Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Re: Oferta pentru vechii abonati

Buna ionita123.

Trimite-mi, te rog, un mesaj privat cu numarul tau de telefon, pentru a te putea ajuta.

Multumesc, Mirela
Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012

[ Editat ]

Am fost azi contactat de un tip f ok de la Vodafone. Oferta facuta de el e acceptabila, pana la un punct. Maine ii voi da raspunsul care este... negativ. De ce? Exact aceeasi oferta, dar cu un trafic mult mai mare este la concurenta fara nicio fidelizare si inca pe cartela. Deci aleg, evident, concurenta.  Raman cu abonamentul curent la vodafone, liber de perioada contractuala (happy me) astfel incat sa pot renunta oricand la serviciile lor.

Sfătuitor
Postări: 57
Înregistrat: ‎24-01-2012

Abonat vodafone de peste 10 ani, "mandru" nevoie mare ca este incadrat in " clubul exclusivist " al clientilor GOLD. ( Port in permanenta la mine o factura vodafone ca si legitimatie ) Am un abonament cu niste optiuni din 2004, pe care aproape lunar, niste voci "blonde" incearca sa ma faca sa-l inlocuiesc cu fel de fel de variante muuuult mai avantajoase.Dar, bineinteles cum totul se plateste, ghidusia aceasta presupune reinnoirea contractului cu vodafone pe inca 2 anisori. Si ma intreb de ce asi face asa ceva.  Cu ani in urma, imi schimbam terminalul aproape anual  cu reinnoirea abonamentului si achitarea unei sume "simbolice" ca si diferenta. Acum, datele problemei s-au schimbat. Daca luam ( doar ca exemplu ) ; Vodafone 858- la liber 99 euro- la reinnoire 84 euro. ( nu importa cati ani ai in retea ) Rezulta o "spectaculoasa" reducere de 15%..... Si nu-mi vorbiti de nu stiu ce " mega de internet " pentru ca astea-s optiuni pentru pustanii ce folosesc retele de socializare. Drept concluzie, in scurt timp voi parasi " comunitatea" VODAFONE. 

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna Necos.

Te intereseaza o oferta pentru un terminal anume?

Multumesc, Mirela
Membru de bază
Postări: 187

[ Editat ]

@AndreiS a scris:

Aleksandra88 a scris "Imi pare rau pentru voi, sincer...."

de pe acelasi site Vodafone UK smileymad:

• £31
    per month

• 600
    minutes (astea in toate retelele..nu numai Vodafone)

• unlimited
    texts

• 500
    MB

• 24
    months

• Galaxy SII White FREEEEEEE

Acolo este free,iar la noi un Galaxy S2 costa 259 de euro la un abonament Mega 25+net de 1Gb pe 2 ani!!!!

Iar costul abonamentului este de 37 euro.

Adevarat ca la noi ai 1Gb pt net fata de 500Mb,dar eu zic ca este arhisuficient si 500Mb pt mailuri+navigare.Untitled.jpg

Sfătuitor
Postări: 57

Da . samsung Galaxy Y ( Multumesc si eu , pentru operativitate )

mda
Sfătuitor
Postări: 48
Înregistrat: ‎25-01-2012

Imi expira abonamentul. Solicit urmatoarea oferta:

120 min nationale

600 min retea

50 sms

350 mb internet

.......................................................

max. 10 EUR +

telefon SAMSUNG ACE la 60 EUR

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna necos, mda.

Va rog, sa-mi trimiteti un mesaj privat cu numarul vostru de telefon pentru a verifica situatia contului vostru.

Multumesc,

Ramona

Oz
Sfătuitor
Postări: 37

[ Editat ]

Aleksandra, esti varza.

1. TU ai inceput sa ne injuri pe toti, iar acum esti fix nevinovata care se intreaba ce are lumea cu ea... Sfat: data viitoare cand vezi oameni care isi exprima nemultumirea cuviincios (de exemplu: ne-am saturat de pseudo-oferte), incearca sa nu le mai zici chestii precum "da' de ce nu iti ajung minutele? Asa sunteti voi, calici! La ce iti trebe telefon, oricum?" Asta vis-a-vis de faptul ca m-ai facut prost-crescut pentru simplul fapt ca n-ai prins niste comentarii ironice, iar acum incerci sa "te scoti".... : |  In plus, imi zici: Oricum, am vazut ca faci in asa fel incat sa intorci ce spun eu in avantajul tau. Ce avantaj as putea sa am? TU esti aia inchisa la minte, care nu accepta o alta opinie. Eu, din contra, am dovedit clar ca nu merg intr-o singura directie atunci cand, dupa o serie de oferte penibile, am primit o oferta decenta pe care am acceptat-o de bunavoie pe inca 2 ani. Asta inseamna flexibilitate, am ajuns la un compromis acceptabil pt ambele parti. Deci in mod clar nu sunt anti-Vodafone... sau Gica Contra, ci doar vroiam si eu o oferta care sa nu fie aruncata in bataie de joc, ci chiar sa tina cont de nevoile mele. In momentul in care am primit-o (desi nu credeam), am renuntat la ideea de portare. Nu am ajuns inapoi la nivelul de acum multi ani in care sa le recomand si prietenilor reteaua asta, dar nici nu mai sunt atat de nemultumit ca acum o luna, cand primeam oferte mai slabe si mai scumpe decat ceea ce aveam activ.

Tu, in schimb, nu accepti nimic care nu corespunde ideilor tale fixe. Dupa care te mai si enervezi ca cineva a avut tupeul sa gandeasca altfel decat tine, il injuri, dupa care faci pe asuprita. Penibil...

2. abonamentul Vodafone UK vs. Vodafone RO... or sa le scoata din oferte, si tu tot o sa mai discuti de una singura despre ele. Ti-am mai explicat de 100 de ori diferenta dintre marfa si serviciu. Tu vorbesti de parca ai merge pe plaja si ai plati accesul in functie de cate galetuse cu apa scoti din mare. Un telefon luat din depozit SE VEDE. Cativa MB transferati intre telefon si server NU SE VAD la un nivel superior. In plus, la un moment dat ziceai ca 80 MB sunt suficienti, iar acum nici 500 nu iti ajung? : ) Cand te-am intrebat de minutele nationale, nici n-ai mai zis nimic. Cand vin cu contra-argumente concrete si nu mai poti sa le combati, te faci ca ploua. Nu-i nimic, nici nu ma mai intereseaza. Ne-am convins cu totii. Dar vad ca tu tot insisti ca eu sunt cel care ramane fara argumente si recurge la jigniri. Uita-te putin in oglinda, vei descoperi ca fix tu esti cea care se comporta asa... Am zis ca m-ai facut sa zambesc (si am vorbit serios) deoarece nu ai fost atenta cand ai dat reply. In niciun caz nu cred ca se poate compara cu faptul ca tocmai m-ai facut nesimtit.

3. Tu zici: Am o veste proasta pentru voi: RDS isi permite sa practice pretul acela pentru interconectare deoarece nu are multi utilizatori pentru care sa plateasca. Automat ca nu au cu ce iesi in pierdere. Avem si noi o veste proasta pentru tine. Sper ca nu esti profesoara de mate, economie, statistica, etc. pt ca in cazul asta e o veste proasta pentru toti elevii tai: te inseli! Atat timp cat tariful pe minut e mai mare decat tariful de interconectare, restul e PROFIT! Deci, fie el 2 centi, e mai bun decat nimic. E imposibil ca un apel cu 6 centi sa fie mai rau decat niciun apel. In plus, RDS nu e o firma care doar efectueaza apeluri; abonatii si primesc apeluri, deci numarul lor e total irelevant atata timp cat platile se fac in ambele sensuri. Chiar si daca, prin absurd, ar exista o discrepanta majora intre cele 2 tipuri de apeluri, tot nu ar avea cum sa aiba pierderi din cauza interconectarii. Si, avand in vedere ca zici ca RDS practica pretul de interconectare, iti sugerez sa mai citesti postul meu de pe alt thread, in care iti explicam babeste ce inseamna notiunea asta. In orice caz, NU RDS o stabileste, ci ANCOM, si ea e UNICA pentru TOTI operatorii!

Deci 6-4 = 2 centi profitul RDS / minut, iar 21-4 = 17 centi profitul celorlalti 3 / minut.

4. Oz spune ca lui i-ar conveni sa fie doar minute nationale. Perfect de acord. Dar lui i-ar conveni si probabil ar fi bine pentru inca 15-20% (orientativ) dintre abonatii Vodafone. Dar pentru cei care vorbesc mult in Vodafone?

Cifra aia ai scos-o din burta, iar restul e o aberatie! Nu o zic eu, ci chiar tu! Pai daca MIE mi-ar conveni, e treaba MEA, nu? Iar ceilalti, parca ii trimiteai tot tu la plimbare... Exact tu ai scos axioma aia ca 500 sau 800 min sunt suficiente. Pai pe o pagina zici ca "la ce iti trebe 1500 minute, doar asa, ca sa le ai? Ca si-asa nu vorbesti atat!", iar acum te intrebi la un abonament de 2-300 minute nationale, ce vor face cei care vorbesc mai mult? Nu imi trebuie contra-argumente atata timp cat ti le dai singura.

5. Pe Oz l-am inteles ca este developer si are nevoie de telefonul respectiv, deci nu vad de ce trebuia sau trebuie sa se atace daca nu se stie in categoria respectiva.

Pai nici eu nu inteleg de cand esti tu arbitrul care decide cine merita si cine nu merita un smartphone. In plus, eram deranjat de atitudinea ta INAINTE de a afla tu ca sunt developer. De aia "m-am atacat"! (iar acum presupun ca nici profesoara de romana nu esti; daca erai, probabil ca n-ai fi folosit forma reflexiva - care se foloseste doar in limbajul de argou, intr-un post in care vorbesti despre jigniri... Apropo: cuvantul "postare" pe care il folosesti inseamna "protapire", termenul corect - cel putin pana la modificarea dictionarului - este post/post-uri). Oricum, multumesc ca ai inteles intr-un final ca eu chiar am nevoie de telefon, si chiar credeam ca am "ingropat securea" razboiului dintre noi, pana acum cand m-ai facut prost-crescut... : (

6. In concluzie, spuneti ca nu va conving, ca debitez prostii, ca bla si bla. Dar din 120 de vizualizari, in medie, cred ca sunt mai multi de acord cu mine, decat voi, putinii care ati recurs la jigniri "subtile", dupa parerea voastra.

Din 120 de vizualizari pe zi, doar crezi ca sunt mai multi de acord cu tine. In realitate, cifrele spun altele: ZERO post-uri care sa iti sustina punctele de vedere. In atata timp, nici macar un om nu s-a gandit sa iti apere vreun cuvant din ceea ce ai scris (si ai scris muuult), asa cum am intrat si eu in discutie cu tine, aparand post-ul unui alt utilizator, pe care tu imediat l-ai facut "sarac", "calic", "falos", si in principiu un prost nedemn de smartphone, si care ar face bine sa nu se mai compare cu altii.

Mai mult de atat, nici macar UN OM nu s-a obosit sa iti dea click pe steluta de apreciere pe macar UNUL din cele 15 post-uri ale tale. Daca tu inca mai crezi ca ai fani invizibili care formeaza o majoritate ce iti sustine punctul de vedere, iti sugerez sa ii strangi pe toti la un loc si sa le dai teza la... materia la care esti tu profesoara. Fiind toti imaginari, poti sa faci asta fara nicio problema.

Cand doi iti spun ca esti beata, mergi la culcare... Esti un om foarte incapatanat, care nu accepta opinia altora, si nu mai am ce discuta cu tine.

Ca sa inchei (de tot), te voi cita cu aproximatie, si iti voi spune: "Imi pare rau pentru tine, sincer."

Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎07-03-2012

Raspunsul este fraieri, cand termin contractele termin si cu vodafone

Un **bleep** fidel