Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

Re: Reziliere abonament inainte de termen fara plata taxei de justa despagubire?care este procedura?

Buna e_ciocarlan,

Ofera-mi numarul de telefon printr-un mesaj privat pentru a verifica situatia.

Multumesc,
Alexandra

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

Re: Reziliere abonament inainte de termen fara plata taxei de justa despagubire?care este procedura?

Va rog sa verificati daca incepand cu 05/01/2014 ( cand expira prelungirea pe 2 ani a abonamentului ) pot trece pe cartela / porta / inchide nr in cauza.
Multumesc !

Multumesc si pentru faptul ca m-am rugat ca la usa cortului de voi sa ma sunati pt. a discuta o noua oferta ( am dat e-mail, am vb si la Rel. Clienti ). Se pare ca cei 20-25 euro pe care il platesc la voi lunar nu sunt importanti.
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna e_ciocarlan!

Ti-am lasat un mesaj privat. Astept raspunsul tau pentru a te putea ajuta.

Multumesc!

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎22-11-2012
0

[ Editat ]

ma numesc stefan sunt din ploiesti am mai scris eu de vreo cateva ori pe forum dar degeaba am un ab la vodafone nr este 07******** si cand acas nu pot vb sub nici o forma ca semnalul e plecat departe .mentionez ca locuiesc in ploiesti in oras  nu la tara sau pe camp .am facut o solicitare de micsorare de abonament ca de inchis nu mil inchide ca e in perioada contractuala .conform legii trebuia inchis imediat dar vodafone isi bate joc de clientii.a incercat claudiu ca fce el si drege nu mai mia raspuns nimeni nimik  bataie de joc

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

La fiecare postare de pe forum, ti s-a raspuns. Te rog sa verifici. 

De asemenea, rezolutia din partea departamentului de retea ai primit-o dupa interventia echipei noastre. 

Ti s-a comunicat ca se lucreaza la imbunatatirea semnalului in zona mentionata de tine, insa nu aveam un termen exact. Ti s-a comunicat ca termenul maxim este inceputul lunii Martie 2014. 

Multumesc,

Claudiu

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎22-11-2012
0

la fiecare postare mi sa raspuns asa este,. corect.daca tu claudiu ai fii in locul meu cum ai reactiona? sa stii ca platesti telefonul fara o zii de intarziere la plata sa fii trimis sa iti cumperi antena sa ai semnal cum ai reactiona? eu cred ca voi sunteti aici ca sa solutionati problemele fiecaruia in limita posibilitatilor dar tu vrei sa cred ca iei monteaza vreo antena la mine in zona?stii cat costa o antena pentru un cartier intreg?astea sunt baliverne scoase de vodafone o sa reziliez toate abonamentele pentru unu singur si nu mai vreau sa facem nici o discutie ca discutam in gol aici pe forum.legat de raspunsurile care mi sau dat aici nu ma ajutat nici unul vroiam fapte nu vorbe oricum mersi si scuze daca team deranjat cu ceva
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Se pare ca undeva a intervenit o neintelegere. 

Raspunsul cererii inaintate catre echipa de retea a fost ca Vodafone se va ocupa de imbunatatirea semnalului, nu clientul (in cazul de fata, nu tu). Chiar si in acest moment se fac lucrari de imbunatatire. Singurul lucru mai putin placut este termenul comunicat de mine in mesajul anterior. 

Te rog sa-mi spui unde am mentionat eu ca va trebui sa achizitionezi tu o antena. Sper ca acum am reusit sa imi repar raspunsul intr-un mod mult mai de inteles. 

Multumesc

kix
Vizitator
Înregistrat: ‎21-01-2014
0

Sunt abonat "gold" si Vodafone m-a tratat ca atare: mi-a restrictionat lunea trecuta accesul in retea invocand neplata facturii, eu platind de joi. Grabit, am achitat cu factura anterioara, dar luni am deblocat numarul folosind codul operatiunii respective... Diferenta de plata (29 lei !!) se reflecta, normal, in factura curenta, eliberata ieri.

SURPRIZA !! Astazi de dimineata ma intampina suav "andreea" la prima incercare de a apela, spunandu-mi sa platesc factura !!  CARE FACTURA ? Cea curenta este scadenta la 3 februarie !! Am incercat sa contactez un operator, dar... aceeasi "andreea" ma trimite imediat la banca, cu banii. Am trimis un e-mail pentru a cere explicatii, poate-s eu berbec... NIMIC. Asta dupe ce ani de zile m-au tocat cu telefoane pentru orice balarie, uneori la ore complet aiurea !!

Noroc ca exista portarea in alta retea, la care cred ca voi apela cu mare, mare placere, chiar daca reziliez acest contract mai devreme cu 4 luni. Sa alerge dupa mine recuperatorii VDF...

"Multumesc" . 

Membru de bază
Postări: 151
Înregistrat: ‎22-05-2013
0

Buna kix,

Te rog sa imi lasi un mesaj privat cu numarul tau de telefon ca sa te pot ajuta cu mai multe informatii.

Multumesc,

Georgiana

kix
Vizitator
Înregistrat: ‎21-01-2014
0

Am dat pm...
Sper ca a fost receptionat.