Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Oferta pentru vechii abonati

[ Editat ]

Salut "ClausInRo",

Am facut verificarile necesare cu privire la convorbirile avute telefonic cu operatorul din cadrul departamentului de Loializare si am inteles ca ti s-a oferit o oferta similara cu cerintele tale, doar ca nu esti dispus sa faci o prelungire contractuala pe o perioada de 24 de ani pentru a obtine reducerea aferenta pentru telefonul dorit.

Daca te putem ajuta si cu alte informatii, te rog sa ne anunti.

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

[ Editat ]

Perioada contractuala de 24 de luni este exagerata indiferent ce oferta extraordinara mi s-ar face, nu as putea accepta asa ceva. Ca si pretul la care mi se oferea terminalul, dupa 12 ani de Vodafone, pret similar unui nou client in retea.

Cat priveste continutul ofertelor, le-as numi acceptabile, nu similare dorintelor mele.

Toate cele bune!

Membru de bază

Vodafone, ti-am scris si o scrisoare. Nemultumirile mele nu sunt legate de operatorii cu care am discutat si nici fata de disponibilitatea lor pe care, de altfel o apreciez f mult.

Orice asemanare cu fapte si lucruri reale e pur intamplatoare! Emoticon fericit)

Dragul meu Vodafone,

Poate, la un moment dat, si managementul tau va prelua din sistemul companiilor-sora din Europa Occidentala sau concurente (dar tot de acolo) si va sti sa isi aprecieze clientii vechi pe buna dreptate. Stiu sigur ce oferte tentante se fac la fidelizare, de la smartphone-uri de ultima generatie oferite gratuit cu un abonament derizoriu ca pret (uneori derizoriu chiar si pentru noi!!!) pana la abonamente cu costuri zero!

Sigur, asemenea oferte nu sunt pe site, sunt doar la fidelizare, dar am suficienti prieteni si colegi care traiesc in occidentul Europei si stiu precis cum si-au luat Samsung Note sau Iphone 4S dupa nici 3-4 ani de abonament la firme de telefonie mobila. Eu dupa 12... numai eu stiu ce-am luatEmoticon LOL - niste multumiri! Ah, si ceva internet ieftin pe mobilul meu non-smartphone.

Stiu sigur ca se poate si la noi intrucat la o companie concurenta am avut probleme si abonamentul mi-a fost scazut pana la finalul anului. Deci si la noi se poate, daca stii sa-ti respecti clientul si sa incerci sa-i arati ca-ti pasa, fara ca acesta sa faca scandal pentru a beneficia de drepturile sale de client fidel.

Multumesc Vodafone, poate intr-o zi vei intelege ce-am scris mai sus !

P.S. Trist insa dar, dupa 12 ani, Vodafone puteai oferi mai mult.
mda
Sfătuitor
Postări: 48
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

[ Editat ]

Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012
0

Si mie mi s-a promis astazi ca o sa trimita cererea mea la departamentul adecvat si o sa mi se faca o alta oferta care nu exista pe piata. Deocamdata nu am primit nimic, dar mai astept zilele urmatoare ca sa o pot compara cu cele de la concurenta, dar la cum a aratat ultima, nu-mi fac sperante ca voi ramane in vodafone.
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "mda",

Cererea ta a fost deja preluata si vei fi contactat in cel mai scurt timp, imediat dupa verificarile necesare.

Membru de bază

Si eu ma voi porta si inca pe cartela! Gata cu abonamentele.

Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

[ Editat ]

Pentru mda

Te rog sa-mi spui daca vei fi contactat pana luni. Chiar m-ai facut curios!Emoticon LOL

mda
Sfătuitor
Postări: 48
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

[ Editat ]

Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎19-03-2012

@ sirtius, nu va fi contactat mai mult ca sigur pentru ca si eu pe 17.04 am primit mesaj ca voi fi contactat,dar va dati seama cum am fost contactat.Emoticon foarte fericit 

Nu ma contacteaza pentru ca au vazut ca perioada mea contractuala se incheie in ianuarie,asa ca nu au de ce sa isi faca probleme.Dar ei nu isi dau seama ca daca chiar vreau sa reziliez o fac cum am facut-o si cu abonamentul de internet.Am platit 83 RON si m-am reziliat inainte cu 2 luni.Asa o pot face si cu vocea atat eu si sotia chiar daca platim 500 RON. Noi mai mult pentru niste aparate ne agitam,dar m-am lasat pagubas mai ales cand am citit pe aici ca ofera doar discount de 20 Euro la aparat.Pai ce e asta ? Bataie de joc .RUSINE. Astept momentul propice...

Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !