face este una normala ca pentru orice client nou. Oare ce semnificatie are cuvantul fidel pentru Vodafone?
Începător
Postări: 14

Din pacate nu cred ca exista in un program real de fidelizare la Vodafone.Mai mult  din pacate nu fac nici macar o verificare inainte de a face tot felul de ''oferte " sa vada ca poate folosesti serviciul de citiva ani.

Oferta actuala la abonamente este inflexibila, adica trebuie sa ai si internet chiar daca nu vrei sau foloseti deja internet.