Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎25-02-2012
0

Teapa la prezentarea unei oferte

[ Editat ]

Pe scurt.

Am fost contactat acum aproximativ o saptamana si ceva de o domnisoara de la voi. 

-Am constata ca dumneavoastra nu utilizati minutele in Voma incluse, alea 800, nu doriti in locul lor 250 nationale ?
-mda, ok, este acceptabil pentru mine.
-Ok, va fi contactat titularul abonamentului pentru accept.

Insa domnisoara nu mi-a precizat ca automat abonamentul se va prelungi cu aceasta okazie.Mi-a spus ca vor contacta sotia (titularul abonamentului) pentru acceptarea ofertei urmand sa o anunt ca o vor contacta. Eu am anuntat spunandui sa fie de acord nestiind ca abonamentul se va prelungi.

Jegosii au sunat-o, ea a fost de acord. Cu okazia asta i-au spus ei de prelungirea abonamentului, eu nestiind acest aspect. Ea a fost de acord fara sa stie ca nu as fi de acord cu asa ceva.

Aceasta oferta va intra in vigoare in data de 7 aprilie.

EU NU SUNT DE ACORD CU ASA CEVA si nici sotia.

Ori anulati mizeria asta ori voi rezilia toate contractele cu voi + bonus o plangere la OPC.

Numarul de telefon  073xxx

Membru de bază
Postări: 188
Înregistrat: ‎24-01-2012

Re: Teapa la prezentarea unei oferte

[ Editat ]

Pune-o pe sotia ta sa sune la relatii clienti (*222) si sa anuleze oferta. Conform legii ai 14 zile timp de gandire(din momentul in care primesti actul aditional de prelungire pe suport durabil, act in care se specifica ca ai cele 14 zile timp de gandire) sau 90 de zile daca nu primesti acel act, perioada in care poti sa te razgandesti fara invocarea nici unui motiv.

Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Voi verifica toate inregistrarile avute pe numarul in cauza, cu privire la acuzatia pe care o aduci operatorilor. 

Pentru a te putea ajuta am nevoie de urmatoarele date pentru siguranta contului respectiv: 

- numele complet al titularului;

- data de nastere. 

Claudiu

Vizitator
0

Daca este ok ma poti suna pe numarul vizibil pentru date. Vreau sa verifici si apelul care se efectuat cand s-a prezentat oferta. Oricum, nu voi fi de acord cu asa ceva si voi face demersurile legale in caz ca mi se baga pe gat asa ceva.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

[ Editat ]

Salut,

Recomand continuarea acestei discutii in cadrul privat, cu detaliile necesare. Orice discutie telefonica va avea loc cu titularul abonamentului in cauza, si anume sotia ta.

Asadar, daca doresti rezolvarea acestei situatii, te voi ajuta cu cea mai mare placere, insa am nevoie de informatiile cerute anterior.  

O seara frumoasa iti doresc in continuare,

Claudiu

Vizitator
0

am trimis mesaj  cu cele necesare

Vizitator
0

[ Editat ]

Ba nesimtitilor, am sunat si sotia a sunat la voi. A spus foarte clar  ca nu doreste aceasta oferta.

De ce s-a activat ma jegosilor ?

Vad asa ceva in contul meu

Mega National Promo 7

Activ de la: Du 07/04/2013

Luni vorbesc intai cu un avocat. Pe urma trec si pe la OPC, asa, de plictiseala.

Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012
0

Buna,

Ti-am lasat un mesaj privat.

Multumesc,
Alina