Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎11-01-2013
0

Schimbare numere de abonament intre ele!?

Buna ziua,

As dori sa va rog sa ma ajutati cu rezolvarea unei mari necesitati:

Am 3 abonamente la Vodafone, pentru care as dori sa schimb numerele intre ele;

Motivul ar fi urmatorul, primul poate fi reinnoit abia la sfarsitul anului urmator iar acesta nu mi se mai potriveste necesitatilor, cel de-al doi-lea a fost reinnoit recent, dar s-ar potrivi celei de-a treia persoane iar cel de-al treilea poate fi reinnoit acum si daca ar fi posibil switch-ul, m-ar interesa abonamentul RED 29 pentru al folosi cu primul numar si pentru a achizitiona un smartphone la pret promotional.

Va rog sa-mi spuneti daca ma puteti ajuta si ce ar implica.

Multumesc anticipat

O Zi Buna

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Schimbare numere de abonament intre ele!?

Salut Razvan,

Din pacate, ceea ce doresti tu nu este posibil in acest moment. Fiecare numar de telefon implica un anumit contract (fie el si aproape de expirare). Acest lucru este unul dintre motivele pentru care suntem impiedicati sa te ajutam in aceasta privinta. 

Daca te putem ajuta si cu alte informatii, te rog sa ne anunti. 

Multumesc,

Claudiu

Vizitator
0

Salut Claudiu,

Daca mi-ai putea spune, m-ar interesa de ce anume nu se poate, sau de fapt de ce nu se poate si pentru mine!?

Vad ca pentru alte persoane s-a putut:

https://forum.vodafone.ro/t5/Abonamente/Schimb-de-numere-abonamente/td-p/76050

Multumesc

Membru de onoare

Salut,

Contractele tale sunt semnate de o persoana juridica? Abonamentele pe care le ai active sunt pe firma?

Claudiu

Vizitator
0

Salut,

Nu, sunt pe persoana fizica.

Merci

Membru de onoare

Salut,

Clauzele contractuale pentru conturile de persoana juridica permit anumite modificari asemanatoare cu aceasta. In cazul persoanelor fizice, ramane valabil raspunsul de mai sus. 

Multumesc

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

@Razvan_Gheorghe a scris:

Salut Claudiu,

Daca mi-ai putea spune, m-ar interesa de ce anume nu se poate, sau de fapt de ce nu se poate si pentru mine!?

Vad ca pentru alte persoane s-a putut:

https://forum.vodafone.ro/t5/Abonamente/Schimb-de-numere-abonamente/td-p/76050

Multumesc

Acum am inteles si eu cum a fost posibila schimbarea numerelor intre servicii ,in cazul lui Razvan,cand deja stiam de imposibilitatea rezolvarii unei astfel de solicitari.NUmai ca,nu m-am gandit la diferenta intre tipurile de conturi.  Emoticon fericit

Vodafone
Highlighted
Membru de bază
Postări: 191
Înregistrat: ‎15-03-2012
0

[ Editat ]

Mai ramane posibilitatea trecerii la un abonament superior.

Daca ai acum un abonament mai mic decat RED 29 pe care il doresti poti sa treci la el chiar daca nu ti-a expirat perioada contractuala.

Eu te sfatuiesc totusi sa insisti cu schimbul de abonamente daca asta doresti. Trimite o cerere scrisa daca nu vei primi raspunsul dorit pe forum. de la moderatori. Raspunsul cu persoane fizice / juridice nu se justifica.

Daca aceasta schimbare este in avantajul Vodafone o vor face, daca nu ... Da-le mai mult detalii si lasa-i sa se gandeasca.