Abonamente

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru
Postări: 47
Înregistrat: ‎01-03-2012
0

Re: de ce când vrei să renunți la ei îți fac ofertă bună la abonament?

Am mai fost sunat si eu o data de o tipa extrem de enervanta. In urma cu 1 saptamana am facut cerere de reziliere a telefonului fix, ma rog, a contractului. M-a sunat si foarte indignata de faptul ca vreau sa reziliez. Mai ca nu ma facea prost si nebun ca vreau sa reziliez asemenea contract bomba. Mai apoi i-am spus ca vreau sa ma portez cat de curand si a inceput distractia Emoticon foarte fericit A inceput sa ridice vocea, sa ma asigure ea pe mine ca alte oferte mai bune nu sunt..etc. Pana la urma a ramas ca voi rezilia abonamentul de fix, iar abonamentul de mobil va fi si el reziliat sau portat intr-o alta retea.
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "dsorinn",

Trimite-mi un mesaj privat, te rog, cu numarul de telefon pe care ai fost apelat de catre operatorul respectiv, pentru a verifica un pic situatia prezentata de tine.

Membru
0

Ti-am trimis numarul si astept un raspuns.

Membru de onoare
0

Salut,

Precum te-am instiintat in mesajul privat trimis de mine, situatia este in curs de verificare. In decursul zilei de astazi, vei gasi raspunsul in cadrul mesageriei tale private.

Începător
Postări: 22
Înregistrat: ‎23-03-2012
0

Dezamagitor de incompetenti in a "oferta" un client vechi...ti se vorbeste de parca nu ai avea net acasa, de parca nu ai invatat sa citesti oferta lor si de parca 1+1=3. Am net de 4 euro = 500 mb, de vreo 2 ani si probabil pana si asta ii deranjeaza, cat timp vor sa imi schimb abonamentul de 17 euro (13 euro + 4 ab de net) in altul Mega X cu net inclus, megabytes mai putini, minute mai putine, dar la acelasi pret...Asta ca oferta de fidelizare Emoticon fericit)) si ca sa pot cumpara, la pretul minunat de pe site, acelasi pret oferit si utilizatorilor nou intrati in retea. Deci...daca ai 10 ani vechime, poti sa iei smartphone doar daca treci la abonament MEGA, chiar daca in ultimii ani nu ai beneficiat de niciun telefon de la ei...

Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎29-01-2012
0

...doar daca treci la abonament MEGA X + un abonament de date, altfel nema subventie la smartphone. Inginerie...ce mai...Emoticon foarte fericit

Membru de onoare

Salut AndreiS,

Pentru un aparat smartphone la pret redus nu trebuie neaparat sa ai un abonament din gama Mega ci sa adaugi extraoptiune de internet pe mobil smartphone (una din gama actuala) abonamentului pe care il ai.

De asemenea, precum stim cu totii, telefoanele smartphone pentru a functiona la capacitatea lor reala, este necesara o optiune de internet pe mobil care sa-i ofere accesul integral la internet. Desigur, oricand se poate alege si un telefon non-smart care poate fi achizitionat la pret promotional si fara optiune de internet.

Membru
0

Am primit si mirificul raspuns:
"Salut,

Am discutat astazi cu operatorul cu care ai discutat telefonic, pentru a-i transmite persoanei respective si superiorului parerea ta despre interactiunea avuta.

Feed-back-ul a fost bine-primit si in interactiunile viitoare cu alti clienti, se va tine cont in vederea administrarii convorbirilor.

Ascultand si inregistrarea, am observat ca mediul in care s-a desfasurat convorbirea a perturbat catusi de putin discutia (se auzea pe fundal galagie, vant, interferente), de aceea de multe ori fiind necesar ca operatorul sa modifice tonul vocii, lucru interpretat din pacate gresit.

Avand in vedere rezolutia cazului cu privire la contractul de telefonie fixa si verificarea intregii convorbiri, nu imi ramane decat sa iti multumesc pentru atentionare. Cu siguranta aceasta va ajuta operatorul sa isi dezolvte in viitorul apropiat modalitatea de interactiune cu clientul, intr-un mod, bineinteles, pozitiv.

Toate cele bune,

Claudiu"

iar raspunsul meu a fost: "Pe bune ? Asta e raspunsul vostru ? Eram in casa ! Nu avea de unde sa apara interferente, sau alte zgomote. Tonul ridicat a aparut odata cu vehementa mea de a incheia abonamentul de telefonie fixa. Ma rog, era si normal sa luati partea colegilor vostri chiar daca gresesc sau isi bat joc de clienti. Pe mine in mod cert m-ati pierdut ca si client.

O zi placuta"

Chiar m-am saturat de aberatiile voastre ! Mai un pic si ma voi porta, va garantez !
Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎29-01-2012
0

Salut Claudiu,

Abonamentele Mega au trafic de date inclus....pentru ce?!? ca sa mai dau niste bani pe alt abonament de date ca sa pot sa-mi cumpar un smarphone?!? Ma simt ca Alice in tara minunilor.....uuhhhuuuuuuu...este cineva p-acolo...?

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna AndreiS.

Iti inteleg punctul de vedere si il apreciez insa, sunt foarte multi clienti care acceseaza internetul de pe telefonul mobil, iar aceaste optiuni vin in ajutorul lor.

Multumesc, Mirela