Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012
Soluţie acceptată

Siteul are "mici probleme" cu perioada contractuala de 1 an

[ Editat ]

Buna ziua,

De ce siteul vodafone mareste perioada contractuala si adauga servicii nedorite la solicitarea de

abonamente ?

Vedeti:

https://www.youtube.com/watch?v=K768CsUVzAA

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

Re: Siteul are "mici probleme" cu perioada contractuala de 1 an

@iradu2004 a scris:

Buna ziua,

De ce siteul vodafone mareste perioada contractuala si adauga servicii nedorite la solicitarea de

abonamente ?

Vedeti:

https://www.youtube.com/watch?v=K768CsUVzAA

Buna,

Am redirectionat situatia catre echipa specializata.

Iti multumim pentru sesizare,
Alexandra

Consultant
0

Multumesc Alexandra,

Sper sa mearga si dezactivarea serviciului de Roaming pe zi. Practic acum, orice ai alege, perioada de 1 an si fara Roaming pe zi, la final site-ul nu tine cont de nicio solicitare si iti afiseaza ca ai solicitat Roaming pe zi cat si perioada de 2 ani.

cnm
Membru
Postări: 49
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

Stai linistit, in vreun 1 an se va rezolva. Emoticon fericit Ii doare rau sa se faca contracte pe 1 an, si fac orice sa obstructioneze asta desi e legal si nu au ce face...

Consultant
0

[ Editat ]

Probabil. Tocmai am vorbit pe chat si mi s-a recomandat sa nu folosesc site-ul in cazul in care nu doresc si telefon pentru ca oricum comanda nu se va finaliza. Site de tot rasul, poti sa comanzi doar ce vrea Vodafone sa comanzi, nu conteaza ce vrea clientul.

Consultant
0

Pana la urma m-am hotarat sa trec pe cosmote. M-am saturat de smecheriile vodafone din ultimii ani (care pana la urma s-au rezolvat intotdeauna aici pe forum, dar toate aceste "mici defectiuni" par ca au ca scop sa te traga in piept pentru ca intotdeauna erau in favoarea Vodafone). Abonamentul e tot 15 euro si am mai mult trafic inclus. Nu am cost suplimentar pentru depasire trafic si semnal mai bun in Piata Victoriei unde lucrez. Dezavantajul e ca nu ai semnal in tunele la metrou, si problemele desi sunt rare nu prea se rezolva. Bye bye Vodafone, poate ne mai vedem la anul.
Consultant
0

[ Editat ]

Pana la urma am obtinut apeluri + smsuri nationale nelimitate la 9.99 Eur (TVA inclus). Si 1 GB trafic 4G, apoi

viteza scade la 64 kbps fara costuri suplimentare.

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎04-08-2014
0

Site-ul adauga in continuare servicii nedorite!!!!

E strigator la cer, sa vrei sa iti comanzi un telefon cu schimbare de abonament si sa iti adauge automat o extraoptiune de 1.5 euro pe luna!!!!

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

@729012600 a scris:

Site-ul adauga in continuare servicii nedorite!!!!

E strigator la cer, sa vrei sa iti comanzi un telefon cu schimbare de abonament si sa iti adauge automat o extraoptiune de 1.5 euro pe luna!!!!

Buna,

Am rugamintea sa adresezi situatia catre echipa de chat pentru a se verifica situatia mentionata.

chat2.jpg

Multumesc,
Alexandra

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎09-05-2013
0

[ Editat ]

Iti recomand concurenta. Eu asa am facut (din cauza ca m-am portat mi-au inchis contul iradu2004). Astia de la Vodafone sunt calici rau. Acum vorbesc 20 min/zi pe viber cu prietenii din alte tari si consum 12 MB din date la fiecare 20 min. La Vodafone nu-ti da voie sa vorbesti pe viber ca asa sunt ei mai smecheri. Nici macar nu poti sa te inregistrezi pe viber din reteaua lor de 2 bani