Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 188
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Re: Reziliere abonament inainte de termen fara plata taxei de justa despagubire?care este procedura?

Lipsa unui raspuns inseamna acord tacit. Multumesc pentru confirmare.
Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Reziliere abonament inainte de termen fara plata taxei de justa despagubire?care este procedura?

[ Editat ]

Salut Getodacul,

Nu putem raspunde la intrebarile si discutiile inaintate in necunostinta de cauza de catre un user care foloseste anumite aspecte pe care nu le cunoaste. 

Discutia nu ar aduce nimic benefic, ci doar polemica, bazata in special pe dorinta de a aduce doar acuze. 

Precum iti spuneam si in cadrul altor subiecte, daca ai solicitari reale, te rog sa ne adresezi intrebarile tale. 

Claudiu

Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎05-02-2013
0

[ Editat ]

Pentru ca userul sunt eu....LUCRURILE SUNT FOARTE CLARE, exprimate IN CUNOSTINTA DE CAUZA...si raportate la o situatie concreta.

Moderatorul in schimb A RAMAS FARA ARGUMENTE in fata unui user care isi permite sa citasca din scoarta in scoarta contractul si legile pe care acel contract TREBUIE SA LE RESPECTE.

GRESITA interpretarea ca as aduce numai acuze....si chiar daca ar fi asa... n-ar fi mai interesant de stiut de ce un client cu o vechime de abonat cat varsta companiei pune intrebari si solicta argumente VALIDE si nu paleative asupara carora daca doar sufla se prabusesc deodata?

In cazul de fata, principiul cel mai destept cedeaza nu este de natura sa va onoreze, pentru ca demonstreaza contrariul.

Membru de bază
Postări: 188
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Normal ar fi cand un oficial Vodafone afirma despre un user ca vorbeste prostii(in necunostinta de cauza), s-o si demonstreze.
Altfel, cade in derizoriu, si, vorba aforismului "De multe ori o singură faptă formează un viteaz şi o singură prostie consacră un prost."(Nicolae Iorga)
Si, in cazul reprezentantului cu nume de utilizator Claudiu, de cele mai multe ori raspunsurile lui la intrebarile mele au fost complet pe langa, incomplete, mincinoase.
Cum i-am mai spus si pe alt topic, pentru o asemenea atitudine neprofesionista fata de client, in locul sefului tau te-as fi trimis la munca campului.
Ce atitudine de reprezentant al departamentului de relatii cu clientii? Cu alte cuvinte, faci prosti toti clientii care-ti expun probleme care te depasesc.
Normal ca utilizatorii au polemici cu tine, cand iti citeaza din legi si tu dai explicatii crepusculare.
Esti moderator pe un forum. Stii ce presupune un forum? Printre multe altele, si polemici. Discutiile in contradictoriu intre oamenii inteligenti duc la progres. Dar n-ai cu cine in compania Vodafone!
Cred ca ai ascultat cam mult "death metal" si "black metal" si acum ai vrea sa auzi de la utilizatori numai "Heil Claudiu!" la fiecare raspuns al tau. Asta n-o sa se intample!
Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
cnm
Membru
Postări: 49
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

[ Editat ]

Mda multi din actuala echipa de sub Inoaki sunt "mai distrati" fata de perioada cand era L.Solomon, e de inteles spaniolul e intr-o excursie pe aici, cel putin asa mi-au zis niste VP din VDF. De aici si atitudinea de bascalie a multora din angajati, care momentan isi permit... 

Sincer este solutie si pentru asta, mail direct in UK la V.Colao sau G.Kleisterlee care binenteles ca vor primi mailurile de la assistentele lor si vor trimite un pumn greu spre VDF Romania... Ever, din experienta proprie de peste 10 ani de munca prin largest/giant US companies, mail-urile trimise direct la staff-ul din Board, nu raman niciodata fara verificari/audituri si consecinte.

Asa aviz celor din VDF care se vor juca cu vorbe de dragul de a se juca cu ele sfindand sau batjocorind clientii, ca s-ar putea ca boardului din UK sa nu le prea placa atitudinea asta...

Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎05-02-2013
0

[ Editat ]

Se verifica sintagma ''pana la D-zeu **bleep**sfintii''. Ce o fi in neregula cu verbul ''a manca'' de este inlocuit?

La noi pentru a vorbi cu un sef de departament trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare ca mai intai sa vorbesti cu vreo 7 call center.  Sefii de departamente sunt ceva virtual, exista si nu exista, de neatins, pe care nu poti sa-i deranjezi cu vreo intrebare nelalocul ei si mai ales care sa-i puna in incurcatura.

In final iti spune si el ceea ce ti-a spus call center-ul, de te intrebi daca este vreo diferenta intre sef si subaltern. Vai mama lor, D-zeu cu mila.

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎09-04-2013
0

Buna ziua,

Am trimis o cerere scrisa si semnata  prin care solicitam rezilierea abonamentului dar abonamentul nu a fost reziliat si primesc in continuare facturi.Precizez ca am primit numar de inregistrare.

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna premiums si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Prin ce modalitate ai adresat aceasta cerere? Imi poti lasa si numarul de inregistrare al acesteia pentru a te putea ajuta cu mai multe detalii, te rog?

Multumesc,
Irina

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎09-04-2013
0

Buna ziua, Cererea scrisa si semnata am trimis-o pe mail acum cateva luni , am primit numar de inregistrare ca raspuns la mail-ul trimis. Nu mai stiu numarul de inregistrare,pentru ca nu mai am mail-ul.
Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut premiums,

Daca nu mai ai numarul de inregistrare, te rog sa imi trimiti un mesaj privat care sa contina numarul de telefon pentru care ai solicitat rezilierea si adresa de e-mail pe care ai trimis-o pentru a putea verifica situatia pe care ne-ai adresat-o.

Multumesc,

Cristina