Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Sfătuitor
Postări: 57
Înregistrat: ‎24-01-2012
0
Soluţie acceptată

Reinnoire sau reziliere contract ?

[ Editat ]

Buna ziua. In data de 17.07.2017 am trimis catre dvs. solicitarea cu numarul 44435086. O domnisoara foarte binevoitoare m-a asigurat ca in decursul a sase zile lucratoare voi fi contactat " pentru a pune la punct ultimele detalii privind oferta dorita ". Intre timp, au expirat si bonusul de 180 lei si cel de 200 si cred ca o sa dispara din magazin si terminalul solicitat pana cand cineva va binevoi  sa-mi raspunda. 

Sfătuitor
0

Re: Reinnoire sau reziliere contract ?

...Fabulos sistem de comunicare cu clientii aveti !  Probabil ca moderatorii sunt plecati in concediu sau au emigrat la concurenta. Nu-i bai. Reinnoirea se va transforma in reziliere.....

Moderator
Postări: 189
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna, 

Termenul pentru o astfel de cerere este de 5 - 7 zile lucratoare. Din pacate, in aceasta perioada avem un numar mai mare de solicitari si din aceasta cauza exista posibilitatea sa fii sunat chiar in ultima zi, respectiv in a 7- a.

Am luat acum legatura cu colegii mei pentru a reveni la tine. Iti multumim pentru intelegere!

O zi cat mai frumoasa iti dorim,

Madalina

Sfătuitor
0

[ Editat ]

Ce chestie !!!  Mie dra/dna Oana Pascutoi mi-a spus in mesajul trimis, citez : "urmeaza ca in decurs de sase zile lucratoare sa fiti contactat.."  Ma rog, nu mai conteaza. Scrisoarea recomandata cu confirmare de primire, prin care solicit rezilierea contractului a fost depusa la oficiul postal

Moderator
0

Buna,

Intre timp am inteles ca ai fost apelat de catre una dintre colegele noastre. Din cele mentionate de ea am inteles ca doresti sa reziliezi actualul abonament. Emoticon trist Ne pare rau sa auzim aceasta. In situatia in care doresti sa revii la aceasta decizie, te asteptam cu drag! 

O zi frumoasa,

Madalina 

Vizitator
Postări: 3
0

[ Editat ]

Am avut aceeasi problema. Nu vei fi sunat in veci. Eu am depus prima cerere de a vorbi cu un reprezentat al departamentului de fidelizare pe data de 14.07. Operatorul (de care am reusit sa dau dupa un slalom impresionant cu andreea) mi-a comunicat ca voi fi contactat de un om de la fidelizare dar ca sa fiu sigur sa mai sun eu dupa 6 zile Emoticon fericit)))) (un moment epic marca Vodafone). Culmea e ca eu chiar am sunat iar departamentul de relatii cu clientii luni 24.07 si sesizarea a fot transformata in urgent Emoticon fericit))). Astazi 27.07 tot nesunat.
Am primit o lectie frumoasa ....GG Vodafone

Later edit: Dupa postare pe forum, in mod magic am fost contactat de o persoana de la fidelizare. Oferta a fost la fel de magica  /s.

Moderator
0

Hei, Radu!

Sa stii ca si Nercos a fost apelat Emoticon fericit. Ii spusem aceasta si lui mai sus. Ne bucuram tare ca ai reusit sa rezolvi si tu aceasta solicitare si iti multumim pentru ca ai decis sa ramai in continuare clientul nostru. 

O zi frumoasa,

Madalina 

Sfătuitor

Asa este. Am fost apelat pe 26.07.2017.si  impreuna cu consultantul(a) am stabilit de comun acord ca in data de 17.08 2017 numarul alocat sa fie blocat si relatia client - operator sa inceteze definitiv. ( Asta, dupa ce in prealabil trimisesem in scris, cu confirmare de primire, aceeasi cerere )

Vizitator
Postări: 3

Emoticon fericit am facut acelasi lucru ca si tine necos
p.s.
/s. = sarcasm
Sfătuitor
0

[ Editat ]

Daca puneai cuvantul<< magic>> intre ghilimele ma prindeam din prima...Nici "magicienii" nu mai sunt ce-au fost odata. Probabil ca "muncesc" prin strainataturi...Mi-aduc aminte de "magicienii" Vodafone de prin anii 2005-2008. Ce "magii" reusite mai faceau. La finele unei perioade contractuale, cu punctele bonus fidelitate obtinute cumparam un telefon din esalonul superior la jumatate de pret. Astazi cu acelasi sistem de fidelizare, la finele perioadei contractuale abia daca reusesti sa cumperi mufa jack de la cele mai ieftine casti ale magazinului online.  In rest, chestii puerile gen "alba - neagra " << asta are, asta n-are, care e castigatoare ??? >>