Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎16-07-2018
0

Restricție servicii

Am plătit abonamentul, am confirmat plata la *100#, aam închis și deschis telefonul si tot nu a fost ridicată restricția serviciilor.
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎09-09-2019
0

Re: Restricție servicii

[ Editat ]

buna ziua. La mine s-a facut o incurcatura. In luna iulie mi s-a incarcat eronat factura din luna iulie, ajungand la 540 lei, desi factura lunara era de 72 lei. Casiera Vodafone GL nu mi-a primit banii - 72  lei- dar i s-a spus ca este o eroare, s-a incarcat factura cu costul aparatului pe urmatoarele luni pana la terminarea abonamentului in ian. 2010, ca si cand as fi reziliat contractul din vina mea. Dupa alte discutii la Bucuresti, casiera mi-a cerut 105 lei fara a putea justifica diferenta fata de cei 72 lei lunar.  Am platit si le-am cerut si casierei si la *222 ca sa se regleze luna urmatoare si sa se compenseze plata in plus facuta, impusa de casiera.  Din pacate, cu toate asigurarile dlui Teodor Andrioaie, care mi-a dat si mesaj ca s-a rezolvat pozitiv, se va compensa si luna viitoare sa pplatesc numai diferenta fata de 72 lei, noua factura din august a venit intreaga, fara nici o referinta la suma platita in luna iulie, in plus, si fara compensatie. Am platit numai 33 de lei si restul de 38 lei sa se ia din platita in plus din iulie, cum mi s-a comunicat la tf si cu acel mesaj.  De cateva zile sunt atentionat sa platesc restul de 38 lei altfel mi se va restrictiona nr. si iata ca de azi 9.09.2019 mi s-a restrictionat. Am depus o plangere la reprezentanta VDF GL inregistrata cu nr. 303121010. Tot astept sa se solutioneze incurcatura si sa mi se anuleze restrictia, ca nu mai pot accesa tf, mesaje, internet. CAND AVETI DE GAND SA REZOLVATI PROBLEMA PE CARE VOI ATI GENERAT-O? Daca azi nu mi se anuleaza restrictia si nu se revine la normal maine va dau in judecata si va cer despagubiri cat sa va saturati de astfel de abuzuri.  Apoi o sa reliez contractul din vina voastra, pentru ca mi-ati restrictionat nr., desi am facut platitile la timp, cu regularitate, de 72 de lei, iar aceasta incurcatura nu-mi este imputabila. Astept sa primesc mesajul si tf ca s-a rezolvat azi.