Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

Re: Oferta pentru vechii abonati

[ Editat ]

Se pot trage mai multe concluzii din articol. Insa niciuna nu e favorabila pentru statutul de client. Unele din concluzii tin de Consiliul Concurentei.Insa trebuie inteles clar un lucru: clientul e bun doar pentru un profit momentan, nu pentru mentinerea lui. Probabil la momentul actual companiile mari au profituri suficient de mari din PrePay, tocmai de aceea vor sa ramana pe-aici, de unde si dezinteresul lor pentru abonati, in special pentru cei vechi. Si aici ma refer la experienta mea cu Vodafone.

Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012

Bun, dupa ultimul apel primit, astazi, de la Iuliana Gheorghe, eu ma dau batut. Asa zisa negociere cu vodafone este doar o pierdere de vreme. Inainte de sarbatori voi renunta la vodafone.

O zi buna si spor la negocieri !
Membru de bază

@dsorinn a scris:
Bun, dupa ultimul apel primit, astazi, eu ma dau batut. Asa zisa negociere cu vodafone este doar o pierdere de vreme.

O zi buna si spor la negocieri !

Cam pe-acolo sunt si eu, mai astept insa o ultima oferta si gata. Cred ca ce-i prea mult strica! E vorba veche: vorba lunga, saracie!

Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012

Si eu am zis la fel, dar ofertele lor nu difera ! Tot acelasi castig insesizabil o sa-l ai fata de un client nou. In plus, telefoanele sunt la preturi nesimtite. Galaxy SII la 370 euro, cand cu 400 euro il iei nou, necodat si fara prelungire. Sa fim seriosi, faptul ca esti pe abonament nu-ti aduce nici un beneficiu fata de cartela.

In plus, daca si angajatii sunt de acord cu clientul cand le spune ca asteapta oferta de sarbatori de la concurenta pentru a se porta..nu stiu ce sa mai zic. Nu vad un viitor stralucit pentru vodafone.
Membru de bază

[ Editat ]

Da, si eu as putea povesti ultimele 2 oferte propuse, dar nu-si are rostul, banuiesc ca le stiu si ei. Ultima ar fi fost bunicica, dar tot mi se parea mult in conditiile in care eu luam telefonul cu banii jos, de la liber si era, ca si costuri si continut mult mai slaba decat ce oferea concurenta si inca la prepay, nu pe abonament. Plus ca, evident, era muuult sub orice oferta care este la Vodafone pe cartela, ce sa mai zic de concurenta! Cum o fi oare posibil ca oferta la abonament sa fie mai slaba decat oferta pe cartela?! Ma rog, politica de ... fidelizare... Bărbat LOL

mda
Sfătuitor
Postări: 48
Înregistrat: ‎25-01-2012

"Ofertele" sunt de genul: 20 EUR reducere la telefon, pret abonament crescut cu 2-3 EUR. E clar.

Hai la culcare.Emoticon trist

Membru de bază
0

Care oferte? Emoticon fericit)
mda
Sfătuitor

Oferta de Pasti: 1000 min nationale (si internationale), internet nelimitat, Android cu IOS, abonament de 6 EUR

Telefon la numai           99 EUR

104335222.jpg

mda
Sfătuitor

@ClausInRo a scris:
Care oferte? Emoticon fericit)

Care PAsti?Emoticon LOL

Membru de bază