Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎07-04-2012
0

Prelungire abonament vodafone?!!

Buna ziua. Peste 9 zile claendaristice imi expira cei doi ani de contract cu Vodafone. TInand cont ca nicio persoana din parte Vodafone Romania nu ma contacteaza pentru a-mi propune prelungirea abonamentului, sau incheierea unui contract nou, iar in magazinele Vodafone si la *222 nu mai incerc o rezolvare asolutiei mele, incerc sa obtin o oferta convenabila.

Incerc din nou aici, intrucat in magazine si la relatii cu clientii m-am lovit de probleme si in trecut, cand nu am solicitat decat trecerea la un abonament mai mare, cel actual, Mega 8, si nu se putea. Ba chiar intr-o convorbire purtata de curand cu un consultant de la relatii cu clientii mi s-a spus ca as fi achizitionat si un telefon Samsung la incheierea ultimului abonament, ceea ce era total neadevarat, deoarece mi se spusese ca nu stiu cati ani nu pot achizitiona niciun telefon; in cele din urma mi s-a spus ca a fost o incurcatura cu telefonul Samsung...

Sincer va pot spune ca sunt foarte interesat in momentul de fata spre Cosmote, care, dupa parerea mea, par mult mai orientati spre persoane fizice, spre omul de rand, cu extrem de multe oferte de bun simt ( smartphone-uri la 1 leu pentru cel mai mic abonament XS de 6,2 euro). Asta spre deosebire de Vodafone, care pare "agatat" de contractele pe care si le mentine cu companii si institutii ce detin mai multe numere pentru angajati si care practica preturi exorbitante la telefoane (la abonament de bun simt sunt mai scumpe decat la liber, in conditiile in care aceste telefoane sunt si codate in retea). Spre exemplu, acum 2 luni, incercand sa achizitionez un telefon LG Optimus L5 cu prelungirea abonamentului, m-am lovit de problema de a mi se baga pe gat 600 MB internet, care ar fi dus abonamentul actual la mult mai mult, pentru a-l putea achizitiona la un pret accesibil. Doar cu prelungirea abonamentului meu actual, telefonul ar fi fost mai scump decat este la liber

Deoarece pot spune ca am primit o oferta foarte buna din partea Cosmote la portarea numarului, cu "gramezi" de minute si smartphone, inca mai astept o oferta si din parte vodafone pentru prelungirea abonamentului cu 2 ani si achizitionarea uni smartphone decent (nu vodafone smart) la un pret accesibil si pentru un om de rand.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Prelungire abonament vodafone?!!

Salut,

Te rog sa-mi trimiti numarul de telefon pe care il doresti prelungit prin mesaj privat pentru a te putea ajuta. 

Claudiu

Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎22-04-2013
0

Aceeasi problema o am si eu si la fel ca tine inclin spre o portare catre Cosmote unde ptr portare obtin de la ei 50 euro iar daca le mai dau si 3 jafuri de telefoane luate la prelungirile de abonament la Vodafone ,ca sunt la ei din 2006 si la fiecare prelungire nu au dat decat rable de telefoane ,mai iau inca 30 de euro iar la un abonament M+ de 11,80 euro iau Nokia 620 cu mai putin de 200 lei .Nici eu nu stiu de dracu mai imi bat capul cu ei cand lucrurile sunt evidente ,s-o tina tot asa si ajung linga Romtelecom

Membru de onoare
0

Salut,

Imi poti spune la ce departamente ai apelat pana in acest moment, care au fost ofertele primite si care ar fi ofertele care te-ar ajuta din punct de vedere al folosirii unui abonament?

As aprecia daca mi-ai putea trimite prin mesaj privat numarul de telefon in cauza. 

Claudiu

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎22-05-2013
0

buna ziua ! in curand imi expira si mie contractul .. inclin spre cosmote sau chiar digi(digi au niste oferte super la telefoane + net nelimitat) , totusi doresc sa stiu ce mi se poate oferi le vodafone la un nou contract pe 2 ani , cu cine as putea vorbi ?

Moderator
Postări: 947
Înregistrat: ‎21-05-2013

Buna Baron,

Pentru a te putea ajuta, te rog, lasa-mi numarul de telefon in mesaj privat aici. 

Multumesc,

Alexandra

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎12-08-2012
0

si eu am abonament ,sint client red plus 4 numere la ab.Mega 8 si am primit oferta de la prelungire cu telefon Nokia 100 ,deci mergem ca RACUL INAPOI

Membru VIP
Postări: 6.626
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Important este sa stii ce iti doresti tu.  :smileywink:

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████

Media Ionut :smileyhappy:

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎14-04-2013
0

acelasi lucru am patit si eu iar maine imi opresc 2 din 3 abonamente dupa care merg la cosmote deoarece vodafone nu mi-a oferit nimic
Membru de onoare
0

Salut,

Spune-mi daca te pot ajuta in aceasta privinta. 

Multumesc,

Claudiu