Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎08-01-2014
0

URGENT! Renuntare la unul dintre numerele aflate pe abonament

Sunt abonat Vodafone si pe acelasi abonament am doua numere de telefon.

Initial abonamentul a avut un singur numar (al meu) iar ulterior, sotul a intrat cu nr.lui de Vodafone pe abonamentul meu.

Datorita unor dispute pe care le avem doresc sa se revina la situatia initiala, respectiv eu sa raman pe acelasi abonament cu numarul meu, iar el sa fie scos din abonament dar sa isi poata pastra numarul de telefon (asta daca isi mai doreste nr., nu stiu exact).

As dori sa stiu in ce conditii se poate realiza asa ceva, daca se achita vreo taxa, etc. ....

Detalii despre abonament va furnizez in privat prin mesaj. Multumesc !

Va rog sa imi dati un raspuns urgent.

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

Re: URGENT! Renuntare la unul dintre numerele aflate pe abonament

Buna a785xxx,

Poti efectua aceasta modificare prin intermediul transferului de responsabilitate.

Acte necesare:

Vechiul titular:  

• act de identitate;

Noul titular:     

Cont nou:

• act de identitate;
  • act de spatiu;

Cont existent:

• act de identitate.

Orice transfer de responsabilitate va fi taxat cu 4 Euro fara TVA (4.96 Euro, TVA inclus) si se aplica pe contul noului titular. 

Multumesc,
Alexandra

Începător
0

Fiind contul meu ma gandeam ca se poate rezolva altfel, nefiind necesar acordul sotului. Nu inteleg de ce sa ii cer lui voie atata timp cat abonamentul este pe numele meu.

Ca alternativa, cum pot bloca accesul la numarul sau de telefon?

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna a785xxx!

Poti restrictiona numarul sa nu mai faca apeluri (dar ramane pe numele tau in continuare) sau, daca este eligibil, il poti rezilia cu pastrare pe cartela.

Multumesc!

Începător
0

multumesc, insa nu prea inteleg. ce inseamna sa fie eligibil?
Punctual, vreau ca de azi inainte fiecare din noi sa achite ce vorbeste pe numarul sau. Cum fac asta? Daca ii blochez numarul cum ramane in continuare pe abonamentul meu si il pastreaza pe cartela? Nu ma intereseaza daca sotul vrea sa isi mai pastreze numarul, vreau doar ca eu sa pot plati ce consum. Merci!
Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

Buna a785xxx,

Te rog sa tii cont de informatiile oferite in mesajele anterioare. Daca doresti sa verific situatia de pe contul tau, ofera-mi numarul prin mesaj privat aici.

Multumesc,
Alexandra