Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Oferta pentru vechii abonati

Daca v-ati reinnoit abonamentul Vodafone spuneti-ne ce oferta ati primit si daca sunteti multumit.

Începător
Postări: 14

Re: Oferta pentru vechii abonati

In 2010 am facut ultimul upgrade la abonamentul de voce de atunci nu a mai fost nici o oferta. Din pacate se pare ca target-ul la vodafone este setat pe cartele si abonati noi. Cei care sunt de ani de zile in retea nu mai prezinta interes Emoticon fericit noroc cu portarea ca iti poti pastra numarul Emoticon fericit.
De-al casei
Postări: 85
Înregistrat: ‎25-01-2012

same here, abonat de peste 5 ani si nu am vazut 1 oferta de la vf potrivita mie...Emoticon trist macar acolo o reducere substantiala pentru un terminal nou...
Vizitator
Postări: 1

La fel si la mine, abonat de peste 7 ani cu 2 numere, si la fel nu am vazut nici o oferta de abonament sau telefon. Prin urmare le-am mutat pe amandoua in Orange!

Vizitator
Postări: 2
0

De sarbatori a fost aceeasi oferta la abonamente atat pentru clientii noi cat si pentru cei vechi, in plus cei existenti beneficiind si de punctele de loialitate. Eu am trecut acum la alt abonament dupa 5 ani in care nu il schimbasem deloc.

Sfătuitor
Postări: 59

Spuneti si voi este ok?

Abonament Mega 11 la 11 EUR/luna (TVA inclus), cu 125 minute si SMS nationale si 1000 minute si SMS in retea lunar, pe viata si 150 MB trafic national pentru navigare pe internet de pe mobil. Ordinea de consum a minutelor/SMS este in conformitate cu eligibilitatea acestora in functie de destinatie primele se consuma minutele/SMS in retea si apoi minutele/SMS nationale. Minutele / SMS si MB inclusi nu se reporteaza. Traficul suplimentar de internet va fi tarifat cu 20 eurocenti/MB. Granularitate(unitate minima de taxare): 10 KB. Viteza de navigare: 7.2Mbps. Prezentul contract se prelungeste pe 12 luni. Extraoptiune Internet pe mobil 24h Roaming Extra cu 2.48 eur/zi TVA inclus pentru zona principala, respectiv 6.20eur/zi TVA inclus pentru zona extinsa. Extraoptiunea include trafic de 5MB/24h. La depasirea traficului inclus, tariful este de 1.24 eur/MB. Daca traficul acumulat in 24h de la inceputul primei accesari a internetului nu depaseste 1MB, tariful aplicat va fi doar de 1.24 eur/MB, facturat prin rotunjirea traficului la 10KB per sesiune. Aceste tarife se aplica doar in Zona Principala si in Zona Extinsa, iar traficul in afara acestor zone se taxeaza cu 9.92 eur/MB. Detalii pe www.vodafone.ro
In momentul de fata am un abonament de 9 si ceva centi si am 150 min nationale si 800 in retea, dupa cum se vede duduia vrea sa-mi vanda un produs mai slab la un pret mai mare nono.gif Am facut comparatie la Cosmote la aceiasi valoare chiar mai mica si tot i-mi dau mai mult asta ca nou venit, pe cand la Voda incearca sa ia tot www.cosmote.ro/ro/pricelist.aspx?type=1&cid=20621&ns=-10000#20621 Cred ca optez pentru Cosmote si i-mi iau si un telefon bun,am sunat la RC sa le spun ca plec cu nr asta si cand expira celelalte le portez la Cosmote mi se face alta oferta:
Buna seara,
Oferta pe care v-am prezentat-o in aceasta seara cuprinde : -700 minute in retea -700 mesaje in retea -70 minute nationale
Costul lunar al serviciilor este de 5 euro fara TVA, 6.24 cu TVA . Mentionez faptul ca pe baza acestui abonament nu va puteti achizitiona un terminal . Nu stiu daca mai ma pot retine la Voda poate vreo mita vreun Smartphone naughty.gif glumesc photo.gif
O seara buna si mai multe facilitati la clientii gold dar nu numai prioritate in preluarea apelurilor nono.gif

Oz
Sfătuitor
Postări: 37

Abonat de 9 ani, ultima oferta a fost asa si-asa, iar acum e chiar dezastru! Noile abonamente sunt mai slabe decat cele de acum 2 ani, si chiar mai slabe decat ofertele actuale pentru cartela!!! Mai am 4 luni de perioada contractuala, dupa care imi portez numarul in Cosmote! Emoticon frustrat

mda
Sfătuitor
Postări: 48

Client de 10 - 11 ani. In urma cu vreo saptamana am indraznit si eu sa solicit o oferta ca fiind un "vechi client". Pusesem ochii si pe un Optimus Sol la Vreo 49 Eur. Am fost contactat luni 23.01.2012 si am fost profund dezamagit. Intre timp (de duminica pana luni ) pretul telefonului crescuse la 99 EUR Emoticon surprins iar oferta lor era reducerea pretului tel cu 10 eur pe langa minutele oferite.

Multumesc Vodafone! Au mai ramas 3 luni.........

P.S. Sper sa citeasca si sefii vostri forumul asta.

Sfătuitor
Postări: 56

azi am facut o prelungire pe 2 ani desi mai aveam 6 luni pana la expirarea contractului

deci in total o prelungire de 18 luni

sunt client gold cu facturi destul de mari lunar sau anual

mi au dat 1200 min.sms in retea 120 sms nat si 120 mb pt 8 euro tva inclus

defapt asta e si oferta regionala din dolj si alte cateva judete

Forgiven,but not forgotten
Sfătuitor
Postări: 106
Înregistrat: ‎27-01-2012

sincer au pus accentul pe cartele si pe noii ab. deoarece din calcule lor reiese ca  nr. celor care renunta este mai mic decit celor care intra in retea ....asta ca sa nu spun ca probabil cistga mai bine de la cartele......