Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0
Soluţie acceptată

Vodafone EASY,Vodafone SMART-noi tipuri de abonamente.

[ Editat ]

Salutare!

Cam pana aici cu Mega si Mega National.  Emoticon fericit

Ce parere aveti de noile abonamente?

Ionut

Vodafone
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎20-03-2013
0

Re: Vodafone EASY,Vodafone SMART-noi tipuri de abonamente.

[ Editat ]

Asta e chiar tare de tot. Aseara am fost sunat la 17:50 pentru a mi se face inca o noua oferta de retentie. Am discutat, am ales de principiu abonamentul Mega National 10 si cand sa-mi se comunice pretul pentru telefon, convorbirea se intrerupe. Sun eu la numarul de pe care am fost apelat dar surpriza: "Programul departamentului la care ati sunat s-a terminat la ora 18:00". Practic "sistemul" a decuplat apelul. Imi zic ca or sa ma sune maine. Si ce sa vezi nu m-au sunat iar acum nici nu mai este valabil acel abonament. Super tare faza!. Ce norocos sunt!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

Asta e riscul cand hotararea de a face/reinnoi un abonament se ia la finalul perioadei promotionale.

Eu m-am invatat minte din ianuarie,cand am ales sa fac un abonament chiar in ultima zi...

Noroc ca s-a prelungit valabilitatea promotiei.

Am ramas surprins,cand am vazut pe site ca abonamentele Mega National lipsesc.Mai pot beneficia de ele, doar de cei care au abonamente activate in perioada lor(Mega National) de valabilitate.

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna joey70,

Am rugamintea sa imi lasi un mesaj privat care sa contina numarul tau de telefon pentru a te putea ajuta cu aceasta solicitare.

Multumesc!

Începător

[ Editat ]

Multumesc frumos Irina pentru intentie.
O sa astept sa vad daca ma suna cine nu a terminat ieri convorbirea cu mine ca sa nu o luam de la capat cu prezentarea optiunilor.

Asta pentru ca Ionut a scris ca cei aflati inca sub contract pot opta in continuare pentru Mega National.

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna joey70,

Daca ai nevoie de asistenta, te rog sa imi lasi mesaj privat si te voi ajuta cu promptitudine.

O zi frumoasa!

Irina

Începător

Buna dimineata. Revin pentru a prezenta pe scurt ce s-a intamplat intre timp. Am discutat pe rand cu 2 dominsoare/doamne de la departamentul de oferte personalizate/retentie care mi-au spus pe rand ca voi fi contactat ulterior pentru a mi se spune daca se poate accepta varianta de abonament+smartphone finala. Abonamentul este Mega National 10 si un Galaxy Express pe care eu eram dispus sa-l iau la un pret care a fost valabil in cele 2 zile de reducere dar atunci nu mi s-a putut oferi abonamentul Mega National 10. Mi s-a spus ca fiind client Gold cu 12 ani in retea sunt important pentru vodafone si ca vor sa continuam impreuna (si eu imi doresc la fel). Dupa cateva zile ma suna un domn care imi spune sec ca nu-mi poate oferi decat pretul pentru clienti noi (cu 20 euro mai mult decat acel pret redus). Intreband care ar fi modul de rasplatire a 12 ani de loialitate fata de vodafone, mi se raspunde ca acest lucru este acoperit de punctele de loialitate. Punct

In aceste conditii, cred ca nu exista niciun departament pentru oferte personalizate/retentie si daca ma va mai contacta cineva de la vodafone, rog sa fie doar o persoana de la acest departament care sa fi studiat ce mi s-a oferit si ce am cerut eu pentru ca la fiecare convorbire mi se cerea sa le spun ce doresc.

Asa cum le-am spus si celor cu care am stat de vorba astept sa imi expire perioada contractuala (16.08.2013) si iau foarte in serios renuntarea la acest abonament.

Pe de alta parte, am toata stima pentru Irina si dorinta ei sincera de a ma ajuta.

Membru de bază
Postări: 151
Înregistrat: ‎22-05-2013
0

Buna,

Am redirectionat solicitarea ta catre echipa implicata. Vei fi contactat in cel mai scurt timp posibil.

Multumesc,

Georgiana

Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎25-11-2012
0

Eu aș dori să trec pe unul dintre noile planuri tarifare. Pentru moment mă aflu sub contract de prelungire pe toate abonamentele pe care le dețin și vreau să știu dacă pot trece pe un plan tarifar actualizat păstrând valoarea abonamentului . Menționez că sunt client ”Gold”, dețin 4 abonamente ( 2 dintre ele expiră anul acesta , dar spre sfârșitul anului, deci sunt mai mult de trei luni până atunci ).

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

Buna Miishu,

Te rog sa-mi lasi un mesaj privat cu numarul de telefon, pentru a te putea ajuta.

Multumesc,

Alexandra