Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎12-04-2013
0
Soluţie acceptată

Service-ul Regenersis nu repara telefoanele ,cauta motive nefondate pentru anularea garantiei

Telefoanele se duc in service defecte iar ei in loc sa rezolve problemele reale ale acestora hardware, ei cel mult le resofteaza si le trimit inapoi la fel de defecte (asta in cele mai bune cazuri)    In data de 27-03-2014 am depus in garantie la Vodafone un telefon Samsung s 3 mini , firma de service Regenesis se spala pe maini spunandu-mi telefonic ca telefonul prezinta urme de lichide in interior si ca daca doresc sa il repar ma costa in jur de 740 ron. Cui si cum sa explic ca acel telefon nu a avut nicio legatura cu apa? Ei scapa de garantie foarte simplu si usor, eu raman cu paguba

Telefonul nu a avut nici un contact cu apa si cu nici un fel de lichid a stat in husa si cu folie tot timpul urmeaza sa primesc inapoi telefonul defect si nereparat, telefonul a fost folosit 11 luni.

Mai are rost sa stam pe abonament daca nici telefoanele nu se mai repara in garantie ?

Cum poate costa asa de mult reparatie , pentru ca ei cer aproape pretul unui telefon nou !!!

Peste citeva luni imi expira contractul si probabil cel mai bine va fi pe cartela, presimt ca nu se va rezolva nimic cu telefonul

Începător
Postări: 27
Înregistrat: ‎28-03-2014
0

Re: Service-ul Regenersis nu repara telefoanele ,cauta motive nefondate pentru anularea garantiei

Salut!

Daca ai observat, o problema asemanatoare am eu cu o tableta, dar cu alt defect inventat de ei (regenersis) si vodafone spune ca n-are nici o vina. In acest moment, mai multi clienti vodafone cu probleme asemanatoare mi-au trimis mail+ poze pentru a putea prezenta abuzurile vodafone+regenersis la PRO TV. Daca vrei sa ne ajuti, poti trimite mail + poze + garantia anulata (o scanezi) la necsoiu_bogdan@yahoo.com. Vei fi contactat mai tarziu pentru un interviu, daca te hotarasti !!!

Poate asa vodafone isi va respecta clientii !!! 

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Service-ul Regenersis nu repara telefoanele ,cauta motive nefondate pentru anularea garantiei

Salut,

Daca doresti, imi poti lasa IMEI-ul aparatului pentru a contacta service-ului in ceea ce priveste situatia prezentata de tine. Te asigur ca daca este vorba de anularea garantiei, avem in baza de date inregistrate pe langa documentele necesare, si poze care atesta acest lucru. 

Multumesc,

Claudiu

Membru de bază
Postări: 191
Înregistrat: ‎15-03-2012
0

Urme de lichid poate insemna si condens. Daca tii telefonul in bucatarie sau in baie se poate intampla acest fenomen.

Cum poate demonstra cineva (cu poze sau altfel) ca interiorul telefonului e al tau, daca nu erai de fata cand s-a rupt sigiliul?

Vizitator
0

Am trimis IMEI-ul aparatului SI ASTEPT SI POZELE !!!!!!

Vizitator
0

In magazinul Emag telefonul este la pretul de 730 lei iar Regenersis cere pentru reparatie 740 de lei.

Au vrut sa cumpere un telefon de la Emag si sal trimita asa inteleg ei reparatia

Vizitator
0

Service-ul Regenersis refuza trimiterea pozelor pe mail ei sugereaza sa le cer de la magazin. Miine soseste telefonul sint curios daca se trimit si pozele

Vizitator
0

A sosit telefonul  am obtinut pozele se vede ca este placa lui de baza.

Am fost la reprezentanta samsung au desfacut in fata mea telefonul prezinta urme de oxidare condens pe mijlocul placi de baza nu au putut nici ei explica cum sa oxidat , probabil de la husa de plastic in care a fost tinuta.

Garantia a ramas anulata dar contra sumei de 70 de lei se curata telefonul si se schimba mufa usb si telefonul va putea fi folosit. Este o rezolvare mai aceptabila decit 740 de lei cit au cerut cei de la Regenersis

Membru de bază
Postări: 191
Înregistrat: ‎15-03-2012
0

E ciudat cum condensul asta alege numai anumite componente ale telefonului. Cred ca are ceva nanotehnologie inglobata. Lucrezi intr-un laborator stiintific ?
Eu am mers de multe ori la garantie cu mufa de alimentare rupta de pe placa si au schimbat placa de baza cu totul. Atata timp cat exteriorul e impecabil si nu prezinta urme de lichid in interior e treaba lor. Cu 70 de lei puteai sa il cureti oriunde, dar nu trebuia anulata garantia.
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Eu personal ti-am trimis pozele pe adresa de e-mail. 

Multumesc