Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Re: Preventel si un abonament nou

Salut,

Precum ti-am promis, am revenit cu raspunsul dorit, in cadrul privat. Astept confirmarea ta cu privire la citirea mesajului. 

Multumesc,

Claudiu

Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎15-03-2014
0

Am primit raspunsul "oficial" care - reformulat - zice:

"pe baza de niste informatii pe care le detinem, si pe care nu ai voie sa le afli, noi ne reservam dreptul, nu numai de a te refuza abonamentele, ci de a te pune pe tine ca persoana fizica in o black list in asa fel sa nu faci nici cu alti operatori cu orice firma pe care o gestionezi"

Oh, numai din gustul de a vedea daca mai exista o logica in ceea ce faceti: daca eu - ca persoana fizica - sunt un potential infractor, prezint un "grad ridicat de risc", si - pentru a face al doila abonament cu o firma pe care o gestionez mi s-au cerut 5.000 eu de garantie (pt un abonament de 30 eu lunar...), imi permit o intrebare simpla: de ce nu mi se anuleaza primul abonament?
Si de ce mi a fost facut acum doi ani fara nici o problema?
ASa, numai sa vad daca mai e cineva cu un microgram de sens critic...:-)

Hai, spor la treaba, degeaba discut cu angajati. Data asta am scris numai sa tachinez...:-)

O zi super

Bruno

Membru de onoare
0

Salut,

Sunt sigur ca nu ai inteles raspunsul oferit de mine in cadrul privat. Reformularea ta nu are nicio legatura cu randurile scrise de mine in mesaj. 

Rugamintea mea este: daca ai orice neclaritati, sa ma anunti. In caz contrar, evita postarea acestor mesaje incat nu fac altceva decat sa dezinformeze si sa nasca alte discutii in necunostinta de cauza. 

Multumesc,

Claudiu

Vizitator
0

Scuze... in moment in care mi se spune ca prezint "un nivel ridicat de risc", mi se cer 20.000 (douazeci de mii) de euro depozit, si apoi - vorba ta - mi se spune ca Vodafone nu are nici obligatie sa imi spuna de ce si ca tine de aprecerea mea sa platesc sau nu, cred ca reformularea mea e ff corecta.

Oricum, ma refeream la raspunsul oficial primit de la departament de relatii cu public.

Ramane un fact incontestabil: cineva de la Vodafone a pus in sistem Preventel informatii proaste despre mine, si pe baza aceste informatii TOATE companiile de telefoane acum ma considera un potential infractor (Nota: mi se considera si cretin: ti se pare ca daca vreau sa fac ceva ilegal sau vreau sa trag o teapa Vodafonului o fac pe numele meu? hai, mai...)

Acum o sa continuu cercetarile pna cand o sa aflu ce informatii despre mine sunt, si cine a fost desteptul carfe le a introdus.

Apoi mai vorbim

O zi super

Bruno

Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎08-08-2013
0

salut, cum pot afla daca mai esti in baza preventel acum cativa ani am fost inscris abuziv de catre cei de orange fara a avea un contract cu mine sau ceva semnat de mine personal, acum as dori sa fac un abonament red si sa stiu daca sunt in eligil sau trb sa mai iau alte masuri.

Membru de onoare
0

Salut,

Daca nu ai avut niciodata un contract cu ei, sunt sigur ca se poate rezolva apeland la departamentele de relatii clienti Orange. Poti merge la un centru Vodafone pentru activarea abonamentului dorit, iar acolo vei primi toate informatiile necesare. Avand in vedere cele spuse de tine, sunt sigur ca nu va fi o problema. 

Multumesc,

Claudiu

Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎08-08-2013
0

de rezolvat s-a rezolvat de atunci cu cei de la orange. acum ce acte sunt necesare ptr activarea unui nou abonament mai este necesar actul de spatiu sau tot ai nevoie de o droaie de acte? mersi

Membru de onoare
0

Salut,

Pentru activarea unui abonament nou, luand in calcul faptul ca nu ai niciun alt contract activ la Vodafone Romania, ai nevoie de actul de spatiu, actul de identitate si o factura de utilitati. 

Daca ai un alt abonament deja activ la noi, atunci ai nevoie doar de actul de identitate. 

Multumesc,

Claudiu

Vizitator
0

Bine ca sunt eu cel care face dezinformare...
Eu am DEJA un abonament pe firma la vodafone, sunt la zi cu toate facturile, nu am nici o restanta cu nici o companie, dar cand am incecat sa fac al doilea abonament PE ACEEASI FIRMA mi s-au cerut 5.000 euro (cincimii de euro, repet) de garantie, pentru ca se pare ca prezint un "grad ridicat de risc", si Vodafone are drept sa ceara ce ii convine, fara sa dea nici o explicatie.

Eu tot astept sa mi se spuna DE FATA care e problema...
Spor la treaba

Bruno