Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

eu am vrut să renunț la vodafone și atunci mi-au făcut o oferă de abonament de 5 euro și am 700 min în rețea 700 de sms în rețea 70 min naț 20 min promo naț și 20 min promo

Începător
Postări: 15
0

Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

[ Editat ]

dacă sunteți liberi de contract sunați la ei să spuneți că renunțați la abonament să vedeți ce ofertă bună la abonament vă face. Abonament Personalizat. Veți fi mulțumiți. Vă garantez .Eu așa fac tot timpul și merge figura.

Highlighted
Membru
Postări: 34

se numeste RETENTIE(RETENTION-eng.) si se practica de catre toti opertorii seriosi.mai pe romaneste suna asa; daca,,, copilul nu plange inseamna ca e satul!!! v-ati prins de figura acum ??
Sfătuitor
Postări: 59
Înregistrat: ‎25-01-2012

[ Editat ]

Crezi ca sunt ofertespeciale? Verifica la un reprezentant Vodafone sa vezi ca oferta respectiva o ai si acolo,incearca sa te ademenesca cu bomboane.

Atasez si eu doua oferte speciale facute numai pentru mine (asa s-a exprimat doamna):

Abonament Mega 11 la 11 EUR/luna (TVA inclus), cu 125 minute si SMS nationale si 1000 minute si SMS in retea lunar, pe viata si 150 MB trafic national pentru navigare pe internet de pe mobil. Ordinea de consum a minutelor/SMS este in conformitate cu eligibilitatea acestora in functie de destinatie primele se consuma minutele/SMS in retea si apoi minutele/SMS nationale. Minutele / SMS si MB inclusi nu se reporteaza. Traficul suplimentar de internet va fi tarifat cu 20 eurocenti/MB. Granularitate(unitate minima de taxare): 10 KB. Viteza de navigare: 7.2Mbps. Prezentul contract se prelungeste pe 12 luni. Extraoptiune Internet pe mobil 24h Roaming Extra cu 2.48 eur/zi TVA inclus pentru zona principala, respectiv 6.20eur/zi TVA inclus pentru zona extinsa. Extraoptiunea include trafic de 5MB/24h. La depasirea traficului inclus, tariful este de 1.24 eur/MB. Daca traficul acumulat in 24h de la inceputul primei accesari a internetului nu depaseste 1MB, tariful aplicat va fi doar de 1.24 eur/MB, facturat prin rotunjirea traficului la 10KB per sesiune. Aceste tarife se aplica doar in Zona Principala si in Zona Extinsa, iar traficul in afara acestor zone se taxeaza cu 9.92 eur/MB. Detalii pe www.vodafone.ro In momentul de fata am un abonament de 9 si ceva centi si am 150 min nationale si 800 in retea, dupa cum se vede duduia vrea sa-mi vanda un produs mai slab la un pret mai mare nono.gif Am facut comparatie la Cosmote la aceiasi valoare chiar mai mica si tot i-mi dau mai mult asta ca nou venit, pe cand la Voda incearca sa ia tot. Cred ca optez pentru Cosmote si i-mi iau si un telefon bun,am sunat la RC sa le spun ca plec cu nr asta si cand expira celelalte le portez la Cosmote mi se face alta oferta: Buna seara, Oferta pe care v-am prezentat-o in aceasta seara cuprinde : -700 minute in retea -700 mesaje in retea -70 minute nationale Costul lunar al serviciilor este de 5 euro fara TVA, 6.24 cu TVA . Mentionez faptul ca pe baza acestui abonament nu va puteti achizitiona un terminal . Nu stiu daca mai ma pot retine la Voda poate vreo mita vreun Smartphone naughty.gif glumesc photo.gif

Singurul lucru de apreciat este calitatea serviciului, probabil singurul lucru care mai retin clientii in retea.

Membru cu acte în regulă
Postări: 250
0

da singurul lucru care ma tine si pe mine in retea este calitatea serviciului si pe moment platesc pentru 4 abonamente 12euro cu tva cu tot mi se pare destu lde accesibil pentru 4 abonamente insa eu am fost client cosmote si va asigur pe toti cand ajungeti la fidelizare simti ca pasa de tine cand vezi cat primesti la fidelizare plus cand vrei sa pleci primesti ofera si mai buna...insa eu tot am plecat e criza reduc costurile ...sper ca pe viitor si vodafone sa se gandeasca mai bine la clientii vechi si sa dea oferte mai bune la fidelizare si tel. chiar lka pret special!
TKM
Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎23-03-2012
0

Te contrazic...doar ce am reziliat contractul, asta dupa 10 ani...10 ani in care am cumparat 2 telefoane de la vodafone...ultimul acum vreo 4-5 ani...de atunci doar am prelungit din inertie abonamentul primind oferte de 2 lei, gen 40 sms nationale, etc...Am cerut acum rezilierea si am fost intrebat de ce Emoticon fericit) ... pentru ca la 17 euro cat aveam abonament, primeam mai putin decat au altii la 10 euro cartela. In plus preturile la telefoane sunt mari si nu obtii nimic de la ei, oricat de bun platnic ai fi sau orice vechime in retea ai avea. ok, nu sunt client platinum, dar la ce imi mai scrii pe factura client gold, daca nu poti sa faci o oferta decenta cuiva care a stat in reteaua ta 10 ani fara sa aiba mari pretentii de la tine? deci, mai bine contract reziliat, mai am 25 de zile din el...cartela dupa aceea si, cu siguranta portarea catre o companie care poate stie macar la inceput cum sa isi atraga clientii...Concluzie: vodafone - fidelizare clienti abonati de 10 ani = zero

Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎23-03-2012
0

Seby27, aia cu abonamentul personalizat e iluzie optica...iti da niste firimituri si te obliga sa mai stai un an la ei...Ma rog, eu incepusem sa accept doar cu prelungire 6 luni, si s-a putut, desi initial spuneau ca e imposibil...Dar, revenind, ce obtii tu acolo prin asa zisa negociere de care esti mandru dupa aceea, altii obtin la o simpla cartela si cu un pret mult mai mic Emoticon care face cu ochiul)

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "Andreotti78",

Bine-ai venit in cadrul comunitatii noastre.

Te pot ajuta cu ceva legat de abonamentul pe care il ai? Daca doresti, imi poti oferi numarul de telefon in cauza si cateva detalii legate de acesta si incercam sa gasim o solutie.

Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎29-01-2012
0

Si mie mi s-au facut cateva oferte, cea mai "buna" oferta din partea lor avea 25 de minute nationale in plus fata de o oferta din portofoliu. La telefoane  nu se poate negogia absolut deloc. Mai hazliu a fost cand mi-a spus ca daca scadem 25min nationale din abonament, poate sa scada abonamentul cu 3euro....si pe urma vine si oferta: in loc de 17 euro scade la 16euro (deci doar 1 euro) si imi spune ca poate sa-mi scada 20euro din telefon....bani care mi va scadea din prima factura.....adica imi da 20euro si-mi ia inampoi 48 Emoticon fericit)).

Ca idee, ultima oferta era exact promotia de la cartela de 9 euro (cu 100Mb in plus, dar mai putine minute in retea), dar la 12euro/luna Emoticon care face cu ochiul ..... foarte avantajos pentru mine, un amarat de abonat cu ceva vechime.

In concluzie, saptamana viitoare imi voi rezilia contractul si voi pastra numarul pe cartela (bani mai putini, avantaje mai multe si libertatea de a alege orice oricand vreau).

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

[ Editat ]

Asadar, nemultumitii sunt  foarte multi si argumentatia lor e una valabila: oferta slaba si f slaba pentru vechii abonati. E totusi bine ca sunt si altii care vin cu exact aceleasi argumente ca si mine (oferta personalizata=oferta de pe piata si de fapt prea putine avantaje). Acest lucru nu poate decat sa ma bucure. Insa sa nu ne facem iluzii ca vom primi vreun raspuns. Eu l-am primit in privat motivandu-mi-se ca de fapt aveam un beneificiu in plus pe care eu insa nu l-am descoperit. (NB. Beneficiul erau 20 de minute nationale care oricum se consumau primele...tocmai de aceea cred ca era insesizabil).

Pe cand primesc oferta de Pasti pe care eu o astept de vreo luna?! Nu de alta, dar daca ea nu exista  nu vreau sa imi lungesc prea mult relatia contractuala cu Vdf.

Eu le reprosez in lumina ofertelor primite lipsa de interes vizavi de clientii vechi si f vechi (pe cartela mea inca scrie Connex...) si oferta extrem de slaba vizavi de acestia. Sigur, nu voi primi niciodata un raspuns, pentru ca nu asta e politica Vdf, ci cea de uniformizare a abonatilor (vechi sau noi) sub aceleasi oferte.