Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎16-08-2012
0

Pot trece de la abonament Vodafone pe cartela Vodafone sau pe cartela Orange ?

Am abonament Vodafone si doresc sa ma portez pe Orange la cartela sau daca nu la cartela Vodafone . Este posibil? Detalii va rog.Multumesc anticipat .

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Pot trece de la abonament Vodafone pe cartela Vodafone sau pe cartela Orange ?

[ Editat ]

Buna CorinaVf!

Poti trece  de la abonamentul actual  pe cartela Vodafone sau sa portezi numarul pe prepay Orange,la finalizarea perioadei contractuale.Asta daca nu doresti sa reziliezi contractul inainte de termenul scadent si implicit sa platesti taxa de justa despagubire(in functie de numarul de luni ramase).

Ionut

Vodafone
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

Re: Pot trece de la abonament Vodafone pe cartela Vodafone sau pe cartela Orange ?

Bun venit pe forum ,  Corina!

Dupa cum spunea Ionut, raspunsul este favorabil, dar extrem de costisitor pentru a rezilia contractul inainte de finalizarea acestuia.

Indicat ar fi sa astepti. Nu uita sa suni la *222 cu exact 30 de zile inainte de finalizarea perioadei contractuale, evitand astfel prelungirea cu inca 30 de zile pana ce vei termina complet contractul.

Rabdare si succes!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna CorinaVf si bine ai venit pe forum!

Daca doresti sa portezi numarul tau in alta retea este necesar sa mergi intr-un magazin de-al lor si acolo vei completa o cerere in acest sens.

Daca vrei sa treci numarul tau pe cartela Vodafone, imi poti lasa un mesaj privat care sa contina numarul tau de telefon pentru a putea face verificarile necesare si a te ajuta cu aceasta solicitare.

Oricare ar fi alegerea ta, ar fi util sa imi lasi numarul tau pentru a verifica situatia contractuala si a iti oferi mai multe detalii.

Pentru a imi lasa mesaj privat, da click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde vei avea posibilitatea aceasta.

Irina - mesaj.JPG

Multumesc,

Irina

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎29-12-2012
0

Re: Pot trece de la abonament Vodafone pe cartela Vodafone ?

Buna seara! ma intereseaza daca poate fi scos un numar din grupul vodafone familie pentru a trece pe cartela vodafone. Multumesc

Highlighted
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎29-12-2012
0

Alllooooo, dl. Ionut ! Suntem in 2012. Citeste legea 161/2010, care va INTERZICE chestia cu "justa despagubire" !!!
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Buna vecina!  

A raspuns amycreatza pentru mine,aici.

Situatia aceasta imi aduce aminte de exegeza textului biblic ,cand pentru interes personal(confesional)anumite citate erau scoase din context.

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Re: Pot trece de la abonament Vodafone pe cartela Vodafone ?

Buna dimineata mikiniki si bine ai venit in comunitate!

Ti-am lasat mesaj privat. Astept raspunsul tau pentru a te putea ajuta.

In cazul in care nu stiai deja, pentru a-mi trimite mesaj este necesar sa dai click pe numele meu de utilizator si in fereastra care se va deschide vei avea aceasta posibilitate.

Roberta.jpeg

Multumesc,

Roberta

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎18-01-2013
0

@CorinaVf a scris:

Am abonament Vodafone si doresc sa ma portez pe Orange la cartela sau daca nu la cartela Vodafone . Este posibil? Detalii va rog.Multumesc anticipat .

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Buna,

Te pot ajuta cu ceva?

CorinaVf a primit raspuns la intrebarea sa chiar in cadrul acestui subiect. 

Claudiu