Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎10-04-2012
0

Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

Domnule Claudiu am si eu o intrebare de ce Vodafone a pierdut 1.2 milioane clienti la sfarsitul anului 2011?

Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

[ Editat ]

@ alcalinul,

Cica din dezactivarea sim-urilor inactive...

Sfătuitor
Postări: 59
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Adevarul ca pentru clientii vechi nu prea au oferte, dar daca negociezi obtii ce doresti exemplu eu: la 16 euro 200 minute  nationale, 1000 min in retea si vreo 700Mb si Samsung Galaxi S2 la 700lei.Emoticon fericit

Membru de bază
0

Hmm, pot sa nu cred?!
Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎29-01-2012
0

[ Editat ]

Pai kcostica ia sa vedem ce ai obtinut:

- cartela 9euro + extraoptiune 500Mb = 3000 minute/SMS în reţea, 125 minute nationale şi internaţionale/SMS naţionale si 750 MB Internet pe mobil....as mai adauga liber ca pasarea cerului Emoticon fericit

- tu la 16euro = 1000 minute/SMS în reţea, 200 minute nationale şi internaţionale/SMS naţionale si 700 MB Internet pe mobil....as mai adauga legat de maini si de picioare + calus in gura pe vre-o 2 ani asea...Emoticon fericit

La telefon intr-adevar...fiind la "oferta" (lichidare de stoc in asteptarea lui S3) isi permit sa lase ceva...insa nu suficient dupa parerea mea.

In concluzie ai castigat: -2000 minute/SMS în reţea, + 75 minute nationale şi internaţionale/SMS naţionale, -50 MB Internet pe mobil...si de aici cred ca se justifica mica reducere la telefon, dar nu catusele Emoticon fericit

Dar acum fiecare isi cunoaste nevoile cel mai bine si daca asta este ce ti-ai dorit eu sincer te felicit.

ps: si atentie...sms-urile nationale si de toate neamurile se scad sin aceleasi minute....nu ai 200minute de vorbit si 200 de sms-uri Emoticon fericit

De-al casei
Postări: 94
Înregistrat: ‎21-03-2012
0

[ Editat ]

salut

sunt client vodafone pe contul curent de 7 ani luna asta

in ultimii 2 ani am bagat in buzunarul vodafone peste 1100 de euro cu tva 

in ultimele 2 luni am facut reincarcari pre paid din contul de abonat de 48-50 de euro

avnd ultima factura de 283 de lei ,am cerut o prelungire pana dupa Paste ca sa nu raman fara ton de sarbatori

dupa ce am ales varianta de la *224 de prelungire cu doar 2 zile azi mi se spune sec: ne pare rau dar cu 2 zile prelungire ramaneti doar pt ca nu se poate prelungi peste robot

deci concluzia: dupa ce am intrat in incapcitate momentana de plata a facturii doar pt ca am reincarcat cartele incurajand astfel sectorul pre paid vodafone,operatorul imi spune mie prin traducere "dute dracu de prost"

oricum mi am oprit sistemul de reincarcari pre paid pe contul meu

cine are bani sa isi cumpere cartele din comert,cine nu sa nu vorbeasca

nu mai fac lobby pt vodafone doar ca eu sa ajung la niste facturi de cei din call ceneter ba ma intreaba sunteit persoana jurdica ba sunteti PFA (persoana fizica autorizata) cu asemenea facturi astronomice pt criza in care ne aflam

concluzia : la vodafone nu conteaza cat esti de prost(adica cati bani le produci) esti doar un purece insignifiant

sincer de un lucru imi pare rau: daca aduceam banii astia la cosmote adica 70 de euro lunar sau in medie 30-50 de euro cu siguranta dupa 2 ani compania cosmote mi ar fi dat un super smartphone la un pret derizoriu

la vodafone doar am avut noroc sa prind la lichidare de stoc un HTC Explorer platit cu 75 de lei dupa ce mi au dat discount de 1 euro si ceva cu punctele pe care le mai aveam pe cont

deci cu siguranta la vodafone facturile mari sunt insignifiante pt ca nu ti se ofera nimic in schimbul lor

acum vad o promotie on line cu 50% mai multe puncte on line

compania orange mentine promotia cu 50% mai multe pe on line de cel putin un an si ceva

la ei este ceva tempoarar banuiesc,imi aduc aminte ca au mai avut o luna acum un an sau 2 aceasta promotie cu 50% mai multe puncte pe on line

tin sa notific compania ca de acum incolo factura mea va fi direct proportionala cu valoarea abonamentelor mele la ei si nici un euro in plus cost pe reincarcari sau cost suplimentar

chiar nu se merita sa le aduci bani pt ca doar esti un client prost

multumesc stimata companie pt "respectul" acordat si pt bonitatea mea 

nu i nimic daca am prelungit acum o luna un contract pe 2 ani,tin sa va anunt ca urmeaza reziliera a doua contracte in august,un mega 6 si un vodafone avantaj pt care platesc 3 euro fara tva si primesc 35 de minute in retea !!! pe cand unul la pre paid care plateste cu 2 euro in plus primeste 3000 de minute !

asta e pur si simplu umilinta prostului care e prins intr un astfel de abonament de toata jena

clientul  nu are valoare in fata voastra

de bine de rau cosmote ul este in crestere pe nr de clienti,orange se mentine la peste 10 mil de clineti iar voi sunteti cei care pierdeti clienti

va doresc un loc 3 minunat !

Membru de bază
0

[ Editat ]

Recunosc, am fost si eu sunat de curand de Vodafone. Mi s-a facut o oferta, nu neg asta. Insa analizand ce e pe piata si la cartela si oferta de telefoane mobile (smartphone) ma gandesc ca e mai bine asa cum sunt acum, liber de contract si cu posibilitatea de reziliere oricand.

Nu stiu de ce, dar sunt tentat sa nu mai accept nicio oferta de la Vodafone, indiferent cat este ea de buna.

Btw, concurenta ofera trafic de internet nelimitat la pret derizoriu...

Membru de bază
0

P.S. Chestia cu unitatile de la abonamentele mega mi se pare aiurea. Din perspectiva asta, am ajuns la concluzia ca e mai bun abonamentul curent, pentru ca zice clar N minute in retea, N smsuri, N minute nationale. Si n-am ce oferta mai buna sa astept, pur si simplu pentru ca ea nu va veni.
Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna Connex.

Lasa-mi, te rog, printr-un mesaj privat numarul tau de telefon pentru a te putea ajuta.

Multumesc, Mirela
Membru de bază
0

[ Editat ]

@ Connex

Eu sper in aparitia unui nou jucator pe piata mobila din Romania, altfel ofertele vor ramane ca si pana acum, putin atractive, scumpe comparativ cu puterea de cumparare a romanului si raportate la oferta aceleiasi companii dar in tari occidentale.

Din  pacate, piata e plictisita. Asa se justifica si ofertarea slaba a Vodafone, are venituri constante si sigure si nu ii intereseaza partea de Post-Pay ci cea de Pre-Pay de unde vin venituri punctuale dar multe. E o concluzie personala.