Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Oferta pentru vechii abonati

Buna,

Va multumim mult pentru implicare, pentru feedback. Vreau sa va asigur ca ajunge in departamentele implicate pentru o imbunatatire a activitatii noastre si a experientei voastre.

Multumesc,

Irina.

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎23-02-2012
0

Client de peste 10 ani, cu 2 abonamente.

La ultimele prelungiri am obtinut ca abonament oferta la cartela de la data respectiva.

Cu titlu de exemplu 5e - 70/700/700, respectiv 75/3000.

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

[ Editat ]

Foarte dezamagit de oferta care mi s-a facut dupa 12 ani de abonament la vodafone. Iata ca pe cartela oferta e mult mai buna si mai tentanta. Nu mi se pare normal ca oferta de abonament nou cu internet -fara telefon de la vodafone- sa fie aceeasi ca si in cazul in care-mi achizitionam un telefon de la ei. In rest...dezamagire totala pe toate fronturile...

Nici nu cred ca citeste cineva dezamagirile de aici, oricum, in opinia mea, clientii vechi nu conteaza pentru vodafone. Opinia mea este formata. Eu unul am solicitat sa nu mai fiu contactat de niciun consultant de la Relatii cu clientii pe o perioada de 6 luni, ca sa nu ma mai enervez cu ofertele lor care, dupa cum se vede sunt jalnice pentru clientii Gold.

Nu mi se pare normal ca oferta de retentie care ti se face, sa fie mai proasta decat abonamentul pe care-l ai deja

Dar oricum, mi s-a luat de convorbirile inutile cu Vodafone, drept pentru care nu mai vreau sa aud de ei. Iau in calcul orice alta varianta, inclusiv alte retele de telefonie mobila.

Membru de bază

[ Editat ]

Nu mai amintesc si faptul ca mi se facea oferta la un Samsung Galaxy (nu Note, ci S II ), care luat de mine, cu banii jos la liber, ajungea abonamentul sa ma coste la fel cat daca il luam de Vodafone pe 2 ani! Jenant! Un amic si-a luat anul trecut Iphone 4 de la ei cu abonament pe 2 ani, a dat cam 1000 de lei pe el si plateste abonament 20 de euro cat mi s-a propus si mie, in conditiile in care eu imi achizitionam abonamentul la liber... F f f dezamagit. Vodafone si-a mai pierdut un client, nu ca l-ar interesa prea tare!

Mi s-a propus o oferta care ajungea la aproximativ 18 euro/luna in conditiile in care luam telefonul din alta parte, la liber. Dupa ce am verificat o varianta aproximativ egala la cartela am ajuns la... 11 euro/luna. Ce sa aleg? Abonament sau cartela?

Revin: nu mi se pare normal ca oferta propusa unui client vechi sa fie mai proasta decat cea pe care clientul o are deja!

Oricum,nu cred ca citeste vreo persoana cu putere de decizie ce scriu eu aici, dar consider ca asa pot sa ma fac auzit in vreun fel.

Ma gandesc f serios la renuntarea la abonament si trecerea la alta retea, mai ales ca vad ca sunt f multi nemultumiti de 'loialitatea' vodafone.

Nu inteleg politica Vodafone vizavi de clientii vechi, dar descopar ca acestia sunt desconsiderati ! Dupa 12 ani de abonament la ei sa mi se faca o oferta mai proasta decat cea pe care o am deja, mi se pare cel putin ciudat ca sa nu folosesc alti termeni.

Si da, m-am lamurit cu ofertele Vodafone pentru clientii vechi. Extrem de proaste.

Nu cred ca mai vreau sa mai aud de Vodafone. Asta si gratie ofertelor penibile care mi s-au facut. Poate doar daca mi se va face o oferta intr-adevar serioasa, dar nu cred ca e cazul sa ma astept la asa ceva. Cand ma gandesc ca la acelasi operator, dar nu in Romania, se fac oferte mai mult decat generoase clientilor vechi si f vechi pentru a-i retine in retea (cum ar fi preturi reduse cu pana la 100% la ultimele smartphone-uri si abonamente cu trafic f mare de internet...sau la un telefon cum voiam eu, cu abonament nou, pretul redus la abonament pe 2 ani, la un abonament aproximativ cu ce mi s-a propus mie, este in jur de 200 euro), ma gandesc ca la noi e si o problema de politica de fidelizare proasta si f proasta legata de clientii vechi in retea.

Stiu, e o opinie subiectiva, dar pana la urma "clientul nostru este stapanul nostru". Sau cel putin asa ar trebui sa fie. Nu cred insa ca se aplica si la Vodafone. Din pacate.  Si totusi, nu am deranjat Vodafone prea mult in 12 ani de abonanament.

Doamna de la capatul firului a incercat sa-mi prezinte beneficiile de a avea abonament. In 12 ani n-am descoperit decat una: mi-am schimbat de 3 ori abonamentul. Si atat. In rest, punctele sunt prea putine, acum nici nu mai poti plati factura cu ele, de telefon nici nu poate fi vorba, si daca il iau la liber propunerile de abonament sunt cumplit de scumpe, cam la fel ca cele in cazul in care ti-l iei cu prelungire de contract...

In rest, sunt doar un alt client care isi cauta alte oferte si vrea sa plece din vodafone, avand in vedere si anumite aspecte legate de contractul meu cu ei, pe care le-am aflat abia dupa multe discutii cu mai multi operatori.

Daca cineva de la Vodafone vrea sa-mi afle exact nemultumirile, stie unde sa ma gaseasca, dar nu cred ca va dori sa ma caute cineva. Sunt client vechi, nu contez!

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Buna ClausInRo.

Te asigur ca toate sugestiile tale, si ale toti clientilor care posteaza pe forumul nostru, sunt citite si trimise catre departamentelor noaste, astfel incat sa imbunatatim serviciile noastre, portofoliul de oferte sau telefoane, programul de loialitate.

Multumesc,

Ramona

Membru de bază
0

Sa speram!

Începător
Postări: 14
Înregistrat: ‎24-01-2012

Speranta moare ultima Emoticon fericit). Ai perfecta dreptate dar din pacate nu cred ca va fii o imbunatatire.

Sunt discutii pe forum-uri de ani de zile si nimeni nu curiozitatea sa faca un studiu sa  vada cum s-ar putea optimiza serviicile si ofertele.

Comparatia cu alte tari nu cred ca este elocventa deoarece fiecare piata are specificul ei. Din pacate la noi nu exista respect pentru clientii loiali si asta se vede si in numarul celor care pleaca in alte retele.

Eu am vazut oferte facute de catre vodafone catre niste clienti vechi si cu facturi substantiale care se puteau incadra la categoriia ''bancul zilei'' ca sa nu mai vorbim de suportul tehnic oferit . 

In ritmul asta va ajunge o retea 100% de cartele iar daca vrei abonament si servicii de calitate te duci la concureta.

Membru de bază
Postări: 187

Eu ma intreb de ce Vodafone Romania nu poate face oferte similare cu cele oferite de Vodafone UK?Sau chiar Vodafone DE...
De ce la noi totul trebuie sa fie mai scump decat la altii din aceasi companie?
Membru
Postări: 30

Cred ca treaba e foarte bine gandita.De exemplu,un telefon expirat la ora asta,care nu mai are nici o cautare in vestul Europei si care nu mai apare pe acele site-uri,a costat totusi niste bani candva.In aceste conditii,se face curat acolo,iar marfa este transferata in tari ca Romania,Albania,Ghana,India etc,unde se incearca vinderea la pretul  apropiat de cel initial.De aceea,in oferta noastra  gasim si telefoane care nu se mai produc demult.In aceste conditii,cred ca se impune o intrebare:cand vom avea si noi ADSL ,sau pachete de servicii cu internet  nelimitat  pe router pentru acasa,cu servicii de televiziune,telefonie  fara bariere e retea etc,samd ,sa... Cat credeti voi ca mai puteti tine poporul asta in bezna, vanzand gigabitul cu 12 euro ,si 0,5 e minutul de roaming. Tehnologia nu se opreste la  stik ,iar internetul pe mobil nu mai e demult o noutate.Ma consolez cu ideea ca se pregateste o noua licitatie pentru inca o retea de comunicatii mobile.Poate asa vom avea sinoi acces la tehnologie....

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "ginelbanut",

Apreciez parerea ta legata de telefonia mobila in cadrul companiei Vodafone.

Am sa te rog insa, daca esti amabil, sa oferi cateva informatii de telefoane care nu mai sunt la cautare in vestul Europei, si sunt puse la vanzare in Romania.

In acelasi timp doresc sa te informez cu privire la costurile in Roaming si anume ca acestea difera in functie de acordul existent cu statul respectiv, ceea ce inseamna ca 0,5 Euro minutul precum ai spus tu, este o informatie generalizata ca o medie pe intreg mapamondul. Exista taxari in Roaming si de 11 centi cu optiunea aferenta. Tariful de Roaming se pune conform acordului amintit mai sus. Daca nu ar fi existat acesta, atunci tarifele erau la fel in toate tarile de pe glob, lucru inexistent in momentul de fata la toate companiile de telefonie mobila nu numai din tara, ci din intreaga lume.