Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Puncte loialitate 50% mai mult? sau mai fals?

[ Editat ]

A aparut acum pe site informatia conform careia un punct de loialitate valoreaza 0.015euro. totusi, cand vreau sa cumpar un telefon un punct valoreaza doar 0.01euro. care e mai exact algoritmul de functionare a sistemului?

Sau e doar o informatie falsa?

multumesc

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Puncte loialitate 50% mai mult? sau mai fals?

Buna mura,

Informatia nu este falsa. 

Lasa-mi, te rog, numarul tau de telefon/contul de client intr-un mesaj privat pentru a verifica cele descrise de tine.

Multumesc,

Irina.

Membru de bază
Postări: 326
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Buna ziua,sint si eu interesat de aceasta problema ca val. a punctelor m-ai ales ca am undeva la 130euro in puncte si doresc sa chizitionez ceva la expirarea contract-ului...astept si eu raspuns Multumesc frumos!!!O Zi Buna!!!!Emoticon fericitEmoticon surprins

Începător
0

[ Editat ]

da, pare ok acum...ieri pretul telefoanelor nu era sincronizat cu noua valoare a punctelor desi reclama era postata de luni daca nu ma insel...

Membru de onoare

[ Editat ]

Buna claudiuu,

Reducerea se aplica. Am atasat un print screen de pe un cont real cu (doar) 6 puncte disponibile. Dupa cum vezi, din pretul aparatului se reduc 9 centi (9 puncte).

eshop.JPG

Intra, te rog, pe contul tau si incearca sa plasezi o comanda pana la acest pas (fara finalizare) si spune-mi daca ti se aplica reducerea. 

Daca sunt probleme, lasa-mi numarul tau in mesaj privat sa pot verifica.

Multumesc,

Irina.

Începător
0

Irina, ai idee cat e valabila faza cu punctele? merci

Membru de onoare
0

Buna mura,

Promotia este anuntata pana pe data de 06.05.2012.

Multumesc,

Irina. 

Membru de bază
Postări: 326
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Buna ziua ,poate ma pute-ti ajuta...ceea ce doresc este...ori un laptop pe ab net retea la 15,6 inchi la care sa renunt la pcte...+dif in bani asta ar fi ce-a m-ai buna varianta...pcte la ora actuala 13414..client Gold...ab la tel la care am inteles ca pot negocia din 8 Sept an curent...nici o  problema,,,sa nu-mi expire puncte-le pana atunci,,,a 2-a varianta sa iau un Samsung galaxii s2 sidaca m-ai exista ab... mega 17 cu 1,5gb ,pret-u tel actual ar fi de 149euro..poate il m-ai prind dupa 8 Sept...2012...daca nu pot laptop ...depinde de cat ar trebui sa platesc dif in banii...a 3-a varianta ce-a m-ai rea daca pot sa iau tel SGS2..la mega 17 1,5gb pe mine pe 1an?actual-ul ab va expira pana in Dec 2012..  deci ar trebui sa merg cu 2 ab vre-o 5,6 luni   .aici la tot ce am descris as aprecia ca client Gold fara restante daca retea-ua ar face ceva ,,,desi nu cred...m-ai devreme de 8Sept...alta varianta sotia doreste un tel nu ma deranjeaza SGS2 tot la mega 171,5gb...daca se poate 1an ab?sa-i las ei ce am eu ,nustiu daca merge sa trec la net ab ce am avut initial...500mb...eu as lua telu daca m-ai este la 149euro cu ab ,,,care decat e obligatoriu si inclusiv nr nou...MULTUMESC F MULT pt timp-ul si atentia acordata  va doresc o zi buna!!!apropo daca este caz-ul cum va pot da mesj privat ????multumesc!!!!Emoticon fericitEmoticon foarte fericit

Membru veteran
Postări: 536

[ Editat ]

Buna claudiuu.

Abonamantele Mega + optiunile de internet pentru achizitionarea unui smartphones se incheie doar pe perioada contractuala de 2 ani.

Trimite-mi, te rog, mesaj privat cu numarul tau si voi verifica care este situatia contului tau.

Pentru a trimite mesaj privat, dai click pe userul caruia vrei sa ii trimiti mesaj si in partea din stanga iti apare optiunea "Trimite mesaj privat acestui utilizator'. Ti-am atasat un prinscreen care sa te ajute.

Multumesc,

Ramona

mesaj privat.JPG

Consultant
Postări: 94
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

@ramona

Ai scris: "Abonamentele Mega + optiunile de internet pentru achizitionarea unui smartphones se inchie doar pe perioada contractuala de 2 ani"

Stii ca nu poti sa restrictionezi un anumit abonament cu o perioada contractuala de minim 2 ani. Vodafone are obligatie legale sa ofera si acelasi contract pentru o perioda contractuala de 1 an!

Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr 111/2011 privind comunicatiile electronice

sursa: http://www.ancom.org.ro/uploads/links_files/OUG_2011_111.pdf

Art. 50. – (1) Contractele încheiate de consumatori pentru a beneficia de servicii de
acces şi conectare la reţele publice de comunicaţii electronice ori de servicii de comunicaţii
electronice destinate publicului pot fi încheiate pentru o perioadă contractuală iniţială de cel
mult 24 de luni.
(2) Consumatorilor li se va oferi şi posibilitatea de a încheia contracte pentru a
beneficia de serviciile prevăzute la alin. (1) cu o durată de cel mult 12 luni.
(3) La cerere, alţi utilizatori finali pot încheia contracte în condiţiile alin. (1) şi (2) şi ale
art. 51.
(4) Contractelor reglementate de prezenta secţiune li se aplică în mod corespunzător
prevederile Ordonanţei Guvernului nr. 21/1992 privind protecţia consumatorilor, republicată,
cu modificările şi completările ulterioare, precum şi celelalte acte normative din domeniul
protecţiei consumatorilor.

Va rog sa reveniti cu un raspuns dupa ati vorbit cu cei de la Juridic!