Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎29-03-2014
0

URGENT! Expirare abonament, trecere pe cartela prepaid - motiv: OFERTA BAGATA PE GAT!

In 28.03.2014 am fost contactata cu o oferta telefonica la un abonament pentru care nu mi-am dat acordul explicit, eu crezand ca zic "Da" optiunii de factura electronica la abonamentul curent. Am discutat cu operatoarea ca sunt POTENTIAL interesata de acea oferta doar daca gasesc un anumit model de telefon si ca voi merge la o reprezentanta Vodafone sa ma aflu mai multe. Doar 5 min mai tarziu ma trezesc cu un email care ma "felicita" pentru minunata alegere si cu pdf-ul de contract in attach!! WTF?!?!!

Nu ma intereseaza aceasta oferta si cu ocazia expirarii abonamentului in data de 5.04.2014, vreau sa reziliez contractul, sa-mi pastrez numarul si sa trec la cartela Vodafone. 

Am sunat la Serviciul clienti, care ma tot amana de la o zi la alta pe motiv ca operatorarea care se ocupa de contul meu nu era disponibila. Bun, inteleg, cu totii avem probleme. Mi s-a transmis ca ma va suna in ziua urmatoare. Bineinteles nu m-a contactat nimeni, ci a trebuit tot eu sa insist. Cand in sfarsit am dat de operatoare (dupa 3-4 zile de sunat) si i-am comunicat refuzul ofertei respective, mi s-a transmis ca nu este nici o problema, se poate rezilia contractul si dumneai face o cerere de reziliere in numele meu. Si ca voi fi contactata candva, dupa expirarea abonamentului. Mi se pare ciudat, nu inteleg acest proces, nu am incredere si nu vreau sa ma trezesc cu un nou abonament!!

Au trecut deja 2 zile si devin paranoica. Cum stiu ca refuzul meu a fost inregistrat si ca nu mi se va prelungi abonamentul in mod abuziv?? Cum se face rezilierea contractului si trecerea pe cartela prepaid? 

Membru de bază
Postări: 191
Înregistrat: ‎15-03-2012
0

Re: URGENT! Expirare abonament, trecere pe cartela prepaid - motiv: OFERTA BAGATA PE GAT!

[ Editat ]

Trebuie sa faci o cerere scrisa (pe hartie) cu cel putin 30 de zile inainte, restul sunt doar vorbe.

Cred ca exista si posibilitatea portarii.

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Re: URGENT! Expirare abonament, trecere pe cartela prepaid - motiv: OFERTA BAGATA PE GAT!

Salut.

Cum contractul a fost încheiat la distanță (telefon) ai la dispoziție 10 zile pentru renunțare. Dar aici poate da mai multe detalii un moderator.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

Buna Tzuca,

Trimite-mi, te rog, numarul in cauza prin mesaj privat aici pentru a verifica situatia si a-ti oferi detaliile solicitate.

Multumesc,
Alexandra

Vizitator
0

Multumesc Alexandra pentru promptitudinea raspunsului, Astept mesajul tau.
Vizitator
0

Mda, asa ceva am auzit si eu, cu diferite rezultate. Prin posta sau la una din reprezentantele Vf?
Highlighted
Vizitator
0

Salut! Exact asta este problema, am sunat la Asistenta , am refuzat oferta, dar nu mi se confirma niciunde ca este 100% ok.