Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎26-01-2012

Trecere abonament de pe PJ pe PF

Buna ziua,

Abonamentul meu este in acest moment pe o firma si as vrea sa-l trec direct pe numele meu ca sa pot beneficia de serviciile online MyVodafone.

V-as ruga sa-mi spuneti:

- ce acte am nevoie pentru a face modificarea (imputernicire, etc)

- daca raman nemodificate toate optiunile si bonusurile din abonamentul pe care-l am.

Nu va uitati la numarul cu care sunt inscris in MyVodafone deoarece nu este cel corect, ci doar unul de cartela. Ca PJ nu am reusit sa-mi fac cont deoarece nu aveam informatiile solicitate.

Highlighted
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Trecere abonament de pe PJ pe PF

[ Editat ]

Salut nwradu si iti multumim ca ai devenit membru al comunitatii noastre.

Pentru transfer de responsabilitate ai nevoie de urmatoarele acte:

-pentru cel ca transfera numerele:

act de identitate al imputernicitului.
stampila
imputernicire stampilata si semnata de administratorul societatii sau declaratie pe proprie raspundere
ultima factura emisa trebuie sa fie achitata (nu ti se va cere o copie dupa dovada platii)

-pentru tine, cel ce vei prelua abonamentele:

in cazul in care ai un contract activ la Vodafone Romania vei avea nevoie doar de un act de identitate.
in cazul in care nu ai, vei avea nevoie de act de identitate si act de spatiu (alternative la actul de spatiu fiind talon de pensie sau permis de conducere)

Informatiile complete le gasesti pe site-ul Vodafone, la sectiunea Asistenta.

Sper ca detaliile acestea sa te ajute si sa mai revii pe forum.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎26-01-2012

Salut Tudor si multumesc pentru raspunsul prompt!

Ce inseamna "act de spatiu"? Acum foarte multi ani, cand m-am abonat, trebuia o dovada ca ai locuinta. E acelasi lucru?

Indiferent ce-ar fi, prefer sa arat permisul, ca il am la mine, dar care este totusi explicatia si de ce permisul suplineste acel act de spatiu?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salutare Radu,

Nu am o definitie exacta pentru motivul pentru care se solicita act de spatiu. Acesta se cere pentru a avea mai multe date despre persoana ce activeaza un abonament sau preia unul prin Transfer de Responsabilitate. Pentru ca erau situatii cand unele persoane nu aveau la indemana un act de spatiu si a inlesni pentru unii procesul de activare a unui contract, s-au introdus (la inceputul anului 2011) in procedurile Vodafone ca si acte alternative permisul de conducere sau talonul de pensie.

Tudor.

PS: Imi place site-ul tau Emoticon fericit

@nwradu a scris:

Ce inseamna "act de spatiu"? Acum foarte multi ani, cand m-am abonat, trebuia o dovada ca ai locuinta. E acelasi lucru? 

Da, e acelasi lucru.

Vodafone