Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
D12
Începător
Postări: 16
Înregistrat: ‎10-11-2012
0

Vodafone Pass in roaming

Vodafone Pass functioneaza si in roaming?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Vodafone Pass in roaming

Buna, D12! Pass-urile Vodafone sunt disponibile doar pe teritoriul Romaniei. Se intampla aceasta pentru ca 1 GB de date in roaming costa acum 6 euro fara TVA. Preturile vor scadea gradual pana in 2022, cand va costa 2.5 euro fara TVA 1 GB de date, iar la acea data vom avea si alte oferte sau vom oferi cu mult mai mult trafic inclus la aceleasi preturi ca acum.

Tudor

Vodafone
D12
Începător
0

Multumesc...astept!

Highlighted
D12
Începător
0

Totusi...nu merge nici daca am abonament red, cu aproape 4GB in roaming inclusi?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Buna, D12! In roaming, toate aplicatiile vor consuma normal. ca si cum Vodafone Pass nu ar exista. Tot traficul Vodafone va fi inregistrat pentru contorizare. Pe site-ul nostru se mentioneaza acest aspect, ca Pass-urile ofera trafic pe teritoriul tarii.

"Dacă ai un abonament cu acces la serviciul de roaming, traficul efectuat prin Vodafone Pass in tarile din Spatiul Economic European va fi disponibil in limita de utilizare rezonabila, iar la depăşire continuă traficul de internet la tarifele standard/reglementate, de aici. Dacă eşti în alte ţări, din afara SEE, traficul în aplicaţiile incluse în Vodafone Pass va fi tarifat conform abonamentului sau opţiunilor tale." 

Tudor

Vodafone
D12
Începător
0

Deci, ca sa exclud orice interpretare ambigua, am 9GB inclusi in abonament din care aproape 3GB pe care-i pot folosi in roaming, cum functioneaza in acest caz concret Vodafone Pass(am 4 passuri)? Multumesc pentru raspunsul anterior, dar uneori, raspunsurile pe care le-am primit de-a lungul anilor prin mail, sau telefonic, la diverse probleme au avut doze variabile de ambiguitati, neclaritati!

D12
Începător
0

Rectific, e vorba de aproape 4GB pe care-i pot folosi in roaming, din cei 9 inclusi!

Moderator
Postări: 62
Înregistrat: ‎18-06-2018
0

Din ce observ, colegul meu a raspuns la aceasta intrebare in mesajul de mai sus.  Emoticon fericit In cazul in care te mai putem ajuta si cu alte informatii, te rugam sa ne scrii.

O zi frumoasa,

Roxana