Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎08-05-2014
0
Soluţie acceptată

abonamentul red 19

Buna seara. Am si eu cateva intrebari legate de acest abonament:

1. As dori sa stiu pana cand este oferta cu 4 euro reducere la abonament daca il fac fara telefon.

2. Din cate am vazut pe pagina abonamentului am inteles ca daca am iesit din perioada contractuala si am un abonament inferior acestuia nu pot trece la el cu pretul de 15 euro?

3. Exista vvreo posibilitate sa primesc un abonament "customizat" ? Cu 1.5gb net si mesaje/ minute in retea si inafara ei (nu nelimitate fiindca nu sunt genul care sa vorbeasca mult si nici internationale)?

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: abonamentul red 19

1.  Promotia actuala ce include abonamentul dorit de tine,este valabila pana marti,15 iulie 2014.Dupa aceea,este posibil ca aceasta sa se prelungeasca,ori sa fie modificata.Din ce am vazut eu in evolutia acestora,modificarile vin cu beneficii din ce in ce mai consistente.

2.  In cazul in care te afli sub incidenta perioadei contractuale minime,nu-l poti schimba,dar cum tu ai depasit-o,esti eligibil pentru achizitia Red 19 fara telefon.

3. In sensul acesta,poti sa iei legatura prin Chat Online,in vederea directionarii catre departamentul de fidelizare.

Vodafone
Membru VIP

In forma de acum,Red 19 fara telefon include beneficiile din screen-ul de mai jos:

Ce ai dori tu in plus este un plus de 500 MB trafic national de date.Sunt curios daca noua promotie care va fi afisata peste cateva zile,va include standard o cantitate mai mare .

Vodafone
Începător
0

Daca ar mai avea inca 500 de mb de internet ar fi un abonament ideal pentru oricine la 15 euro (fara telefon) convorbiri nelimitate, internet 4g..

Membru VIP
0

Desi ar mai fi de discutat,in principiu,sunt de acord cu tine. Emoticon fericit

Vodafone
Începător
0

Oferta actuala este prelungita nu? Fiindca nu vad nicio modificare.

Membru VIP
0

Da.Este prelungita pana pe 31 iulie 2014. Emoticon fericit

Vodafone
Începător
Postări: 25
Înregistrat: ‎12-10-2012
0

Salutare!

Ma ajutati si pe mine cu o informatie, va rog? Am o dilema cu acest 4G.

Stiu ca in contract Vodafone nu se comite la o viteza minima si ca in contracte apare o valoare de "pana la .... Mbs". Totusi, in cazul acestui abonament care este viteza maxima trecuta in contract? 

Va multumesc!

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut, uriashu!

Informatiile sunt oferite si pe site in pagina dedicata acestor abonamente la rubrica "Informatii complete"

Viteza de navigare: până la 75 Mbps pentru RED 19(pana la 37.5 Mbps upload) şi până la 100 Mbps pentru RED 25, RED 39 şi RED 59. Unitatea minimă de contorizare a traficului este de 10kb.

Pentru abonamentul RED 19 în varianta "Fără Telefon" se acordă lunar discount de 4 euro la preţul abonamentului. Viteză de navigare pentru traficul de internet pe mobil este de până la 43 Mbps(pana la 5.7 Mbps upload). 

Daca mai ai si alte intrebari, te asteptam!

Tudor

Vodafone
Începător
Postări: 25
Înregistrat: ‎12-10-2012
0

[ Editat ]

Salut, Tudor!

Sa inteleg atunci ca pentru red 19 cu reducerea de 4 euro ofera doar internet la viteze 3G? Parca 3G era promovat in Bucuresti cu viteze de pana la 43 Mbps...

Cum e?