Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎08-08-2013
0

Re: Service-ul Regenersis nu repara telefoanele ,cauta motive nefondate pentru anularea garantiei

din pacate de cei de la regenersis anuleaza garantii "aiurea" in avantajul altora, de obicei o anuleaza chiar daca este vina producatorului. Dar din cate am observat dupa ce tel iese din garantia producatorului ex firma samsung nu ofera garantie daca 1 an alcatel 3 luni apple 1 an lg 1 an htc 6 luni etc iar legislatia romana prevede 2 ani ca minim deci alctineva trb sa repare tel in restul perioadei de obicei cel de la care ai cumparat care nu prea ii convine daca ai ghinionul sa-l duci dupa ce expira aceasta perioada de garantie de la producator e sigur vina ta ca la stricat. Daca aveti samsung eu zic sa va duceti personal la esd si intr-o ora aveti tel adus la conformitate fara prea multa bataie de cap daca il trimiti la regenersis mai bine va luati altul sau il reparati pe banii vostri. Ptr ca este foarte greu sa dovediti ca nu este vina voastra si ca sa faceti asta trb sa ii d-ati in judecata si va trb o foaie de la producator care sa constate ca el este de vina ptr defect si nu o sa primiti niciodata asa ceva mai ales daca tel a fost deja desigilat.

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

Re: Service-ul Regenersis nu repara telefoanele ,cauta motive nefondate pentru anularea garantiei

Buna stangabriel,

Am rugamintea sa-mi trimiti mai multe detalii in privat aici pentru a verifica situatia si a redirectiona feedback-ul catre departamentul vizat.

Multumesc,
Alexandra

Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎08-08-2013
0

era doar un comment la ce am reusit sa aflu de unul din managerii unui producator eu sincer pana acum nu am avut experiente neplacute cu cei de la regenersis ce am trimis stricat s-a intors reparat si fara alte fara probleme  

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎21-06-2014
0

am si eu o problema asemanatoare am fost sunat astazi cum ca mi`au anulat garantia din cauza umezelii care au gasit`o in interior si imi trimit telefonul in magazin, eu nu am fost de fata cand l`au desfacut puteau sa invoce orice ,oricum maine dim fac reclamatie la anpc poate rezolvam altfel, daca nici telefoanele in contact cu abonament nu le depanati ... mai sunt 2 luni de contract Emoticon foarte fericit

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut, mihai1980!

In momentul in care un produs ajunge in posesia ta, el devine responsabilitatea ta. Trebuie sa te asiguri ca ai grija de obiectele personale, printr-un mod de utilizare acceptat si rezonabil. In momentul in care el nu mai functioneaza, se trimite intr-un service autorizat pentru a se descoperi cauza, precum si ceea ce a provocat lucrul acesta, pentru a nu se repeta pe viitor. Uterior se repara si se expediaza inapoi, clientului. Daca in service se descopera faptul ca telefonul nu a fost folosit intr-un regim normal si au fost incalcate modurile de utilizare (contact cu lichide, soc mecanic, etc), atunci el nu mai poate sa faca obiectul garantiei, intrucat cauza defectului a fost produsa in cauza utilizatorului. Trebuie sa intelegi faptul ca daca un produs se afla in garantie, nu te exonereaza de la a respecta modul de utilizare sau felul in care ai grija de lucrurile cumparate. Ele sunt responsabilitatea ta si trebuie sa le utilizezi asa cum au fost concepute initial.

In situatia de fata, in functie de producator, poti opta pentru o contra-expertiza. De asemenea, colegii de la service au inregistrat dovezi cu IMEI-ul si gradul de degradare al componentelor interne, iti pot fi puse la dispozitie oricand doresti.

Iti recomandam in viitor un serviciu complementar ce se poate dovedi util si anume asigurarea mobila Vodafone. Telefonul va fi reparat sau inlocuit in functie de decizia service-ului si in urma platii fransizei.

Tudor

Vodafone
Vizitator
0

da si asta e o solutie dar in cazul de fata am primit telefonul si nu mai merge nici touch`ul nu mai merge si problema lui a fost la mufa de incarcare si la baterie si ei mi`au anulat garantia 

Vizitator
0

acuma ce sa fac ca de la o problema de microfon nu mai merge tot telefonul si nu mai am nici garantie , ce este de facut si cu asigurarea mobila dupa cum spui tot service-ul are decizia si spun sec urme de de contact cu lichid
Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut, mihai1980!

Asigurarea mobila Vodafone se poate activa la maxim 30 de zile de la achizitionarea telefonului. Informatiile necesare cu privire la acest serviciu gasesti aici.

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎01-01-2019
0

Buna Tudor,
Telefonul poate fi inlocuit cu unul reconditionat, în condițiile în care am plătit asigurarea standard 2 ani?
Moderator
Postări: 36
Înregistrat: ‎08-10-2014
0

Aceasta a fost decizia service-ului sau a celor cu care ai incheiat asigurarea standard? Prin urmare, iti recomandam sa iei legatura cu noi fie apeland la *222, fie completand formularul de email de aici https://goo.gl/Jct8aj .

Raluca